Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CEO Kraken: Bitcoin bude stáť ako Lambo, Polkadot môže konkurovať Ethereum

Článok

Bitcoin Lamborghini
Canva.com, Kryptonovinky

Generálny riaditeľ populárnej krypotmenovej burzy Kraken Jesse Powell v rozhovore pre Bloomberg skonštatoval, že je naozaj ťažko predikovať budúcu cenu Bitcoinu, keďže ju ovplyvňuje do nemalej miery aj silná inflačná povaha fiatových mien.

Keď sa ho preto Bloomberg spýtal, ako vysoko by mohol Bitcoin do konca tohto roka rásť, odpovedal: ,,Myslím, že som už niekde hovoril, že Bitcoin bude rásť donekonečna. Je to ťažké pochopiť, ak meriate jeho hodnotu v dolároch.”

Powell sa preto rozhodol pre alternatívny spôsob, ako odhadnúť jeho budúcu hodnotu. Zašpekuloval, že Bitcoin by  mohol do konca roka stúpnuť na hodnote z tej súčasnej, pri ktorej si môžete za 1 BTC dovoliť približne Tesla Model 3 na hodnotu, ktorá bude stačiť na kúpu luxusného Lamborghini (pre ilustráciu model Aventador sa predáva okolo ceny 400 000 USD). Nuž a do roku 2023 by vraj mohol 1 BTC stačiť aj na zaobstaranie si ešte hodnotnejšieho Bugatti.

,,Pre kryptokomunitu je podľa mňa ľahšie merať hodnotu Bitcoinu voči týmto typom aktív, pretože nikdy neviete, ako na tom bude dolár. O rok tu môže byť 10-krát viac dolárov, než v súčasnosti, takže je naozaj ťažké merať BTC voči doláru,” upozornil na bezprecedentné “tlačenie” v réžii centrálnej banky a americkej vlády.

Čo si myslí o Ethereum?

Powella sa pýtali aj na Ethereum (ETH), u ktorého zdôraznil dôležitosť rastu popularity NFT tokenov. ,,Všetka aktivita okolo NFT poháňa aj využitie Ethereum,” upozornil.

Powell taktiež poukázal na pozitívny trend výberu Etherov z búrz a ich zamykanie na ETH2.0, no taktiež naznačil miernu neistotu v súvislosti s prechodom na novú generáciu Ethereum 2.0 na konsenze Proof of Stake. Po novom to totiž vyzerá tak, že vývojári Ethereum uprednostnia rýchlejší prechod na Ethereum 2.0 a to aj bez dokončeného shardingu, ktorý má vyriešiť problematiku pomalých a nákladných transakcií tejto siete. Dočasným riešením majú byť riešenia postavené na druhej vrstve ako sú Optimism rollups z Zk-Rollups.

Polkadot môže konkurovať Ethereum

Ako potenciálneho čierneho koňa altcoinového trhu zmienil Polkadot (DOT), ktorý vníma ako vážneho konkurenta Ethereum. ,,Na tejto veci (Polkadot) sa spustí množstvo ďalších mincí a myslím si, že  uvidíme veci (projekty), ktoré boli na Ethereum a potom prejdú na Polkadot,” naznačil potenciálnu blízku budúcnosť, ktorú do nemalej miery má ovplyvniť fakt, že Polkadot prinesie lacnejšie a rýchlejšie transakcie než súčasné Ethereum, čo môže byť pre vývojárov veľmi atraktívne.

Polkadot čakajú už čochvíľa významné momenty v podobe postupného pripájania sa prvých parachainiov k sieti, ktoré vytvoria ekosystém pre budovanie smart kontraktov a decentralizovaných aplikácii. Pred pár dňami sa projekt Acala stal prvým parachainom, ktorý vyhral aukciu pre slot v rámci testnetu Polkadot s názvom Rococo V1, no a v najbližších týždňoch sa parachainy stanú súčasťou mainnetu canary networku Polkadot s názvom Kusama. Ak bude prebiehať všetko bez problémov, následne sa môžeme dočkať aj prvých parachainov priamo na Polkadot – zmieňujú sa projekty ako Acala, Plasm, Crust či Phala.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne