Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Najväčšie kryptoburzy podľa návštevnosti: Čísla nekorelujú s objemami

Článok

Bitcoin trading
Bitcoin trading

Portál Cointelegraph zverejnil článok, v ktorom uviedol zoznam piatich najväčších kryptobúrz súčasnosti podľa dennej návštevnosti na základe dát, ktoré poskytol analytický nástroj Alexa vlastniaci Amazonom.

Prvá je Binance

Na prvom mieste sa umiestnila burza Binance, ktorá je celkovo 1582. najnavštevovanejšou stránkou súčasnosti (hodnotenie zahŕňa priemer za posledných 90 dní). Burza zjavne výrazne neutrpela ani po tom, ako musela zrušiť od septembra prístup pre zákazníkov z USA pre prísne regulačné pravidlá (vytvorila kvôli tomu alternatívnu burzu Binance.US). Od roku 2017 dosiahla Binance zisk vyše 1 miliardy dolárov, pričom tretí kvartál 2019 bol pre ňu rekordný. V týchto ohľadoch je Binance jednoznačne najúspešnejšia. O to prekvapujúcejšie je, že podľa CoinMarketCapu je v súčasnosti až piatou najväčšou burzou podľa objemu realizovaných obchodov, hoci jej umiestnenie sa častokrát mení.

2. Coinbase

Druhé miesto patrí americkej zmenárni Coinbase, ktorá vznikla už v roku 2012. Podľa Alexa ranking sú jej stránky (zahrnutá je aj burza Coinbase Pro) celkovo 2 335. v poradí najväčších webov na svete. Coinbase je jedinou burzou na tomto zozname, ktorá ponúka nákup a predaj reálnych bitcoinov, čiže obchodníci narábajú so skutočným fyzickým bitcoinom a nie derivátmi. Ich nákupy a predaje majú teda priamy vplyv na cenu BTC. Napriek tomu podľa Coinmarketcapu je zmenáreň Coinbase podľa likvidity údajne až 52. najväčšia.

3. Bitfinex

Treťou najnavštevovanejšou burzou je mierne kontroverzný Bitfinex (pre obvinenia súvisiace s o sesterskou firmou Tether a stablecoinom USDT), ktorá oznámila, že od decembra začne ako prvá podporovať technológiu Lightning Network. Bitfinex je celkovo 9232. najväčšou stránkou na svete. Vznikla v roku 2012 a podľa reportovaného objemu obchodov je vraj až na 62. mieste.

4. ByBit

Na štvrtej priečke sa objavuje najmladší hráč – burza ByBit, ktorá vstúpila na trh len minulý rok. Podľa Alexy je 12 035 najnavštevovanejšou stránkou internetu, čím prekonala napríklad aj “veterána“ BitMEX. Zaujímavé je, že objemy obchodov ByBit nereportuje CoinMarketCap, čiže je ťažké odhadnúť, do akej miery je táto burza likvidná. Vysokú návštevnosť ByBit však možno pripísať aj práve prebiehajúcej súťaži v tradingu. Súťaž začala 18. novembra a ceny dosahujú hodnotu až 100 BTC.

5. BitMEX

Piatou najväčšou burzou sveta podľa dennej návštevnosti je spomínaný BitMex, na ktorom sa obchodujú kryptomeny už od roku 2014. Ide celkovo o 17 124 najväčší web sveta. BitMex je podľa reportovaných objemov obchodovania častokrát najlikvidnejšou burzou s najvyšším denným volume.

Ako z vyššie uvedeného textu vyplýva, návštevnosť nemusí priamo súvisieť s objemami obchodov realizovaných na burzách (volume). Taktiež to však môže naznačovať, že reporty o volume, ktoré uvádza Coinmarketcap, môžu byť nepresné, o čom sa špekuluje už dlhú dobu. Aj dáta, ktoré poskytuje Alexa, sú len orientačné. Berte preto toto poradie s rezervou.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne