Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (9.5.): Facebook, Cardano či blížiaci sa zvrat na trhu?

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Facebook povolí reklamy na kryptomeny

Sociálna sieť Facebook sa rozhodla prehodnotiť svoj prístup k zákazu reklám na kryptomeny a produkty s nimi súvisiace. Ako informuje portál Cointelegraph, Facebook mení politiku a povolí zobrazovanie takýchto reklám bez udelenia predchádzajúceho súhlasu. O tom, aké možné dôvody môžu stáť za touto zmenou, sme písali v tomto článku.

Facebook povolí reklamy na kryptomeny

Cardano pokročilo v marketingu. Záujem ľudí sa zvyšuje

Cardano (ADA) nepatrí medzi kryptomeny, o ktorých by sa písalo veľmi často. Mnohí investori do tohto projektu by preto ocenili, keby fungoval marketing Cardana na lepšej úrovni. Pravdou však je, že sa veci hýbu správnym smerom a prvé pokroky v tejto činnosti sú zreteľné. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Cardano (ADA) pokročilo v marketingu. Potvrdzujú to čísla a nové iniciatívy

Argo očakáva zvrat na trhu. Húfne investuje do mining hardvéru

Spoločnosť Argo Blockchain očakáva, že na trhu s kryptomenami dôjde k veľkému zvratu a preto sa rozhodla investovať do nového ťažobného hardvéru. Informovala o tom v tlačovej správe, ktorá bola publikovaná na stránke londýnskej burzy London Stock Exchange (LSE). Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Argo očakáva zvrat na trhu. Húfne investuje do mining hardvéru

Zástupcovia SEC a CFTC hovorili pred kongresom aj o kryptomenách

Zástupcovia Americkej komisie pre cenné papiere (SEC) a Americkej komisie pre komoditné futures (CFTC) Jay Clayton a J. Christopher Giancarlo predstúpili pred kongres, aby hovorilo o súčasných regulačných potrebách. Obaja sa vyjadrili aj ku kryptomenám, ktoré označili za vysoko rizikové investície. Zároveň však priznali, že SEC aj CFTC sa musia intenzívne venovať pochopeniu a správnemu regulovaniu tejto novej technológie a trhu, ktorý s ňou prichádza. Od kongresu preto aj z tohto dôvodu žiadajú viac financií na svoju činnosť. Dlhodobým problémom regulácie kryptomien v USA je fakt, že kryptomeny nemajú jasné pomenovanie a rôzne regulačné úrady ich vnímajú odlišne. V štádiu riešenia je zákon, ktorý by mohol vylúčiť kryptomeny zo zákonov o cenných papieroch a určiť im jednotný regulačný rámec. Otázne je, či sa dočká schválenia.  (cointelegraph.com)

Rýchle správy

DATA GUMBO CORP: Blockchainový startup Data Gumbo Copr. získal 6 miliónovú investíciu od veľkých energetických spoločnosti vrátane krídla saudskoarabskej národnej ropnej a plynárenskej spoločnosti Saudi Armaco, ktoré sa sústredí na rizikovejšie investície. Investori dúfajú, že platforma, ktorú tátospoločnosť vyvíja, zlepši dodávateľský reťazec pre dodávky ropy skrátením doby zosúladenia medzi dodávateľmi a automatizovanými platbami.

BIELORUSKO: Burza exchange.com oznámila, že bude ponúkať tokenizovanú formu bieloruských štátnych dlhopisov. Podľa tlačovej správy budú môcť zákazníci burzy použiť na ich kúpu fiatové meny, alebo kryptomeny Bitcoin a Ethereum. Bieloruská spoločnosť Com Bel LCLC je prvou organizáciou na svete, ktorá tokenizovala štátne dlhopisy.

BINANCE: Šéf burzy Binance Changpeng Zhao na podporu decentralizovanej burzy Binance DEX upozornil, že jej poplatky sú o 50% nižšie, než na „tradičnom” Binance.

BINANCE: Burza Binance po hacku, v rámci ktorého prišla o približne 7000 BTC, pristúpila k očakávanému kroku – reštartu API kľúčov.

TRON & BINANCE: Šéf Tronu (TRX) Justin Sun ponúkol burze Binance, že do nej investuje 40 miliónov dolárov formou kúpy kryptomien Bitcoin, TRX, BitTorrent a Binance Coin, za predpokladu, že by to potrebovala. Práve 40 miliónov dolárov je približný odhad straty, ktorú utrpela burza Binance po tohto týždňovom hackerskom útoku, ktorý bol šiesty najväčší v histórii kryptomien.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne