Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (8.5.): Hack burzy Binance, Zhao pobúril komunitu a stúpajúce poplatky za transakcie

Článok

Bitcoin oči
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Burza Binance bola hacknutá

Burza Binance dnes v noci oficiálne potvrdila, že bola hacknutá a hackeri z nej vytiahli sumu presahujúcu 41 miliónov dolárov (vyše 7000 BTC). Oficiálne vyjadrenie šéfa burzy Changpenga Zhaa si môžete prečítať tu. Dobrou správou je, že Binance garantuje všetkým klientom, že o svoje kryptomeny neprídu. Podrobnosti o hacku burzy sme zhrnuli tu.

OFICIÁLNE: Burza Binance bola hacknutá, prišla o 7000 BTC

Šéf Binance znepokojil komunitu. Chcel zasiahnuť do blockchainu BTC

Niekoľko hodín po tom, ako bolo dnes ráno oficiálne potvrdené, že burza Binance sa stala obeťou hackerského útoku, počas ktorého bolo ukradnutých vyše 7000 BTC, naznačil šéf burzy Changpeng Zhao riešenie, ktoré znepokojilo celú kryptokomunitu. Changpeng Zhao totiž na Reddite v rubrike „Ask me Anything” priznal, že Binance by sa mohla pokúsiť odstrániť z blockchainu Bitcoinu spomínanú transakciu hackerov. Viac o tejto téme sme napísali v tomto našom článku.

Binance uvažovala nad možnosťou, že zruší transakciu hackerov v blockchaine Bitcoinu

Hashrate Bitmainu výrazne klesol. Decentralizácia ťažby BTC sa zvyšuje

Ťažobný hashrate Bitcoinu čínskeho miningového giganta Bitmain za posledných 30 dní výrazné klesol. Na základe údajov o hashrate hardvéru, ktorý vlastní Bitmain, klesol za 30 dní hashovací algoritmus SHA256, ktorý sa používa pri ťažbe Bitcoinu, z 1 692,35 kvadrilónov hash za sekundu (PH/s) v marci 2019 na 237,29 PH/s na začiatku mája 2019.  Podrobnosti o tejto téme sme zhrnuli v tomto článku.

Hashrate Bitmainu výrazne klesol. Decentralizácia ťažby BTC sa zvyšuje

Poplatky za transakcie Bitcoinu stúpli za mesiac dvojnásobne

Priemerne transakčné poplatky v sieti Bitcoinu stúpli v apríli v porovnaní s marcom až o takmer 200%. Uvádza to vo svojej správe výskumná spoločnosť Diar. Podrobnosti sa dozviete v tomto našom článku.

Poplatky za transakcie Bitcoinu stúpli za mesiac dvojnásobne

Rýchle správy

BINANCE: Šéf burzy Binance Changpeng Zhao na Twitteri naznačil, že Binance by mohla spolu s partnermi vytvoriť fond, ktorý by bol určený na podporu osôb, ktoré sa rozhodol žalovať “fakesatoshi” Craig Wright. Austrálsky vedec žaloval už niekoľko osôb, ktoré ho obvinili z toho, že klame, keď o sebe tvrdí, že je záhadný tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto.

RUSKO: Voľby v rámci univerzitnej študentskej rady v Moskve prebehnú za pomoci využitia technológie blockchain. Môže to byť prvý krok k praktickému využitiu blockchainu v rámci väčších hlasovaní.

BITPAY: Spoločnosť BitPay oznámila zaujímavú posilu do svojho tímu. Do firmy prichádza bývalý výkonný riaditeľ Worldpay U.S. Glen Braganza, ktorého cieľom bude pomôcť spoločnosti v novej fáze, v rámci ktorej sa Bitpay chce rozrásť na globálnu celosvetovú finančnú organizáciu.

ZEBPAY: Singapurská kryptozmenáreň Zebpay prichádza so svojimi službami do Austrálie. Austrálski zákazníci si budú môcť prostredníctvom nej kupovať a predávať BTC, ETH, Ripple, BCH a Litecoin.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.