Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (4.9.): Oslabenie BTC, silnejší dolár či hrozba pre Bitcoin zo strany vlád?

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Bitcoin sa prepadol pod cenu $10 000. Je za tým CME gap alebo iný dôvod?

3. september 2020 sa zapíše do histórie kryptomien ako deň, počas ktorého výrazne “krvácali”. Prepadla sa hodnota celého trhu a otrasy neobišli ani Bitcoin, ktorý zdá sa určoval tempo pádu aj altcoinom. V čase písania textu s obchodoval tesne nad úrovňou 10 tisíc dolárov a bol v mínuse vyše 9 percent oproti rovnakému času 24 hodín dozadu.  Teórii o dôvodoch tohto prepadu je viacero. Prvá hovorí o vypĺňaní gapu, teda medzery, ktorá vznikla na CME trhu. Druhou možnosťou je súvislosť s prepadom ostatných trhov a tretia možnosť hovorí o vplyve rastúceho dolára. Viac sme sa téme venovali tu.

VIDEO: Môže sa Bitcoinu stať to čo zlatu v USA v roku 1933?

Písal sa rok 1933 a Spojené štáty zápasili s dôsledkami Veľkej hospodárskej krízy. Jedným z opatrení, ako sa s ňou vysporiadať bolo exekutívne nariadenie vtedajšieho amerického prezidenta Franklina R. Roosvelta znárodniť americké zlato. Inak povedané každý občan musel vymeniť svoje zlaté mince, zliatky a zlaté certifikáty za americké doláre. Môže sa to isté stať aj Bitcoinu? Podrobnejšie sme sa tejto téme, ktorú spracoval YouTube kanál Zaujalo ma, venovali tu. Video si pozrite priamo tu:

Zlý signál pre krypto? Dolár sa odrazil od dlhoročného supportu

Americký dolár sa odrazil od dlhoročného významného supportu, čo môže byť jeden z dôvodov, prečo došlo k negatívnej reakcii vo vývoji ceny Bitcoinu a zlata. Na odraz dolára od dlhoročného supportu upozornil na Twitteri Trader XO, ktorý poznamenal, že by udržanie tohto supportu a následný odraz mohli znamenať posilňovanie dolára a oslabovanie eura. Minimálne v krátkodobom horizonte možno teda očakávať, že dolár bude posilňovať, čo môže vytvárať predajný tlak na Bitcoin a zlato. Cointelegraph poznamenal, že je ťažké predvídať, ako dlho môže takýto trend pokračovať. Je možné, že napokon dolár aj euro budú padať na hodnote súčasne.

Všetky firmy prejdú na blockchain, tvrdí správa pre austrálsku vládu

Austrálska vláda vydala správu, ktorej záverom je, že technológia blockchain si bude získavať čoraz väčšiu adopciu a je nutné, aby sa Austrália vydala smerom jej akceptácie. Odkaz čerstvej správy znie jasne: „Všetky fintech firmy začnú do 10 rokov využívať blockchain”. Práce na štúdii odštartovalo vypuknutie pandémie koronavírusu a prepad austrálskej ekonomiky do prvej recesie po 30 rokoch. Blockchain technológia v nej bola spomenutá viac ako 50—krát. (cointelegraph.com)

Bloomberg: Bitcoin môže stáť 500 tisíc dolárov, no aj nulu

V septembrovom vydaní správy pre kryptotrh skonštatoval hlavný analytik Bloombergu Mike McGlone, že Bitcoin môže pokojne smerovať k hodnote 500 000 dolárov, no môže napokon aj zlyhať a skončiť na nule. Popri tom však dodial, že v prípade Bitcoinu je naďalej skôr optimista a verí, že sa môže stať digitálnym zlatom. Čerstvá správa Bloombergu pochopiteľne čelila aj značnej kritike, nakoľko je pomerne jednoduché urobiť predikciu v rozmedzí od 0 do 500 000 dolárov.

Brazília môže mať svoju kryptomenu do 2 rokov

Prezident centrálnej banky Brazílie Banco Central oznámil, že už pred rokom 2023 sa môže Brazília dočkať svojej vlastnej digitálnej meny postavenej na blockchain technológii. ,,CBDC sa odlišuje od kryptomien bez národnej dôvery, ako je napríklad Bitcoin, pretože je len novou formou zastúpenia meny, ktorú vydal národný menový organ,” vysvetlil podstatu avizovanej brazílskej kryptomeny šéf centrálnej banky Roberto Compos Neto.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne