Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (7.7.): EFT na Bitcoin o milimeter bližšie?

Článok

bitcoin-etf
Canva.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Čakacie doby na schválenie ETF sa môžu skrátiť

Členov americkej komisie pre cenné papiere a burzu, teda SEC, čaká hlasovanie o zmenách týkajúcich sa procesu schvaľovania spoločnosti, ktoré sa uchádzajú o povolenie pre zalistovanie na burzách. Ak by návrhy na zefektívnenie ich procesov boli schválené, podávanie žiadosti pre investičné spoločnosti a ich následne prehodnocovanie by mohlo mať rýchlejšie tempo. Ako upozornil portál Cointelegraph, prispieť by to mohlo aj k rýchlejšiemu schvaľovaciemu procesu u firiem, ktoré sa orientujú na blockchain priemysel a v konečnom dôsledku by to mohlo prispieť aj k schváleniu prvého Bitcoin ETF, nakoľko spoločnosti žiadajúce  o schválenie ETF by už nemuseli na definit9vnz verdikt čakať takmer rok (čakacia doba plus možné odloženie verdiktu). Predseda SEC Jay Clayton konštatoval, že nové princípy zmodernizujú a zefektívnia celý proces schvaľovania, čo povedie k zníženým nákladom a efektívnejšiemu využívaniu pracovných zdrojov celej tejto organizácie. (cointelegraph.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Trend inštitucionalizácie môže viesť k schváleniu Bitcoin ETF

O raste inštitucionálneho záujmu o Bitcoin sme písali v poslednej dobe nejeden článok. Náznakom stúpajúceho záujmu inštitúcii o BTC je rastúci záujem o obchodovanie na CME a samozrejme najmä trend stúpajúcej hodnoty spravovaného kapitálu spoločnosťou Grayscale, ktorá je v trende akumulácie nových bitcoinov v súčasnosti najväčšou štukou na trhu. Portál Cointelegraph popri tom upozorňuje na to, že inštitúcie čoraz viac vyhľadávajú akreditované a regulované spoločnosti, ktoré ponúkajú bezpečnú správu ich kryptoaktív. To vedie k tomu, že kapitál z neregulovaných búrz, ktoré boli známe svojim washtradingom, sa v poslednej dobe premiestňuje k týmto bezpečnejším správcovským spoločnostiam. Veľkí investori sú čoraz náročnejší a vyžadujú nielen bezpečné, ale aj transparentné prostredie pre úschovu kapitálu. V konečnom dôsledku to vedie k tomu, že burzy sa musia tomuto trendu prispôsobiť, aby udržali svoju konkurencie schopnosť a prežili. Je teda možné, že vplyv washtradingu a netransparentných búrz môže byť čoraz menší a tým pádom bude celý trh prehľadnejší. To následne môže viesť k tomu, že bude schválené aj Bitcoinove ETF, nakoľko hlavným argumentom, prečo ho Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) dodnes neschválila sú obavy z možnej manipulácie jeho ceny v neregulovanom prostredí. (cointelegraph.com)

Čínsky akciový trh v novej bubline. Ako to ovplyvní kryptomeny?

Najnovší trend vyzerá tak, že čínski retail, teda malí investori, húfne vyhľadávajú vysokorizikové akcie, ktoré môžu prinášať vysoké výnosy. Hnacou silou ich investičných aktivít majú byť nízke úrokové sadzby a ľahký prístup k investičným produktom typu amerického Robinhood. No a čínski predstavitelia zatiaľ hovoria o “zdravom býčom trhu“ v celoštátnej televízii. Dramatický nárast hodnoty čínskych akcii začínajú analytici porovnávať s bublinou z roku 2015. Ako to môže ovplyvniť ceny kryptomien? Téme sme sa venovali v tomto článku.

Dokáže sa čínsky digitálny juan presadiť v konkurencii Tetheru?

Cieľom čínskeho digitálneho juanu, ktorý podľa všetkého uvedie Čínska centrálna banka (PBoC) na globálny trh ešte pred zimnou olympiádou v Pekingu v roku 2022, bude konkurovať americkému doláru. Podľa Charlesa Yanga z Genesis Block však nemusí byť ani dostatočne presvedčivou alternatívou voči stablecoinu USDT od spoločnosti Tether. Viac sme sa téme venovali tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.