Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano (ADA) pokročilo v marketingu. Potvrdzujú to čísla a nové iniciatívy

Článok

Cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cardano (ADA) nepatrí medzi kryptomeny, o ktorých by sa písalo veľmi často. Mnohí investori do tohto projektu by preto ocenili, keby fungoval marketing Cardana na lepšej úrovni.

Ako píše portál Cryptoslate.com, niektoré dôvody toho, že sa o Cardano sa nepíše v súvislosti s rôznymi marketingovými činnosťami, môžu byť aj ideologické. Predsa len za týmto projektom stoja najmä vedci, na rozdiel napríklad od marketingového “mága“ Justin Suna a jeho Tronu.

Druhý dôvod však môže súvisieť s vnútornými konfliktmi v rámci nadácie Cardano, ktorá popri IOHK a Amurgu patrí medzi hlavné riadiace orgány, ktoré stoja za vývojom tejto kryptomeny. Práve Cardano Foundation má na zodpovednosť marketing a propagáciu značky. Až do posledných mesiacov však podľa komunity v tomto smere zlyhávala.

Komunita okolo Cardano dokonca zorganizovala v druhej polovici minulého roka petíciu za odvolanie predsedu Cardano Foundation Michaela Parsonsa. Vyzbierali sa tisíce podpisov. Zakladateľ Cardana Charles Hoskinson a CEO Ken Kodama preto súhlasili, že nadácia prejde reštrukturalizáciou a Parson na svoju pozíciu rezignoval.

Veci sa hýbu správnym smerom

Treba priznať, že povedomie o Cardano v posledných mesiacoch konečne výraznejšie rastie. Potvrdzujú to viaceré štatistiky:

  • Návštevnosť portálu cardano.org stúpla z 200 000 užívateľov vo februári na 400 000 v apríli 2019. Počas toho istého obdobia stúpla návštevnosť konkurenčnýc Tron.network z 270 000 na 280 000 a EOS.io z 210 000 na 230 000
  • Na reddite stúpol od januára počet followerov skupiny r/Cardano z 50 000 na 73 000 ľudí
  • Na Twitteri mal profil @Cardano priemer 1000 nových followerov mesačne. Aktuálne narástol tento mesačný priemer na približne 2500 nových ľudí

7. mája Cardano prisľúbilo, že sa bude usilovať o zlepšenie svojej komunikácie s komunitou a zároveň sa bude snažiť zvýšiť transparentnosť procesu vývoja. Malo by ísť najmä o tieto kroky:

  • Aktualizácia roadmapy na Cardano.org s podrobnejšími informáciami a jednoznačnejším spôsobom sledovania vývoja
  • Pravidelné rubriky AMA (Ask me anything) každý mesiac. Počas nich sa budú môcť členovia komunity pýtať hlavných predstaviteľov projektu svoje otázky
  • Interné správy o aktuálnom stave a ukážky produktov formou správy, ktoré budú publikované každý týždeň

Cardano je považované za jeden z najnádejnejších kryptoprojektov, no z marketingového pohľadu je o tejto kryptomene počuť omnoho menej, než napríklad o Trone. Iniciatíva komunity zdá sa prispela k tomu, že sa to zmení, čo môže prispieť k rýchlejšiemu získavaniu nových investorov.

Už tento víkend vám prinesieme zaujímavý rozhovor o Cardano s odborníkom na túto kryptomenu Jaromírom Tesařom. Nezabudnite nás sledovať na kryptonovinky.skkryptonovinky.com (česká verzia).

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne