Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (31.8.): Bitcoin, Binance, Telegram, Samsung a India

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Binance sa u Venus poučila z chýb Facebooku

Predstaviteľ burzy Binance v súvislosti s projektom Venus uviedol, že Binance sa poučila z regulačných chýb, ktoré pri predstavovaní svojho projektu kryptomeny Libra urobil Facebook. Spoluzakladateľ Binance He Yi to uviedol počas rozhovoru pre Bloomberg, v ktorom skonštatoval, že Binance sa od prvého dňa zaoberá regulačnými orgánmi a ich požiadavkami. Viac sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Binance sa poučila z chýb Facebooku. Verí, že Venus uspeje aj u regulátorov

Výnosy bitcoinových minerov rastú exponenciálne 

Spoločnosť Coin Metric vypracovala štúdiu, podľa ktorej celkové tržby bitcoinových minerov (ťažiarov) dosiahli rekordnú hodnotu 14 miliárd dolárov. S odvolaním sa na Coin Metrics o tom informoval včera portál Yahoo! Finance, ktorý uviedol, že napriek masívnemu nárastu hashrate siete – čo je faktor, ktorý znižuje ziskovosť ťažby – je v hre pre bitcoinových minerov viac peňazí, ako kedykoľvek predtým. Podrobnosti sa dočítate v tomto našom článku.

Výnosy bitcoinových minerov rastú exponenciálne (GRAF)

Spustenie testnetu blockchainu Telegram sa blíži

Verejné testovanie blockchainu Telegram (TON) by malo byť sprístupnené už 1. septembra. Informoval o tom ruský portál Vedomosti, ktorý citoval anonymného investora do TON, ktorý tvrdí, že sa dozvedel túto informáciu priamo od vývojárskeho tímu. Predpokladá sa, že prvá verzia blockchainu bude obsahovať sharding a rôzne iné funkčné mechanizmy konsenzu. Projekt TON je decentralizovaná platforma pre aplikácie a zasielanie správ, ktorú vyvinul tím stojaci za open source messengerom Telegram. Jeho súčasťou bude natívny token GRAM, ktorý by mal byť spustený v 3. kvartáli 2019. V rámci investícii do projektu sa Telegramu podarilo minulý rok vyzbierať od inštitucionálnych investorov vyše 1,8 miliardy dolárov. (cointelegraph.com)

Samsung Galaxy S10 podporuje už 33 kryptomien

Juhokórejský gigant Samsung rozšíril vo svojej vlajkovej lodi smartphone Samsung Galaxy S10 podporu pre ďalšie tri stablecoiny – TrueUSD (TUSD), Maker (MKR) a USD Coin (USDC) a k tomu údajne aj Basic Attention Token (BAT), čo je natívny token blockchain prehliadača Brave. Po tomto kroku podporuje model S10 celkovo už 33 kryptomien vrátane Bitcoinu, Binance Coin či Ethereum. Podporované sú aj KuCoin Shares (KCS), NEM (XEM), Kyber Network (KNC), Qtum či PundiX, v súvislosti s ktorým bola do zariadenia integrovaná aj podpora pre peňaženku XWallet. (cointelegraph.com)

Solventní Indovia uprednostňujú bitcoin

Solventní Indovia podľa prieskumu, ktorý realizoval Huru India, majú tendenciu v sektore kryptomien uprednostniť Bitcoin pred investíciou do iných kryptomien (30% bitcoin, 9% Ethereum, 7% XRP). V rámci štúdie boli kryptomeny v Indii celkovo štvrtou najobľúbenejšou investíciou, hoci polovica opýtaných respondentov nevedela uviesť, čo to kryptomeny vlastne sú. Zistilo sa tiež, že jedna desatina bohatých Indov, ktorí do kryptomien ešte neinvestovali, tak plánuje urobiť v najbližších troch rokoch.  (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.