Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

DeFi bublina prvýkrát výraznejšie spľasla. Čo bude ďalej?

Článok

defi-bublina
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Posledných sedem dní bolo pre projekty decentralizovaného financovania (DeFi) katastrofálnych. Polovica z tuctu najväčších DeFi tokenov totiž prišla o polovicu svojej dolárovej hodnoty.

Podľa analytickej firmy Messari, ktorá sa venovala tejto téme, je 32 z 34 DeFi trhov za posledný týždeň v mínuse – iba PowerPool (CVP) a SushiSwap (SUSHI) vykázali na týždňovom grafe rast.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Medzi najviac zasiahnuté trhy patrí Curve s poklesom o vyše 65%, Meta so stratou 58%, AirSwap (-51%) a bZx Network s Wrapper Nexus Mutual so stratou 49%.

Tento pokles vymazal mnoho ziskov, ktoré dosiahli DeFi projekty v priebehu augusta, ktorý sa vyznačoval v tejto kategórii kryptomien rekordnou volatiliou. Väčšina z nich je aj z pohľadu posledných 30 dní aktuálne v mínuse. Najviac Curve (-58%), Bancor (-57%) a Meta (-46%).

Posledný týždeň bol obzvlášť kritický pre tokeny postavené nan blockchaine Ethereum. Messari upozornilo, že len 14 tokenov z celkového počtu 178, ktoré sú postavené na tejto platforme, zaznamenalo zisk respektíve neutrpelo stratu. Až sedem z nich však  tvoria stablecoiny, kde sa môžeme baviť o zisku v rozmedzí maximálne pár desatín percenta. Iba dva tokeny dosiahli dvojciferný zisk – išlo o ZB a Origintrail.

Po zverejnení týchto informácii mnoho doterajších kritkov DeFi poukazuje na to, že DeFi bublina definitívne spľasla a predpovedajú týmto projektom dokonca postupný zánik. Zrejme však ide o unáhlené závery.

Vysoká volatilita a obrovské straty sú dôkazom toho, aký nesmierne malý je trh s DeFi a ako s ním dokáže zatriasť v porovnaní s inými trhmi relatívne malá hodnota. Či však nastal práve dobrý čas na “kúpu dna”, alebo sa ukáže, že mnoho DeFi projektov jednoducho len čerpalo z obrovského tohtoročného hype-u okolo tejto kategórie kryptomien, to zrejme netuší absolútne nikto.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.