Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (30.9.): Bullish a bearish scenár pre bitcoin

Článok

medveď vs. býk Bitcoin
medveď vs. býk Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bullish a bearish scenár podľa Cointelegraph

Portál Cointelegraph vo svojej rozsiahlej analýze bitcoinu naznačil dva možné scenáre kráľa kryptomien v nasledujúcom období.

Býčí scenár očakáva odraz od supportu okolo hladiny 7 600 dolárov a následne pohyby k cene 9 630 USD. MACD a RSI indikátory naznačujú, že pohyb ceny medzi týmito úrovňami vyzerá pomerne pravdepodobne. Ak by sa následne býky uchopili šance, bitcoin môže mieriť na ďalšiu rezistenciu okolo 11 300 dolárov.

Medvedí scenár predpokladá, že cena Bitcoinu padne pod úroveň 7 600 USD, čo by oficiálne potvrdilo medvedí cyklus. Ako nízko sa však následne prepadne cena bitcoinu, bude závisieť od toho, ako sa uzavrie týždenná sviečka. Ďalší support bitcoinu je okolo ceny 7 000 USD, pričom analytici Cointelegraphu k nej poznamenali, že ak sa cena prepadne nižšie, bude to potvrdenie toho, že sa vrátil medvedí trh. Za ďalší silný support je následne označovaná až hladina okolo 2500 USD. (cointelegraph.com)

Burza Binance delistuje až 30 obchodných párov

Najväčšia svetová burza s kryptomenami Binance oznámila, že zo svojej ponuky delistuje až 30 obchodných párov. Zaujímavé je, že zoznam obchodných párov, ktoré budú z burzy odstránené, obsahuje aj kryptomeny predávané prostredníctvom Binance Launchpadu. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Burza Binance delistuje až 30 obchodných párov

Cardano: Staking na testnete a veľká spolupráca

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano (ADA) Charles Hoskinson oznámil počas osláv druhého výročia Cardana na samite v bulharskom Plovdive uzavretie zaujímavého partnerstva. Témou posledných týždňov bolo aj spustenie stakingu. Viac o týchto novinkách sa dočítate v tomto článku.

Cardano: Staking na testnete a veľká spolupráca

Nikto nevie vysvetliť, čo sa stalo, komentoval Neuer

Výrazný prepad ceny bitcoinu o vyše 1 500 dolárov zaujímavým spôsobom okomentoval v stredu častokrát citovaný bitcoinový odborník Ran Neuner. ,,Som členom rôznych kryptomenových chatov a WhatsApp skupín (žiadna z nich nie je platená) – členmi niektorých z nich sú aj veľké veľryby a známe mená z trhu … a nikto z nich nedokázal vysvetliť, čo sa dnes stalo,” napísal na Twitteri. Bitcoin odvtedy oslabil ešte o ďalšie stovky dolárov a v čase písania tohoto textu sa obchoduje za menej než 8 000 USD. (twitter.com)

Vývojár Komodo odhalil vážnu chybu v Zcash

Chyba, ktorá sa týka všetkých implementácii Zcash (ZEC) a väčšiny jej forkov mohla spôsobiť únik metadát obsahujúcich cele uzly aj s IP adresami. Upozornil na to hlavný vývojár kryptomeny Komodo (KMD), ktorý o tom informoval na svojej osobnej webovej stránke. ,,Od vzniku Zcash a protokolu Zcash existuje chyba pre všetky tienené adresy. Je prítomná vo všetkych forkoch zdrojového kódu. Je cez ňu možné nájsť IP adresu úplných uzlov, ktoré vlastiam tienenú adresu (zaddr). To znamená, že ak Alica dáva Bobovi zaddr na zaplatenie, v skutočnosti umožní zistiť Bobovi Alicinu IP adresu. To je výrazný problém pre dizajn celého protokolu Zcash,” upozornil na vážnosť chyby, ktorú podčiarkuje skutočnosť, že Zcash je projekt zameraný na súkromie. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

NBA: Hviezda NBA Spencer Dinwiddie, ktorý mal v úmysle tokenizovať svoj kontrakt s Brooklynom Nets v hodnote vyše 34 miliónov dolárov, napokon nebude môcť svoj plán realizovať. Bráni mu v tom kolektívna zmluva medzi hráčmi NBA a asociáciou, ktorá zastrešuje najväčšiu basketbalovú profiligu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne