Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (9.7.): Cena Bitcoinu, BitTorrent, Čína či blockchain

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

Bitcoin mieri na $30 000 ešte pred ďalšou výraznejšou korekciou

Cena Bitcoinu sa opäť obchoduje nad úrovňou 12 tisíc dolárov a súčasný trhový cyklus naznačuje, že útok na nové cenové maximá Bitcoinu je možný už čoskoro. Generálny riaditeľ spoločnosti Morgan Creek Capital Mark Yusko to povedal v rozhovore pre CNBC, kde zdôraznil, že Bitcoin je od októbra 2018 dlhodobo najvýkonnejším obchodovateľným aktívom. Podrobnosti sa dozviete tu.

Bitcoin mieri na $30 000 ešte pred ďalšou výraznejšou korekciou, tvrdí Mark Yusko

SEC a FINRA hovorili o rizikách custody riešeniach

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) a Úrad pre reguláciu finančného sektora (FINRA) načrtli možné regulačné problémy, respektíve nedostatky, ktoré sa týkajú dodržiavania takzvaných custody riešení pre správu digitálnych aktív. Custody služby pre kryptomeny ponúka napríklad zmenáreň Coinbase (Coinbase Custody), alebo veľká investičná spoločnosť Fidelity (Fidelity Digital Asset Management). Viac o tejto téme sa dozviete v tomto článku.

SEC a FINRA hovorili o rizikách custody riešení

Bittorrent spúšťa softvér s podporou tokenu BTT

Peer-to-peer torrentová služba BitTorrent, ktorú v júli 2018 kúpil blockchain projekt Tron, v úvode tohto roka roka spustila na blockhaine Tron svoj natívny token BitTorrent (BTT). Už dopredu bolo zrejmé, že v budúcnosti bude použiteľný v rámci platformy BitTorrent a teraz sa zdá, že jeho prvé využitie prichádza na scénu. Podľa tlačovej správy bude odteraz používanie tokenov BTT v rámci aplikácie µTorrent pre Windows integrované do všetkých jej novo stiahnutých verzii. Webstránky BitTorrent Speed informujú, že užívatelia budú odmeňovaní tokenmi BTT výmenou za seedovanie obsahu a tieto tokeny zároveň budú môcť využiť na to, aby zrýchlili svoj download. Nová verzia aplikácie by mala mať popri tom integrovanú aj kryptopeňaženku, v rámci ktorej bude možné BTT párovať a ďalej s nimi narábať. (cointelegraph.com)

V roku 2025 bude mať trh s blockchainom hodnotu 9 miliárd

Nová štúdia, ktorú vypracovala spoločnosť Allied Market Research (AMR), predpokladá, že globálny trh s blockchain technológiou dosiahne do roku 2025 hodnotu 9 miliárd dolárov, čo bude predstavovať nárast o 80,2% od roku 2018. Medzi kľúčové faktory, ktoré k tomu dopomôžu, označila dopyt po transparentnosti a lepšej bezpečnosti transakcií dodávateľského reťazca. Očakáva sa, že najvýraznejší nárast v použití blockchain technológie bude badateľný v odvetví zdravotníctva, no taktiež vo výrobe, potravinárskom priemysle či pri sledovaní dodávateľského reťazca ropy a plynu. (cointelegraph.com)

Vydá Čína vlastnú kryptomenu v reakcii na Libru?

Čínska centrálna banka údajne pracuje na vývoji vlastnej digitálnej meny, ktorá by bola priamou reakciou na kryptomenu Facebooku Libra, ktorá by mohla ohroziť čínsky trh. Wang Xin, riaditeľ výskumnej kancelárie Ľudovej banky Číny (PBoc), naznačil, že ak sa Libra začne používať v globálnom meradle na platby, najmä tie zahraničné, bude teoreticky schopná fungovať ako peniaze a môže ovplyvniť teda aj menovú politiku,  finančnú stabilitu a medzinárodný menový systém. Vydanie kryptomeny čínskou centrálnou bankou by mohlo byť preto motivované tým, že aktuálne je nejasná úloha amerického dolára po príchode Libry na scénu.

Rýchle správy

BITFINEX: Burza Bitfinex oznámila, že 27% z minulých a budúcich príjmov použije na pálenie mincí natívneho tokenu LEO. K páleniu tokenov LEO za zaviazala jeho materská spoločnosť iFinex, čím bude regulovať jeho počet obehu a podporovať tak jeho vzácnosť. Podobné pálenie prebieha napríklad aj u natívneho tokenu burzy Binance, čiže Binance Coinu.

BITMAIN: Bývalý CEO ťažobného giganta Bitmain Wu Jihan údajne spustil novú obchodnú platformu pre kryptomeny, ktorá sa sústredí na mimoburzové obchodovanie, kryptopôžičky a custody riešenie správy digitálnych aktív. Spoločnosť Matrixport popri tom údajne najala desiatky bývalých zamestnancov Bitmainu, ktorí boli v roku 2018 prepustení pre zle hospodárske výsledky firmy počas medvedieho trhu.

IRÁN: Nákup a predaj kryptomien ako Bitcoin je v Iráne nelegálny. Vyhlásil to popredný vlastný predstaviteľ Nasser Hakimi, ktorý je zástupcom guvernéra pre nové technológie v Centrálne banke Iránu (CBI).

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.