Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (6.11.): Čínska iniciatíva ako medvedí signál pre Bitcoin?

Článok

Bitcoin medveď
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Schiff: Čínska kryptomena je medvedí signál pre Bitcoin

Známy propagátor investícii do zlata Peter Schiff, ktorý je známy svojimi negatívnymi vyjadreniami na adresu Bitcoinu, si myslí, že príchod čínskej národnej kryptomeny, ktorú podľa všetkého už v dohľadnej doby uvedie Čínska národná banka,  dostane Bitcoinu do konkurenčnej nevýhody. Dôvod je podľa neho prostý – táto kryptomena má byť z časti krytá aj zlatom. Shiff to uviedol počas toho, ako reagoval na vyjadrenia Maxa Keisera. ,,Som vraj idiot, pretože si myslím, že zlato sú lepšie peniaze ako Bitcoin. (Keiser) pritom tvrdí, že Čína sa chystá spustiť kryptomenu podporenú zlatom. To je býčí signál pre zlato a medvedí pre bitcoin. Kryptomena krytá zlatom je určite lepšia, než kryptomena krytá ničím,“ uviedol. (cointelegraph.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Viceprezident Calibry prirovnal Libru skôr k emailu, než PayPalu

Viceprezident peňaženky Calibra, ktorá je určená pre projekt Facebooku Libra, prirovnal túto kryptomenu skôr k emailu, než k spoločnosti PayPal, ktorá patrí medzi špičku v oblasti online finančných transakcií. Viac sa dozviete v tomto článku.

Viceprezident Calibry prirovnal Libru skôr k emailu, než PayPalu

Európska únia podniká kroky k vzniku tzv. eurocoinu

Fínske predsedníctvo predstavilo v plene Európskeho parlamentu návrh zákona, ktorý pojednáva o regulácii kryptomien a o prípadnom vzniku kryptomeny EÚ. Ak by bol návrh v súčasnej podobe schválený, čo by sa mohlo stáť už o mesiac, mohlo by to mať podlá Cointelegraph ďalekosiahle následky. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali tu.

Európska únia podniká kroky k vzniku tzv. eurocoinu

Erdogan: Turecko musí budúci rok ukončiť testovanie digitálnej tureckej líry

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan nariadil, aby turecká centrálna banka v priebehu roku 2020 ukončila testovanie národnej kryptomeny CBDC a uviedla ju na trh. Začiatky testovania digitálnej líry by mali byť uskutočnené už v priebehu jari. Spolu s centrálnou bankou sa do projektu zapojí aj národná agentúra pre technologické inovácie. Spustenie digitálnej tureckej meny nie je jedinou aktivitou Turecka v tejto oblasti. V programovom vyhlásení pre roky 2019-2023 sa krajina zaviazala k implementácii blockchainu pre dopravu, colné, verejné služby či administratívu. (cointelegraph.com)

Brooks: Vláda USA by mala umožniť súkromnému sektoru vytvoriť digitálny dolár

Šéf právneho oddelenia Coinbase Brian Brooks si myslí, že americká vláda by mala urobiť krok späť a umožniť súkromnému sektoru vytvoriť digitálnu verziu amerického dolára. Povedal to v rozhovore pre magazín Fortune, v ktorom uviedol: ,,Najlepšia cesta vpred je taká cesta, ktorá využíva pozoruhodnú inovačnú schopnosť našej krajiny a odráža historickú prax vlády budovať koľajnice pre súkromné inovácie vo finančnom systéme. To znamená á nechať inovátorov vymýšľať a nechať vládu regulovať. Stručne povedané: Súkromný sektor by mal túto technológiu budovať a verejný sektor by mal stanovovať menovú politiku.” (cointelegraph.com)

Rýchle správy

AETERNITY: Hlavný vývojársky tím za blockchain platformou Aeternity oznámil vydanie softvéru pre posledný hardfork s označením Lima, ktorý má zlepšiť sieťové virtuálne stroje či systém riadenia. Cieľom aktualizácie je stať sa konkurencie schopnejším pre Ethereum a ďalším blockchain platformám. Aeternity tvrdí, že jej vývojársky tím je jedným z najaktívnejších v blockchain sektore.

RIPPLE: Investičné rameno spoločnosti Ripple Xpring realizovalo strategickú investíciu do platformy Flare Networks, ktorý sa zameriava na využívanie a budovanie inteligentných zmlúv respektíve smart kontraktov. Flare by mal čoskoro vydať koncept tokenu, ktorý by mal byť algoritmicky riadeným fixovaným stablecoinom.

BINANCE & CIPHERTRACE: Burza Binance uzavrela partnerstvo s americkou bezpečnostnou blockchain službou CipherTrade, ktorá jej začne poskytovať služby týkajúce sa kontroly jej produktov v súvislosti s AML, čiže bojom proti praniu špinavých peňazí. Služby by sa mali týkať predovšetkým kontroly blockchainu Binance Chain, čo by malo prispieť k rastu jeho inštitucionálnej dôveryhodnosti a zvýšeniu adopcie.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.