Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano: Staking na testnete a veľká spolupráca

Článok

cardano-shelley
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano (ADA) Charles Hoskinson oznámil počas osláv druhého výročia Cardana na samite v bulharskom Plovdive uzavretie zaujímavého partnerstva. Témou posledných týždňov bolo aj spustenie stakingu.

Staking čoskoro na testnete

Komunitu Cardano najviac zaujímali v poslednom období novinky týkajúce sa prechodu na fázu Shelley a spustenie mainnetu, vďaka čomu sa Cardano stane skutočne decentralizovaným projektom. S tým súvisí aj možnosť dlhoočakávaného stakingu, teda formy zarábania ADA tokenov za ich držanie. V predchádzajúcich dňoch sme sa dozvedeli, že stakovanie by malo byť dostupne držiteľom ADA v priebehu novembra, no zatiaľ len v rámci testnetu. Prechod na Shelley sa očakáva až začiatkom roka 2020.

Stakingu na testnete sa budú môcť zúčastniť všetci držitelia ADA tokenov, ktorí ich budú mať na Deadaluse alebo v peňaženke Yoroi. Na rozdiel od mainnetu však nebudú môcť tokeny ADA v stakingu v rámci testnetu používať (po spustení mainnetu bude možné mince stakovať a popri tom ich aj bežne používať). Staking má podľa informácii Cardano SK/CZ prinášať niečo medzi 3-12% ročne.

Spolupráca s New Balance

Hoskinson počas samitu oznámil aj uzatvorenie partnerstva so svetoznámou značkou obuvi New Balance. Značka, ktorá vznikla v roku 1906, teda pred 113 rokmi v americkom Bostone, začne využívať blockchain technológiu Cardana, aby svojim zákazníkom umožnila overiť pôvod ich produktov a teda overiť ich pravosť. Pilotný program Cardana s New Balance zatiaľ zahŕňať priame použitie ADA tokenu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne