Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (9.5.): Facebook, Cardano či blížiaci sa zvrat na trhu?

Avatar

Článok

zo dňa

bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Facebook povolí reklamy na kryptomeny

Sociálna sieť Facebook sa rozhodla prehodnotiť svoj prístup k zákazu reklám na kryptomeny a produkty s nimi súvisiace. Ako informuje portál Cointelegraph, Facebook mení politiku a povolí zobrazovanie takýchto reklám bez udelenia predchádzajúceho súhlasu. O tom, aké možné dôvody môžu stáť za touto zmenou, sme písali v tomto článku.

Facebook povolí reklamy na kryptomeny

Cardano pokročilo v marketingu. Záujem ľudí sa zvyšuje

Cardano (ADA) nepatrí medzi kryptomeny, o ktorých by sa písalo veľmi často. Mnohí investori do tohto projektu by preto ocenili, keby fungoval marketing Cardana na lepšej úrovni. Pravdou však je, že sa veci hýbu správnym smerom a prvé pokroky v tejto činnosti sú zreteľné. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Cardano (ADA) pokročilo v marketingu. Potvrdzujú to čísla a nové iniciatívy

Argo očakáva zvrat na trhu. Húfne investuje do mining hardvéru

Spoločnosť Argo Blockchain očakáva, že na trhu s kryptomenami dôjde k veľkému zvratu a preto sa rozhodla investovať do nového ťažobného hardvéru. Informovala o tom v tlačovej správe, ktorá bola publikovaná na stránke londýnskej burzy London Stock Exchange (LSE). Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Argo očakáva zvrat na trhu. Húfne investuje do mining hardvéru

Zástupcovia SEC a CFTC hovorili pred kongresom aj o kryptomenách

Zástupcovia Americkej komisie pre cenné papiere (SEC) a Americkej komisie pre komoditné futures (CFTC) Jay Clayton a J. Christopher Giancarlo predstúpili pred kongres, aby hovorilo o súčasných regulačných potrebách. Obaja sa vyjadrili aj ku kryptomenám, ktoré označili za vysoko rizikové investície. Zároveň však priznali, že SEC aj CFTC sa musia intenzívne venovať pochopeniu a správnemu regulovaniu tejto novej technológie a trhu, ktorý s ňou prichádza. Od kongresu preto aj z tohto dôvodu žiadajú viac financií na svoju činnosť. Dlhodobým problémom regulácie kryptomien v USA je fakt, že kryptomeny nemajú jasné pomenovanie a rôzne regulačné úrady ich vnímajú odlišne. V štádiu riešenia je zákon, ktorý by mohol vylúčiť kryptomeny zo zákonov o cenných papieroch a určiť im jednotný regulačný rámec. Otázne je, či sa dočká schválenia.  (cointelegraph.com)

Rýchle správy

DATA GUMBO CORP: Blockchainový startup Data Gumbo Copr. získal 6 miliónovú investíciu od veľkých energetických spoločnosti vrátane krídla saudskoarabskej národnej ropnej a plynárenskej spoločnosti Saudi Armaco, ktoré sa sústredí na rizikovejšie investície. Investori dúfajú, že platforma, ktorú tátospoločnosť vyvíja, zlepši dodávateľský reťazec pre dodávky ropy skrátením doby zosúladenia medzi dodávateľmi a automatizovanými platbami.

BIELORUSKO: Burza exchange.com oznámila, že bude ponúkať tokenizovanú formu bieloruských štátnych dlhopisov. Podľa tlačovej správy budú môcť zákazníci burzy použiť na ich kúpu fiatové meny, alebo kryptomeny Bitcoin a Ethereum. Bieloruská spoločnosť Com Bel LCLC je prvou organizáciou na svete, ktorá tokenizovala štátne dlhopisy.

BINANCE: Šéf burzy Binance Changpeng Zhao na podporu decentralizovanej burzy Binance DEX upozornil, že jej poplatky sú o 50% nižšie, než na „tradičnom” Binance.

BINANCE: Burza Binance po hacku, v rámci ktorého prišla o približne 7000 BTC, pristúpila k očakávanému kroku – reštartu API kľúčov.

TRON & BINANCE: Šéf Tronu (TRX) Justin Sun ponúkol burze Binance, že do nej investuje 40 miliónov dolárov formou kúpy kryptomien Bitcoin, TRX, BitTorrent a Binance Coin, za predpokladu, že by to potrebovala. Práve 40 miliónov dolárov je približný odhad straty, ktorú utrpela burza Binance po tohto týždňovom hackerskom útoku, ktorý bol šiesty najväčší v histórii kryptomien.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Kryptomeny

Krypto správy dňa (23.9.): Bitcoin, Bakkt, fake volume, štúdie & Tron

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin trading

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitwise argumentuje SEC: Bitcoin je regulovaný trh s veľkým rozmerom!

V priebehu minulého týždňa sem vás informovali o tom, že Jay Clayton, ktorý predsedá Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC), má stále pochybnosti o tvorbe ceny bitcoinu, ktorá je podľa neho ľahko manipulovateľná. Clayton sa k tejto téme vyjadril v rámci diskusie o pravdepodobnosti schválenia prvého Bitcoin ETF. Nuž a práve nádejný žiadateľ o Bitcoin ETF – americká spoločnosť Bitwise Asset Management, ktorá by sa ohľadom svojej žiadosti mala dočkať verdiktu v polovici októbra, ukázala komisii novú prezentáciu, ktorá má demonštrovať, že obavy regulačných orgánov ohľadom manipulácie ceny bitcoinu sú prehnané, respektíve zbytočné. Viac sa dočítate tu.  

Bitwise argumentuje SEC: Bitcoin je regulovaný trh s veľkým rozmerom!

Bakkt bol oficiálne spustený. Žiadne zázraky sa zatiaľ nedejú

Dlho očakávaná platforma Bakkt, ktorá prináša na trh prvé Bitcoin Futures kontrakty viazané na reálne bitcoiny, spustila pred niekoľkými hodinami svoju prevádzku. V čase písania tohto článku sa však zobchodovalo zatiaľ len 18 bitcoinov s priemernou cenou 10 042,50 USD. Kryptomenový investor Ari Paul si myslí, že bude nejaký čas trvať, kým sa tento trh naplno rozbehne, pretože na rozdiel od Bitcoin Futures obchodovaných na CME ide o reálne bitcoiny, čo môže spomaliť adopciu tohto produktu. Známy analytik Tom Lee je však presvedčený, že spustenie BAKKT priláka do trhu nových inštitucionálnych investorov, pretože stúpne dôvera v samotný bitcoin. (cointelegraph.com)

Štúdia: 50% obchodov s Bitcoinom je fake. Ktoré burzy sú “najčistejšie?”         

Wash trading, čiže činnosť, ktorá vedie k realizácii falošných obchodov, kedy investor súčasne predáva a nakupuje rovnaké finančné zdroje, aby umelo zvýšil aktivitu na trhu (volume), je dlhodobým problémom obchodovania s kryptomenami. Najnovšia štúdia Blockchain Transparency Institute (BTI) však naznačuje, že situácia sa mierne zlepšuje. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku, v ktorom zistíte aj to, ktoré zmenárne respektíve burzy sú najdôveryhodnejšie.  

Štúdia: 50% obchodov s Bitcoinom je fake. Ktoré burzy sú “najčistejšie?”         

Sun chce povzbudiť komunitu do stakingu TRX

Kontroverzný šéf Tron (TRX) Justin Sun v sérii tweetov informoval komunitu o novom pláne na podporu proof-of-stake mechanizmu. Vývoj projektu sa podľa neho bude od teraz sústrediť na distribúciu odmien zo stakingu a väčšie zapojenie komunity. Sun skonštatoval, že jeho cieľom je dosiahnuť spravodlivé a decentralizované rozdelenie výnosov z vkladov do TRX a povzbudiť komunitu, aby bola aktívnejšia a snažila sa získať väčší podiel v tomto ekosystéme. (cointelegraph.com)

Elon Musk opäť zneužitý

Meno podnikateľa, vedca a vizionára Elona Muska bolo opäť zneužite v súvislosti s kryptomenami. Podvodníci sa snažili presvedčiť svoje potenciálne obete, že Elon Musk stojí na čele projektu, ktorý im môže priniesť rýchle zisky až v tisícoch percent z investície do bitocinovej investičnej platformy. Musk pritom nebol jediný, kto bol do tohto podvodu zahrnutý. V kampani sa objavili bez toho, aby o tom vedeli, aj herečka Kate Winslet či Bill Gates. (cointelegraph.com)

Facebook kúpil pre Libru startup Servicefriends

Facebook kúpil spoločnosť Servicefriends, ktorá vyvinula chatbota založeného na umelej inteligencii. Tento chatbot by mal pomôcť Facebooku pri adopcii kryptomeny Libra v rámci zákazníckeho centra Calibra. Robot údajne dokáže porozumieť empatii človeka do takej miery, že zákazník si ani neuvedomí, že nehovorí s človekom, ale s robotom. (cointelegraph.com)

Štúdia: Hodnota blockchain trhu bude výrazne rásť

Spoločnosť Global Market Insights, Inc. vypracovala novú štúdiu, ktorej záverom je, že globálny trh s technológiou blockchain môže do roku 2024 prekonať hodnotu 16 miliárd dolárov. Prispieť k tomu má najmä zvyšujúce sa prijatie blockchainu vo finančnom sektore, pretože vraj vedie k efektívnosti vnútorných procesov a znižuje prevádzkové náklady v odvetviach ako sú obchodné financovanie, dokumentácia či kontrola zákazníkov. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Štúdia: 50% obchodov s Bitcoinom je fake. Ktoré burzy sú “najčistejšie?”         

Avatar

Článok

zo dňa

od

Fake Bitcoin

Wash trading, čiže činnosť, ktorá vedie k realizácii falošných obchodov, kedy investor súčasne predáva a nakupuje rovnaké finančné zdroje, aby umelo zvýšil aktivitu na trhu (volume), je dlhodobým problémom obchodovania s kryptomenami. Najnovšia štúdia Blockchain Transparency Institute (BTI) však naznačuje, že situácia sa mierne zlepšuje.

Situácia sa zlepšuje

BTI po polroku vydala nové vydanie svojej štúdie, v ktorej sa venuje “wash tradingu“ resp. objemu “fake volume”. Oproti predchádzajúcim výsledkom došlo na burzách s kryptomenami k pokroku, keďže podiel wash tradingu na celkovom volume klesol.

,,Od začiatku roka 2019 sa wash trading u 40 najväčších búrz zredukoval o 35,7% percent. Proces zdieľania našich údajov s mnohými z týchto búrz priniesol vylepšené mechanizmy na identifikáciu wash trading obchodov, čo viedlo k ich poklesu,” informovala spoločnosť.

Zdá sa, že burzy sídliace v USAJaponsku sú v tomto smere najdôveryhodnejšie. Najčistejšie údaje o obchodovaní reportujú podľa BTI Coinbase, Kraken, Poloniex a UpBit. Naopak burzy OKExBibox z Južnej Kórey majú podľa BTI najväčší podiel na tejto nekalej praktike. ,,Dôvodom môže byť niekoľko faktorov, z ktorých sú hlavnými právne a regulačné normy v týchto krajinách. Prísnejšie regulačné rámce však nie vždy vedú k najčístejším burzám,” upozorňuje BTI.

Graf: Burzy s najväčším podielom “fake volume”

Pohľad na jednotlivé kryptomeny

Zaujímavým zistením je, že na 40 sledovaných burzách sú objemy obchodovania s bitcoinom stále až z 50% falošované. Altcoiny sú na tom ešte horšie – Ethereum má 75% falošných obchodov, XRP 55% či Litecoin 74%. Väčšina falošných obchodov pochádza z búrz OKEx, Bibox a Houbi.

Až 80% fake volume má trading s Ethereum Classic, Monero a Dash. Naopak menej než 25% fake volume sa eviduje u Binance Coin, LEO a Maker Dao.

Vplyv na cenu bitcoinu

Spoločnosť Bitwise Asset Management, ktorá sa touto témou zaoberala v súvislosti so svojou žiadosťou o schválenie Bitcoin ETF, vidí v týchto záveroch aj pozitíva. Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) sa totiž snaží presvedčiť, že cenu bitcoinu neovplyvňujú neregulované burzy, ktoré falšujú svoje volume (vraj až 95% celkového volume trhu) a teda v skutočnosti nemajú zásadný vplyv na cenotvorbu bitcoinu. Naopak na regulovaných burzách sa odchýlka v obchodovanej cene bitcoinu neustále zmenšuje. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Bitwise argumentuje SEC: Bitcoin je regulovaný trh s veľkým rozmerom!

Zdroj: bti.live  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitwise argumentuje SEC: Bitcoin je regulovaný trh s veľkým rozmerom!

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-hulk

V priebehu minulého týždňa sem vás informovali o tom, že Jay Clayton, ktorý predsedá Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC), má stále pochybnosti o tvorbe ceny bitcoinu, ktorá je podľa neho ľahko manipulovateľná.

Clayton sa k tejto téme vyjadril v rámci diskusie o pravdepodobnosti schválenia prvého Bitcoin ETF. Nuž a práve nádejný žiadateľ o Bitcoin ETF – americká spoločnosť Bitwise Asset Management, ktorá by sa ohľadom svojej žiadosti mala dočkať verdiktu v polovici októbra, ukázala komisii novú prezentáciu, ktorá má demonštrovať, že obavy regulačných orgánov ohľadom manipulácie ceny bitcoinu sú prehnané, respektíve zbytočné.

Argumenty Bitwise

Silným argumentom podľa Bitwise je skutočnosť, že rozdiel v cene bitcoinu na 10 najväčších kryptomenových burzách (9 z nich je regulovaných plus neregulovaná Binance) sa za posledné 2 roky výrazne zmenšil. Kým v decembri 2017 predstavoval bežný rozdiel takmer jedno percento, aktuálne ide už o menej než 0,1%.

Ďalším argumentami Bitwise sú rýchlym tempom sa rozrastajúca infraštruktúra pre obchodovanie bitcoinu na inštitucionálnej úrovni a taktiež rekordné objemy bitcoinových futures na regulovanej chicagskej burze CME.

Falošné volume neregulovaných búrz

Problémom súčasného trhu s kryptomenami sú falošné údaje mnohých neregulovaných kryptobúrz, ktoré sa pýšia likviditou, ktorú aktuálne zďaleka nedosahujú. Reportované objemy však spôsobujú domnienku, že tieto burzy majú, hoci nereálne, vysoký podiel na obchodovaní bitcoinu a teda aj na jeho cenotvorbe. Bitwise preto upozorňuje, že v skutočnosti majú tieto neregulované burzy výrazne menší podiel na tvorbe ceny bitcoinu, než sa môže zdať na prvý pohľad. Podľa štúdie Bitwise Asset Management je až 95% reportovaných objemov obchodovania s kryptomenami falošných a práve spomínaných 10 najväčších rešpektovaných búrz má teda najzásadnejší vplyv na cenu bitcoinu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (23.9.): Bitcoin sa doplazil na kľúčový support

Avatar

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-curaj

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin se konečně dostal na supportní hranu na ceně 9 900 USD, kterou nesmí bitcoin pustit, aby se cena nerozletěla směrem dolů. Tento support již byl v historii na daily grafu minimálně 5x silně respektován.

Očekávám bullish momentum ze supportu, které ovšem ještě nebude finální. Pohybové indikátory na daily jsou totálně přeprodané a měl by přijít odraz. CCI na weekly se konečně dostalo na nulovou úroveň. Celý ten graf je připravený na výstřel nahoru. Otázkou je, zda nepřijde fejkový breakout dolů a až následně pohyb vzhůru, jako tomu bylo v historii. Pokud nemáš ještě strategii na bitcoin, mrkni na náš článek, jak se připravujeme na pohyb bitcoinu.

Dominance  bitcoinu

Swing uptrendu drží dominance bitcoinu stále na supportu kolem 70 %. Nedošlo tak k jeho prasknutí. Aktuálně stále pokračuje konsolidaci dominance z  předminulého článku.

Celková kapitalizace

Téměř totožný graf jako na bitcoinu a stejné očekávání pohyb kapitalizace z předminulého pondělního rozboru, jako to je u dominance bitcoinu.

Kapitalizace altcoinů

Strategie na altcoiny se nám povedla naprosto přesně viz rozbor altcoinů z minulého týdne. Spekulovali jsme v pohybech altcoinů na rezistenci kolem 80 mld. USD a krátkodobé trady z altů uzavírali na této úrovni.

Kapitalizace altcoinů by měla jít na hranu supportu 73 mld. USD, kde budeme čekat na nějaký růstový impuls do altcoinů pro krátkodobé trady na signálech.

Stále množíme mince bitcoinu

Ještě jsi nezkusil Crypto Kingdom signály? Naservírujeme ti přesné obchody se vstupem a výstupem v situaci, kdy vidíme potenciál růstu altcoinů na několik dní. Kromě toho dostaneš přístup i do sekce predikcí a univerzity pro maximální vzdělávání v tradingu kryptoměn. Z posledních signálů jsme kromě bohatých predikcí na highcaps ukořistili třeba XRP se ziskem 22 % nebo NEO 13 %. Sleduj obchodování traderů, kteří vedou vlastní alternativní fond na kryptoměny a reálně obchodují s vysokým kapitálem svět kryptoměn.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Prehľad trhu (23.9.): BAKKT spustený, ako reagovala cena?

Avatar

Článok

zo dňa

od

prehlad-trhu-bitcoin

23.9.2019 – Dlho očakávaný BAKKT bol dnes úspešne spustený, no s cenou bitcoinu to zatiaľ nepohlo. Tento fundament je v nej pravdepodobne totiž už dávno zarátaný.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil len mierne – o 0,5% a nedá sa teda povedať, že by spustenie Bakktu, kde sa obchodujú prvé bitcoin futures viazané na reálne bitcoiny, nejako s jeho cenou zamávalo. Je veľmi pravdepodobné, že tento fundament je v cene bitcoinu už dávno zohľadnený a k ďalšiemu rastu ceny BTC pomôže až postupne. Z týždenného pohľadu je aktuálna cena bitcoinu približne 10 000 dolárov o 3,5% nižšia, než minulý pondelok ráno.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla oproti včerajšku o pol percenta a v porovnaní s cenou spred 7 dní je v pluse 8 percent. ETH sa aktuálne predáva za 209,50 USD.

eth

XRP (Ripple)

XRP kleslo o 2 percentá na 0,273 USD. Z týždenného pohľadu je tretia najhodnotnejšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie v pluse štyri percentá.

xrp

Top skokani a prepadáky

Za skokanov dňa môžeme označiť dve kryptomeny – V Systems, ktorý posilnil o 11 percent a Waves, ktorý vyletel až o 18%. Ostatné altcoiny zväčša konsolidovali okolo svojej ceny, alebo mierne oslabovali. Výraznejší prepad evidujeme u Tron (-5,5%), 0x (-7%) a Algorand (-6,5%).

Z týždenného pohľadu výrazne posilnili Stellar (+13%), IOTA (+12%), Chainlink (+12%), BAT (+15,5%), no absolútnymi skokanmi týždňa sú predovšetkým 0x (+42%) a hlavne ABBC Coin (+137%). Naopak výrazne straty evidujeme u Cosmos (-18%) a KuCoin Shares (-15%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu sa stále drží nad 260 miliardami dolárov. Aktuálne je o 3 miliardy vyššie. Dominancia bitcoinu sa dostala opäť nad 68%, čo spôsobilo menšie oslabovanie väčšiny altcoinov voči BTC. Volume je stále nízke – len 47 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s  bitcoinom len 13 miliárd. Onchainfx.com dokonca uvádza reálne volume bitcoinu len 422 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Čítať ďalej

Kryptomeny

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Bitcoin ETF od VanEck a SolidX sa opäť nedočká zo strany Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) definitívneho verdiktu. Jej podávateľ burza CBOE BZX Equity Exchange ho už niekoľko týždňov pred deadline stiahla bez vysvetlenia dôvodu. Podrobnosti a možné dôvody sa dočítate tu.

Zdá sa, že keď cena stagnuje, záujem o Bitcoin výrazne klesá. Naznačujú to dáta z Google Trends, ktoré informujú o tom ako v priebehu času stúpa a klesá záujem o vyhľadávanie konkrétneho kľúčového slova na stupnici od 1 do 100. Bitcoin je aktuálne na čísle 6 zo 100, pričom 100, teda maximálny záujem, dosiahol v decembri 2017. Viac sa dočítate v tomto článku.

Počet bitcoinových adries, na ktorých je aspon 10 bitcoinov, dosiahol nový rekord. Ak vás zaujíma, koľko ich je a koľko existuje adries s vyše 100, 1000 resp. 10 000 BTC, dozviete sa to v tomto článku.

Významný míľnik dosiahol SegWit. Pomocou tejto aktualizácie bitcoin core z augusta 2017 sa prvýkrát realizovalo viac než 50% bitcoinových transakcií. Vďaka Segwitu sa podarilo zmenšiť veľkosť transakcií tým, že sa z nich odstránili dáta podpisu sa zvýšila kapacita bloku.

Pozitívne naladený ohľadom Bitcoinu, no určite nie v súvislosti s globálnou ekonomickou situáciou, je šéf burzy BitMEX Arthur Hayes. Ten cez týždeň vyhlásil, aby sme sa pripravili na skorý rast Bitcoinu na cenu 20 tisíc dolárov, k čomu mu pomôžu intervencie zo strany FEDu o kvantitatívnom uvoľňovaní.

Vedúci partner kryptomenovej investičnej spoločnosti Blocktown Capital James Todaro vymenoval 5 faktorov, na základe ktorých predpokladá v nasledujúcich rokoch ďalší výrazný rast ceny bitcoinu. Ak vás zaujíma, ktoré to sú, otvorte si tento článok.

Predseda SEC Jay Clayton opäť naznačil, že cenu bitcoinu je možné manipulovať a ak sa regulácie v tomto smere nepohnú vpred, Bitcoin sa na významnú svetovovú burzu typu NASDAQ či NYSE nedostane.

Tom Lee z Fundstrad Advisors má veľké očakávania od Bakktu, ktorý spustí svoje obchodovanie s bitcoin futures  viazanými na reálne BTC už v pondelok. Lee sa domnieva, že BAKKT výrazne zvýši dôveru inštitúcii v kryptomeny.

Zaujíma vás, akým spôsobom sa dá meniť bitcoin? Viete, čo je to softfork a hardfork a aký je medzitým rozdiel? Ak vás táto téma zaujíma, pozrite si nové vydarené video od Kicoma z Bitcoinoveho kanála.

Altcoiny

Zmenáreň Conbase vo svojom blogu zverejnila zoznam 17 kryptomien, ktoré podrobne študuje a mohli by sa objaviť v jej ponuke. Na rozdiel od predchádzajúcich oznámení tohto typu ide o kryptomeny, ktoré ešte neboli spustené. Patrí medzi ne aj kryptomena Telegramu. Podrobnosti sa dozviete tu.

Problém s nejasným koncom sa rysuje pre anonymné kryptomeny. Spúšťajú ho nove nariadenia Financial Action Task Force (FATF), ktoré žiadajú od kryptomenových búrz povinnú identifikáciu oboch strán, ktoré realizujú transakcie v hodnote vyše 1000 dolárov. Z tohto dôvodu už juhokórejský OKEx pristupuje k delistovaniu šiestich kryptomien, ktoré chránia anonymitu užívateľa – Monero, Dash, Zcash, Horizen a Super Bitcoin a podobný krok avizuje aj ďalšia juhokórejská burza UpBit. Nariadenia FATF prídu do platnosti do leta 2020 a je otázne, ako sa k týmto nariadeniam postavia najväčšie kryptomenové burzy a ako to ovplyvní budúcnosť altcoinov zameraných na súkromie.

Týždeň bol opäť horúci v súvislosti s kryptomenou Libra od Facebooku. Predstavitelia najväčšej sociálnej siete a Libra Association o nej hovorili so zástupcami 26 centrálnych bank. Hoci zo strany regulátorov existujú veľké pochybnosti a chcú proti Libre bojovať, šéf projektu David Marcus zopakoval, že Libra nepredstavuje pre finančný systém žiadne riziko, nie je to nová mena ohrozujúca suverenitu štátov a cez všetky problémy ju chcú uviesť na trh už v budúcom roku. Medzitým sa Gabrielle Rabinovitchová z PayPalu vyjadrila na adresu spolupráce Paypalu s Libra veľmi opatrne a upozornila, že účasť PayPal na tomto projekte je zatiaľ len nezáväzná.

Boj voči stablecoinom vyhlásilo Nemecko. Návrh ktorého cieľom je zabrániť, aby sa stali alternatívnymi menami a ohrozovali suverenitu štátu, už prešiel aj rukami kabinetu Angely Merkelovej. Predpokladá sa, že iniciatíva súvisí najmä s príchodom kryptomeny Libra.

Mali by ste vedieť

 • Americká verzia burzy Biannce názvom Binance.US sa chystá na spustenie. Nebude však dostupná v 13 amerických štátoch vrátane Floridy, Washingtonu alebo New Yorku. Binance.US oznámila, že sa bude snažiť čím skôr získať povolenie aj v týchto amerických štátoch.
 • Prieskum na britských solventných mileniáloch, ktorí sa narodili medzi rokmi  1981 až 1996, zistil, že z danej vzorky mileniálov až 20% investovalo aj do kryptomien. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.
 • Zaujímavý prieskum urobila aj ING – jeho výsledkom je zistenie, že väčšina Európanov vie o kryptomenách len veľmi málo. Podrobnosti sa dočítate tu.
 • Severná Kórea údajne plánuje vytvoriť vlastnú kryptomenu, hoci od jej spustenia je zatiaľ veľmi ďaleko. Cieľom je využiť túto kryptomenu na obídenie amerických sankcií.
 • Turecko si stanovilo za primárny cieľ na najbližších 5 rokov vybudovanie blockchainovej infraštruktúry, ktorá by mala pomôcť v rôznych odvetviach

Odporúčame:

Pravidelný nákup bitcoinu – najlepší spôsob, ako byť v pluse

7 dôležitých rád a TIPOV pred investíciou do kryptomien

Čítať ďalej

Bitcoin

Pravidelný nákup bitcoinu – najlepší spôsob, ako byť v pluse

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-pravidelny-nakup-kryptomeny

Kedy je ideálny čas na investíciu do kryptomien? To je otázka za milión. Pravdou je, že nájsť dno medvedieho trhu, teda čas, kedy je cena tak nízko, že už nepôjde nižšie, je rovnako nemožné, ako zistiť ideálny čas, kedy je vhodné predávať.

Upozornenie: Nikdy neinvestujte do kryptomien viac, než si dovolíte stratiť. Kryptomeny sú vysoko volatilné aktívum. Tento článok nie je investičnou radou.

Nedávne poučenie je varovaním

Ešte v živej pamäti máme koniec roka 2018 a začiatok roka 2019, kedy sa bitcoin pohyboval tesne nad úrovňou 3000 dolárov. Väčšina analýz naznačovala, že prepad ceny bitcoinu pravdpodobne ešte nie je u konca. Očakávalo sa, že minimálne na krátku dobu uvidíme pokles až pod cenu 2000 USD  a až o niekoľko mesiacov príde otočenie trendu. Realita však bola taká, že Bitcoin pod 3000 dolárov nespadol. Práve naopak predviedol takmer bleskový nárast nad 6000 dolárov a pokračoval ďalej. Išlo o obdobie, v ktorom mali mnohí investori pripravený kapitál na nákup bitcoinu za cenu medzi 2800 až 2000 USD. No čakali márne. Mnohí dokonca nedokázali zareagovať, keď Bitcoin prekročil 4000 dolárov, ani keď bol na 5 tisícoch. Cena išla tak prudko hore, že sa nestíhali čudovať. Očakávaný retracement (korekcia rastu) vôbec neprišla a tak aj na ňu čakali márne. Skvelá príležitosť nakúpiť bitcoin za 3000 dolárov bola preč. Jednoducho premrhali šancu nakupovať za atraktívnu cenu, ktorá tu bola niekoľko mesiacov.

Ak by ste nakupovali pravidelne, kúpili by ste výhodnejšie

Väčšina malých investorov nakupuje kryptomeny v čase, kedy je to najmenej výhodné. Mnohí tak robili koncom roka 2017 v dôsledku čoho sú pravdepodobne stále v mínuse ak nákupnú cenu “neriedili” počas medvedieho trhu, alebo nebodaj už všetko predali vo veľkých stratách. Mnohí taktiež premrhali šancu kúpiť bitcoin za len o niečo viac než 3 000 dolárov a nakupovali ho až za 6 či 7 tisíc dolárov. Dnes mohli byť v oveľa výraznejšom pluse.

Jedinou časom overenou stratégiou, ktorá eliminuje tieto riziká, je pravidelný nákup, pri ktorom neberiete v ohľad aktuálnu cenu bitcoinu. Jednoducho nakúpite vždy napríklad v prvý deň mesiaca a vždy za rovnakú čiastku vo fiatovej mene, teda napríklad za 50 eur. Kedy a za koľko je samozrejme na vás, no dôležité je, aby sa tento postup dodržiaval a nekupovali ste pod vplyvom emócii, ale na základe vopred stanoveného plánu.

Tento postup overil čas a je naozaj výhodný. Stačí uviesť niekoľko príkladov, ktoré sú platné k dátumu písania tohto článku (22.9.2019):

 • Ak by ste kupovali bitcoin za 50 dolárov každý týždeň posledné 3 roky investovali by ste doň 7 850 dolárov a mali ste aktuálne 25 432 dolárov
 • Ak by ste kupovali bitcoin za 100 dolárov raz mesačne posledných 5 rokov, investovali by ste doň 6 000 dolárov a aktuálne by ste mali 73 184 dolárov
 • Ak by ste kupovali bitcoin za 100 dolárov raz mesačne posledný rok, investovali by ste doňho 1200 dolárov a mali by ste 1 857 dolárov

Tieto výpočty si môžete urobiť aj vy sami. Stačí navštíviť stránku dcabtc.com.

Graf: Vývoj vašej investície, ak by ste kupovali bitcoin raz mesačne za 100 dolárov posledných 5 rokov. Investovali by ste 6 000 dolárov a hodnota vašej investície by bola v čase písania článku 73 184 dolárov (platí k dátumu písania článku 22.9.2019)

graf-pravidelny-nakup

Kde nakupovať pravidelne a automaticky? 

Mnohé zmenárne na skutočnosť, že pravidelný nákup je najlepšou investičnou stratégiou, upozorňujú už dlhšie. Ak ste sa rozhodli, že budete bitcoin, alebo inú kryptomenu, nakupovať takýmto pravidelným spôsobom aj vy, môžete využiť ich služby pre automatizáciu tohto procesu.

Možnosť pravidelného nákupu ponúkajú napríklad americká zmenáreň Coinbase, rakúska BitPanda, ale aj slovenský KryptoTop.

Na Coinbase po prihlásení kliknite na záložku “Tools” a následne “Recurring Transactions”. Potom kliknite na “New Recurring Transaction” a nastavte podmienky pravidelného nákupu.

coinbase-tools

coinbase-reccuring

Na zmenárni BitPanda po prihlásení kliknite na v tabuľke “Savings” na “Add new plan“. Túto tabuľku nájdete po prihlásení vľavo dole.

bitpanda-savings

Na slovenskej zmenárni KryptoTop po prihlásení kliknite v ľavom menu na “pravidelný nákup” a postupujte podľa inštrukcii. Ak máte problém s angličtinou, cez KryptoTop zvládnete tento proces najjednoduchšie.

kryptotop-pravidelny-nakup

Upozorňujeme, aby ste kryptomeny vo vyššej hodnote nedržali na týchto zmenárňach ale následne si ich presunuli na peňaženku, ku ktorej vlastníte privátne kľúče (seed). Iba kryptomeny, ktoré si chránite týmto spôsobom, sú naozaj vaše.

Odporúčame tiež:

7 dôležitých rád a TIPOV pred investíciou do kryptomien

Upozornenie: Nikdy neinvestujte do kryptomien viac, než si dovolíte stratiť. Kryptomeny sú vysoko volatilné aktívum. Tento článok nie je investičnou radou.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (21.9.): Bullish Bitcoin, CME, Libra a anonymné altcoiny

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

5 dôvodov, prečo má Bitcoin priestor pre ďalší rast

Vedúci partner kryptomenovej investičnej spoločnosti Blocktown Capital James Todaro vymenoval 5 faktorov, na základe ktorých predpokladá v nasledujúcich rokoch ďalší výrazný rast ceny bitcoinu. Viac sa dočítate v tomto článku.

5 dôvodov, prečo má Bitcoin priestor pre výrazný rast (podľa Jamesa Todara)

Libra už budúci rok napriek obavám regulátorov?

David Marcus, hlavný predstaviteľ kryptomeny Facebooku – Libra, uviedol, že cieľom spoločnosti je uviesť túto kryptomenu na trh ž v budúcom roku a to napriek tomu, že projekt čelí výrazným tlakom zo strán regulačných orgánov. Tie majú obavy z toho, že Libra môže ohroziť súčasný finančný systém. Marcus v rozhovore pre NZZ vysvetlil, že tieto obavy sú zbytočné, pretože každá Libra bude viazaná na tradičné meny a nevytvárajú sa tak žiadne nové peniaze. Na úroky a výnosy nemá žiadny vplyv a v tomto zmysle nemôže narušiť menovú politiku.  (cointelegraph.com)

CME chce v prvom kvartáli 2020 uviesť bitcoinove opcie

Chicagská burza CME chce v prvom štvrťroku 2020 pridať opcie do svojich bitcoin futures kontraktov. ,,Na základe zvyšujúceho sa dopytu klientov a robustného rastu na našich bitcoinových termínových trhoch veríme, že zavedenie opcii poskytne našim klientom flexibilitu pri obchodovaní a zabezpečení ich rizík pri pohyboch ceny bitcoinu,” povedal Tim McCourt z CME Group. (cointelegraph.com)

K delistovaniu anonymných kryptomien pristúpi ďalšia burza

Juhokórejská burza UpBit oznámila, že od 30. septembra prestane podporovať šesť kryptomien, ktoré sú zamerané na anonymné transakcie. Má ísť o Monero, Dash, ZCash, Haven, BitTube a PIVX. Upbit vysvetlil, že tomuto rozhodnutiu pristúpil z dôvodu značného rizika zneužívania týchto kryptomien na pranie špinavých peňazí. Tento krok prichádza len krátko po tom ako ďalšia kórejská burza OKEx oznámila, že od 10. októbra zastaví obchodovanie s anonymnými kryptomenami Monero, Dash, Zcash, Horizen a Super Bitcoin. (cointelegraph.com)

Kryptomeny menia život bežných obchodníkov

Šéf burzy BitMEX Arthur Hayes poukázal na to, ako kryptomeny menia život tradičných obchodníkov na burzách, ktorí kvôli nim môžu prísť o svoje prestávky na obed či víkendy z prostého dôvodu, že digitálne meny sa obchodujú neustále 24 hodín denne 7 dní v týždni. Tento fakt podľa Hayesa v nasledujúcich rokoch napokon ovplyvní všetko od tradičných akcii, dlhopisov či obchodovanie s menami až po spôsob, akým sa spracovávajú a zaznamenávajú platby. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

5 dôvodov, prečo má Bitcoin priestor pre výrazný rast (podľa Jamesa Todara)

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin rast

Vedúci partner kryptomenovej investičnej spoločnosti Blocktown Capital James Todaro vymenoval 5 faktorov, na základe ktorých predpokladá v nasledujúcich rokoch ďalší výrazný rast ceny bitcoinu.

5 “bullish” dôvodmi podla Todara su:

 1. Rovnomerný rast bitcoinu v posledných 10 rokoch, ktorý vyvracia tvrdenia o bitcoinovej bubline
 2. Každý rok existencie vykazuje bitcoin kladne výnosy pri súčasnej cene (viď. graf nižšie)
 3. Bitcoin prekonal v posledných 10 rokoch väčšinu technologických akcii
 4. Trhová kapitalizácia bitcoinu je stále veľmi nízka v porovnaní napríklad so zlatom alebo veľkými rezervnými menami
 5. Bitcoiny sú prístupne jednak inštitúciám, ale aj malým retailovým investorom

Čas podľa Todara potvrdil, že Bitcoin je odolný ako decentralizovaná kryptomena a zvyšujúce sa množstvo transakcii, či už ide o ich počet, alebo hodnotu, sú taktiež dôkazom, že Bitcoin neustále napreduje.

Popri tom napriek tomu, čo už počas svojej vyše 10-ročnej existencie dosiahol, stále je malým trhom, ktorý v kapitalizácii len nedávno prekonal kolumbijské peso či novozélandsky dolár, no je ešte veľmi ďaleko od trhovej kapitalizácie zlata. To znamená, že má obrovský priestor pre ďalší rast na globálnom trhu. Todaro však zároveň upozornil, že infraštruktúra bitcoinu sa musí priamo úmerne zlepšovať, aby sa mohol jeho potenciál naplniť.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (20.9.): Bitcoin, Coinbase, Bakkt, IOTA či Zuckerberg

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

17 nových kryptomien, ktoré môžu pribudnúť na Coinbase

Najväčšia kryptomenová zmenáreň na svete Coinbase s centrálou v americkom San Franciscu, oznámila, že bude podporovať pripravovanú kryptomenu Telegramu GRAM a tiež zvažuje pridanie 16 ďalších nových kryptomien. Coinbase o svojich plánoch tradične informovala na svojom blogu, kde uviedla, že jej cieľom je podporovať všetky kryptomeny, ktoré spĺňajú technické štandardy a potrebné regulačne nároky. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

17 nových kryptomien, ktoré môžu pribudnúť na Coinbase

Bitcoin na významnej burze bez regulácii nebude, varuje šéf SEC

Jay Clayton sa s odstupom pár dní opäť vyjadril k Bitcoinu a k možnosti jeho obchodovania na popredných svetových burzách. Šéf americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) hovoril o Bitcoine v rozhovore pre CNBC. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Bitcoin na významnej burze bez regulácii nebude, varuje šéf SEC

Bakkt zvýši dôveru inštitúcii v Bitcoin, tvrdí Tom Lee

Tom Lee, analytik a zakladateľ Funstrat Advisors, ktorý je známym propagátorom bitcoinu a častým hosťom štúdia v CNBC, je opäť veľmi optimistický naladený. Myslí si, že spustenie Bakkt, ktoré od pondelka 23. septembra prinesie na trh historicky prvé bitcoin futures kontrakty viazané na reálne bitcoiny, výrazne zvýši dôveru inštitúcii v tento sektor. ,,Som veľmi pozitívne naladený ohľadom Bakkt a jeho schopnosti zvýšiť dôveru inštitúcii v kryptomeny,” napísal na Twitteri. (cointelegraph.com)

Square Crypto rozširuje tím a vyzýva developerov k akcii

Projekt Square Crypto, ktorý financuje šéf Twitteru a spoločnosti Square Jack Dorsey, rozšíril svoj tím o ďalšie zaujímavé posilz  – k projektu sa pridávajú Valentine Wallace z Lightning Labs, Jeffrey Czyz z Google a Arik Sosman od Facebooku, respektíve projektu kryptomeny Libra. Na Square Crypto už medzitým pracuje spoluzakladateľ Blockstreamu a popredný bitcoinový vývojár Matt Corralo a bývalý produktový riaditeľ spoločnosti Google Steve Lee. Cieľom Square Crypto je podporiť adopciu bitcoinu a spraviť ho dostupným “pre všetkých”. Autori projektu najnovšie vyzvali všetkych bitcoinových developerov, aby sa im ozvali a skúsili im načrtnúť svoje vízie, ako posunúť bitcoin vpred a podporiť jeho adopciu. ,,Neexistuje žiadny projekt, ktorý by sme nezohľadnili, pokiaľ by zlepšil bitcoin,” uviedli na Twitteri. (cointelegraph.com)

Zuckerberg hovoril s americkými zákonodarcami

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg sa stretol s americkými zákonodarcami a jednou z hlavných tém ich rozhovorov bola pripravovaná kryptomena Libra. Zuckerberg v rámci stretnutia zopakoval, že Facebook nemieni spustiť projekt skôr, než ubezpečí amerických regulátorov a získa ich povolenie. Počas stretnutia však viacerí z nich vyjadrili obavy, že Libra môže uzrieť svetlo sveta v iných jurisdikciách aj bez toho, aby k tomu mali čo povedať. Včera sa s Zuckerbergom rozprával aj senátor Josh Hawley, ktorý požiadal šéfa Facebooku, aby pristúpil k predaju WhatSapp a Instagramu, čim podporí hospodársku súťaž. Zuckerberg na to reagoval jednoznačným nie. (cointelegraph.com)

IOTA spustila prvý ozajstný decentralizovaný trh

Nezisková organizácia IOTA Foundation stojaca za vývojom kryptomeny IOTA spustila platformu, ktorá umožňuje decentralizovaný a autonómny virtuálny trh. Podľa organizácie ide vôbec o prvý nezávislý internetový trh na svete, ktorého cieľom je urýchlenie priemyselnej automatizácie a interakcie komerčných strojov. Opisuje ho ako neutrálnu platformu, na ktorej sa automatizuje obchod s fyzickým a digitálnym tovarom a službami. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-