Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (4.5.): Páka na Binance, Ethereum, Wright či regulácie v USA

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Regulácie kryptomien – traja odborníci mali rôzne názory

Traja experti na kryptomeny vyjadrili počas podujatia Business of Blockchain na Massachusetts Institute of Technology (MIT) rozdielne názory na reguláciu kryptomien v Spojených štátoch amerických.

Prezidentka spoločnosti Wyoming Blockchain Coalition Caitlin Longová argumentoval, že digitálne meny sú majetkom a preto by mali byť regulované na štátnej úrovni (čiže každý americký štát zvlášť) na základe princípu “štát kontroluje majetkové právo, štát kontroluje obchodné právo, federálne zákony kontrolujú cenné papiere.” Zároveň vyzdvihla štát Wyoming za to, že tieto postupy aplikuje v prípade kryptomien a presadzuje minimálne regulácie.

Peter Van Valkenburgh, ktorý je riaditeľom výskumu v Coin Center, s tým nesúhlasil. Štátnu reguláciu považuje za nepríjemnú pre spoločnosti aj spotrebiteľov. Podľa neho niektoré americké štáty reguláciu kryptomien preháňajú a niektoré sú naopak veľmi mierne. Gary Gensles, ktorý je bývalým predsedom americkej komisie pre komoditné futures (CFTC) si zas myslí, že kryptomeny by mali byť regulované na federálnej úrovni. (cointelegraph.com)

Fáza “zero” pre prechod Ethereum na Proof-of-Stake čoskoro hotová

Kód pre prechod prvej etapy Ethereum blockchainu na algoritmus Proof-of-Stake (PoS) by mohol byť dokončený do 30. júna. Táto informácia zaznela 2. mája počas stretnutia developerov Ethereum. Viac sa o tejto téme dočítate v tomto článku.

Fáza “zero” pre prechod Ethereum na Proof-of-Stake bude čoskoro hotová

Binance zrejme čoskoro spustí obchodovanie na páku 

Zmeny vo verejnom rozhraní API najväčšej kryptomenovej burzy Binance naznačujú, že Binance sa chystá pravdepodobne už čoskoro umožniť obchodovanie na páku pre 9 obchodných párov. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Binance zrejme čoskoro umožní obchodovanie na páku pre 9 vybraných párov

Samozvaný Nakamoto žaluje už aj Rogera Vera

Samozvaný Satoshi Nakamoto, austrálsky vedec Craig Wright, sa rozhodol zažalovať Rogera Vera, CEO portálu Bitcoin.com a hlavného predstaviteľa Bitcoin Cash za to, že ho nazval počas mítingu v Londýne “klamárom a podvodníkom“. Ver na to reagoval tým, že sa bude s Wrightom súdiť.

Wright, ktorý o sebe tvrdí že je záhadný autor kryptomeny Bitcoin (čo mu v skutočnosti nikto neverí) a zároveň je hlavným predstaviteľom kryptomeny Bitcoin SV, ktorá vznikla po minuloročnom kontroverznom forku Bitcoin Cash, len nedávno zažaloval z podobného dôvodu podcastera Petra McCormacka, ktorý vo svojom programe uviedol, že Wright nie je Nakamoto. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

BLOCKCHAIN: Popredné americké farmaceutické spoločnosti McKesson Corporation, AmerisourceBergen Corporation, Premier Inc. a Pfizer Inc. sa podľa tlačovej správy, ktorá bola zverejnená 2. mája, zapojili do projektu budovania siete blockcainov pre zdravotnícky a farmaceutický priemysel. Cieľom je vďaka blockchainu znížiť náklady a zefektívniť procesy pri zdieľaní údajov.

EUROPOL: Nemecká polícia v spolupráci s Europolom zavrela nelegálne webové trhovisko fungujúce na darkwebe známe pod názvom Wall Street Market, na ktorom sa obchodovalo s drogami, kradnutnými autami a inými nelegálnymi tovarmi a službami. V rámci razie bola zabavená trom podozrivým finančná hotovosť a tiež nešpecifikované množstvo kryptomien Bitcoin a Monero. Práve kryptomeny boli na tomto serveri používané na realizáciu platieb. Portál mal registrovaných viac než milión používateľov, z toho bolo vyše 5400 predajcov.

MONERO: Kryptomena Monero (XMR) dosiahla významný míľnik – jej počet transakcií dosiahol nové historické maximá, keď počas jedného dňa bolo prekročených viac ako 15 tisíc transakcií. Tento výrazny skok zrejme spôsobila nová herná platforma Minko, ktorá sa špecializuje na hazardné hry a podporuje práve XMR.

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.