Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (4.12.): Kryptoburzy, Ethereum, Tezos či Juventus Turín

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Najväčšie kryptoburzy podľa návštevnosti: Čísla nekorelujú s objemami

Portál Cointelegraph zverejnil článok, v ktorom uviedol zoznam piatich najväčších kryptobúrz súčasnosti podľa dennej návštevnosti na základe dát, ktoré poskytol analytický nástroj Alexa vlastniaci Amazonom. Viac sa dozviete v tomto článku.

Najväčšie kryptoburzy podľa návštevnosti: Čísla nekorelujú s objemami

Vývojár Ethereum navrhuje ďalší hardfork

Vývojár Ethereum navrhli realizáciu hardforku s názvom Muir Glacier, ktorý by vyriešil hroziacu “dobú ľadovú”, ktorá by mohla spôsobiť výrazne spomalenie siete Ethereum. Vývojár James Hancock uviedol, že hardfork by tento možný problém oddialil. Takzvaná “doba ľadová”, ktorá je známa tiež pod pojmom “difficulty bomb” sa vzťahuje na narastajúcu obťažnosť hashovsania v algoritme ťažby Ethereum (mining difficulty). Navrhovaný mechanizmus by mal slúžiť ako funkcia, ktorá domotivuje ťažiarov Ethereum pokračovať v ťažbe Proof-of-Work po plánovanom prechode Ethereum na Proof-of-Stake (PoS). Existujúce riešenie je však podľa Hancocka príliš zložité, preto navrhuje spomínaný hardfork. (cointelegraph.com)

Blockchain môže firmám v západnej Európe ušetriť miliardy dolárov

Implementácia blockchainu v dodávateľských reťazcoch by mohlo firmám v západnej Európe ušetriť 450 miliárd dolárov. Uvádza to nová štúdia švajčiarskej spoločnosti Insolar, ktorá tvrdí, že blockchain by mohol znížiť náklady o 0,4 až 0,8%. Hoci to vyzerá na malý rozdiel, aj necelé percento môže byť v skutočnosti v hodnote stoviek miliárd dolárov. ,,94% popredných predstaviteľov zaoberajúcich sa dodávateľskými reťazcami tvrdí, že digitálna transformácia zásadne zmení riadenie dodávateľského reťazca. Pri prechode na priemysel 4.0 môžu spoločnosti očakávať hrubý nárast návratnosti kapitálu o 25%,” píše sa v správe.

Binance začne čoskoro podporovať staking Tezosu

Populárna burza Binance oznámila, že začne s plnou podporou stakingu kryptomeny Tezos (XTZ) a to už od 4. decembra. Odmeny budú vypočítavané denne na základe “snapshotov” a distribuované budú raz mesačne. Distribúcia by mala byť realizovaná vždy pred 20. dňom daného mesiaca, prvýkrát pred 20. januárom 2020. Binance zároveň uviedla, že staking sa týka len účtov, na ktorých sa bude nachádzať aspoň 1 XTZ (v súčasnosti okolo 1,30 USD). Staking Tezosu už podporuje napríklad aj americká Coinbase. (cointelegraph.com)

Juventus Turín zverejnil token pre fanúšikov

Populárny taliansky futbalový klub Juventus Turín, dres ktorého oblieka najpopulárnejší športovec sveta podľa sociálnej siete Instagram Cristiano Ronaldo, oznámil spustenie vlastného fanúšikovského tokenu. Dostupný je na webe Socios.com a fanúšikovia Juventusu ho môžu získať za 2 eura. Slúžiť má na hlasovanie súvisiace s rôznymi klubovými iniciatívami, či už ide o hlasovanie za klubovú pieseň či najkrajší gól. (cointelegraph.com)

SoFi 25. spoločnosťou s BitLicense od NYDFS

Kalifornská spoločnosti SoFi získala od New York State Department od Financial Services (NYDFS) licenciu BitLicense, ktorá jej umožňuje ponúkať obchodné služby súvisiace s kryptomenami zákazníkom v New Yorku. SoFi je doposiaľ len 25. spoločnosťou, ktorej sa podarilo získať toto povolenie. Oprávnená je podporovať šesť kryptomien- Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin a Stellar (XLM). (cointelegraph.com)

Zvláštny verdikt dánskeho súdu

Dánsky súd rozhodol, že škandinávsky bankový gigant Nordea môže svojim zamestnancom zakázať vlastnenie Bitcoinu či iných kryptomien. Toto rozhodnutie odôvodnil tým, že držanie kryptomien súvisí s rôznymi rizikami. Rozsudok sa netýka finančných nástrojov, ktoré súvisia s kryptomenami a Nordea ich predala svojim zákazníkom, rovnako ako ani kryptomien, ktoré zamestnanci kúpili pred týmto zákazom. Predseda odborov Kent Petersen uviedol, že tento zákaz zjavne obmedzuje život zamestnancov firmy ako súkromných osôb. (cointelegraph.com)

Čína začala blokovať prístup na web Etherscan

Čínsky firewall, ktorý umožňuje Číne blokovať zahraničné internetové stránky ako sú napríklad Google či Facebook, podľa údajov organizácie GreatFire zablokoval prístup k jednému z najpopulárnejších prehliadačov blockchainu kryptomeny Ethereum, Etherscan. Túto skutočnosť nepriamo potvrdil aj generálny riaditeľ webstránky Matthew Tan, ktorý potvrdil, že spoločnosť tento krok zaznamenala už dávnejšie. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.