Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (4.8.): Bitcoin, Ethereum, Elon Musk, OCC & hackeri

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Weiss Ratings: Najlepšou kryptomenou je Ethereum. Kto nasleduje?

Najkvalitnejšou kryptomenou na trhu už nie je Bitcoin, ale Ethereum. K takémuto záveru dospela analytická ratingová agentúra Weiss Ratings, v ktorej aktuálnom poradí je Ethereum (ETH) prvou kryptomenou so špičkovým ratingom A.  Druhý v poradí Bitcoin, ktorý bol dlhodobo lídrom tohto poradia, síce svoju známku (B+) nezmenil, no Ethereum ho vďaka svojim pokorám týkajúcim sa dlho očakávaného spustenia novej éry “Ethereum 2.0“ dokázalo predbehnúť. Podrobnejšie sme sa aktuálnym ratingom Weiss Ratings venovali v tomto článku.

Cardano má vynikajúci kód, tvrdia autori bezpečnostného auditu

Spoločnosť Quantstamp, ktorá v priebehu posledných dvoch mesiacov robila bezpečnostný audit blockchainu Cardano (ADA), je presvedčená, že po úspešnom spustení mainnetu Shelley sa Cardano stane druhým najvýznamnejším hráčom v sektore blcockhain smart-kontrakt platforiem, pričom hravo predbehne aj svojho ostrého konkurenta Tezos. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

VIDEO: Mohol Elon Musk založiť aj Bitcoin? 

SpaceX, Tesla, Boring Company, SolarCity, OpenAI, Neuralink, Hyperloop či Starlink. Všetko revolučné projekty, ktoré môžu výrazne ovplyvniť našu budúcnosť sú spájané s úspešným podnikateľom, vedcom a vizionárom Elonom Muskom. Mohol však založiť aj Bitcoin? Do akej miery je to šialená myšlienka? Pozrite si video od YouTube kanála Zaujalo ma, ktoré sa okrem spomínaných firiem venuje v závere aj tejto téme.

Povolí OCC americkým bankám používanie stablecoinov?

Minulý týždeň sme vás informovali, že americký Úrad pre kontrolu mien (OCC) udelil americkým bankám povolenie ponúkať  svojim klientom služby týkajúce sa obchodovania a úschovy kryptomien. Toto rozhodnutie je pochopiteľne vnímané ako ďalší pozitívny krok pre adopciu kryptomien, no pravdou je, že mnohé usmernenia od OCC nie sú úplne jednoznačné a banky majú preto problem sa v nich zorientovať. Viaceré blockchainové asociácie preto žiadajú OCC, aby svoje povolenie rozšírila o viaceré konkrétne body. Banky by napríklad mali získať povolenie používať stablecoiny typu USDC a USDT, čo by im mohlo pomôcť urýchliť realizáciu finančných transakcií a tiež znížiť celkové náklady. Medzi ďalšie návrhy patria žiadosti o povolenie využívania technológii ako je CoinJoin pre miešanie bitcoinových transakcií či používanie anonymných prvkov, ktoré prinášajú kryptomeny Zcash alebo Monero. Avšak kým v prípade stablecoinov pravdepodobne existuje priestor pre diskusiu s OCC, domnievame sa, že prvky týkajúce sa súkromia a anonymizácie transakcií cez regulátorov neprejdú.  (cointelegraph.com)

Presúvajú sa ďalšie ukradnuté bitcoiny. No čo s nimi?

Presunuli sa ďalšie bitcoiny, ktoré boli ukradnuté z burzy Bitfinex  v roku 2016 v rámci jedného z najväčších kryprtomenových hackov histórie. Informoval o tom Twitter Whale Alert, ktorý upozornil, že z peňaženky, na ktorej sa nachádzajú tieto bitcoiny, bolo najnovšie presunutých 620 BTC. Udialo sa to krátko po tom ako sa 29. júna presunulo 448 BTC a medzi 27 a 28. júnom v rámci 17 transakcií až bitcoiny v celkovej hodnote 51 miliónov USD. Iniciatíva hackerov zjavne vedie k tomu, že sa pokúsia dané bitcoiny predať, no vzhľadom na súčasné prísne pravidlá týkajúce sa prania špinavých peňazí môžu mať obrovský problém nájsť burzu respektíve kupca, ktorý by ich bola ochotný vyplatiť.  Ukradnuté bitcoiny sú totiž vďaka pokročilým techológiam ostro sledované a tak ich nechce nikto vlastniť. Hackeri pri spomínanom útoku ukradli celkovo 119 756 BTC, čo oblo vtedy približne 72 miliónov dolárov. V čase písania článku majú však hodnotu už okolo 1,3 miliardy USD.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.