Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (31.3.): Odvážna predikcia, možná cenzúra ťažby, Ethereum či Polkadot

Článok

Lamborghini Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Cenzúra Bitcoinu na obzore? Marathon spúšťa regulovaný mining pool

Významný americký bitcoinový ťažobný gigant Marathon Digital Holdings (MARA), ktorý sa stal vôbec prvou ťažobnou spoločnosťou v USA, ktorej akcie boli zalisované na burze NASDAQ, oznámil, že spúšťa prvý severoamerický mining pool fungujúci “v súlade s americkými predpismi”. Podľa tlačovej správy z 30. marca sa bude tento mining pool riadiť výhradne pravidlami boja proti praniu špinavých peňazí (AML) a v súlade s nariadeniami Úradu pre kontrolu zahraničných aktív (Office of Foreign Asset Control, resp. OFAC). Pre Bitcoin a jeho decentralizovaný charakter to však nemusí byť pozitívne. Viac sa dozviete z videa, respektíve dočítate v tomto článku.

CEO Kraken: Bitcoin bude stáť ako Lambo, Polkadot môže konkurovať Etheruem

Generálny riaditeľ populárnej krypotmenovej burzy Kraken Jesse Powell v rozhovore pre Bloomberg skonštatoval, že je naozaj ťažko predikovať budúcu cenu Bitcoinu, keďže ju ovplyvňuje do nemalej miery aj silná inflačná povaha fiatových mien. Pokúsil sa preto jeho budúcu cenu predikovať skôr podľa ekvivalentu hodnoty luxusných športových aut. Okrem toho hovoril aj o Ethereum a potenciálnom raste kryptomeny Polkadot. Viac sa dozviete z videa a tiež nášho článku.

CME v máji spustí micro Bitcoin futures kontrakty

Chicagská burza Chicago Mercantile Exchange (CME) oznámila, že od 3. mája za predpokladu získania súhlasu regulačných orgánov zaháji možnosť obchodovania takzvaných “Micro Bitcoin futures kontraktov”. Príchodom tohto produktu rozšíri CME svoje služby o ďalší nástroj, skrz ktorý môžu jej klienti špekulovať na cenu Bitcoinu. Doteraz každý Bitcoin futures kontrakt na CME bol viazaný na zmluvu obsahujúcu až 5 BTC (okolo 300 000 USD), pričom nové micro BTC futures kontrakty budú o hodnote len 0,1 BTC (okolo 5900 USD pri súčasnej cene). Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

PayPal spustil možnosť platieb kryptomenami v rámci USA

Deň po tom ako spoločnosť VISA oznámila podporu pre platby stablecoinom USDC, prichádza ďalšia zaujímavá novinka zo strany významného amerického platobného giganta. Firma gigant PayPal totiž oficiálne spustila službu „Checkout With Crypto“, ktorá umožňuje zákazníkom tejto platformy platiť za tovary a služby kryptomenami. Viac sa dozviete z videa a tiež nášho článku.

Tether prešiel auditom. Všetky USDT v obehu by mali byť kryté

Spoločnosť Tether Holdings Limited, ktorá je emitentom najväčšieho stablecoinu na kryptotrhu s názvom USDT, informovala, že realizovaný audit potvrdil stopercentné krytie týchto mincí finančnými rezervami firmy. Audit o krytí USDT v obehu realizovala účtovná a audítorská spoločnosť Moore Cayman, ktorá pôsobí v rôznych jurisdikciách vrátane offshorových jurisdikcii ako sú Kajmanské ostrovy, Britské panenské ostrovy, Delaware, Hongkong alebo Veľká Británia. Téme sme sa viac venovali tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.         

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne