Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano: Staking na testnete a veľká spolupráca

Článok

cardano-shelley
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano (ADA) Charles Hoskinson oznámil počas osláv druhého výročia Cardana na samite v bulharskom Plovdive uzavretie zaujímavého partnerstva. Témou posledných týždňov bolo aj spustenie stakingu.

Staking čoskoro na testnete

Komunitu Cardano najviac zaujímali v poslednom období novinky týkajúce sa prechodu na fázu Shelley a spustenie mainnetu, vďaka čomu sa Cardano stane skutočne decentralizovaným projektom. S tým súvisí aj možnosť dlhoočakávaného stakingu, teda formy zarábania ADA tokenov za ich držanie. V predchádzajúcich dňoch sme sa dozvedeli, že stakovanie by malo byť dostupne držiteľom ADA v priebehu novembra, no zatiaľ len v rámci testnetu. Prechod na Shelley sa očakáva až začiatkom roka 2020.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Stakingu na testnete sa budú môcť zúčastniť všetci držitelia ADA tokenov, ktorí ich budú mať na Deadaluse alebo v peňaženke Yoroi. Na rozdiel od mainnetu však nebudú môcť tokeny ADA v stakingu v rámci testnetu používať (po spustení mainnetu bude možné mince stakovať a popri tom ich aj bežne používať). Staking má podľa informácii Cardano SK/CZ prinášať niečo medzi 3-12% ročne.

Spolupráca s New Balance

Hoskinson počas samitu oznámil aj uzatvorenie partnerstva so svetoznámou značkou obuvi New Balance. Značka, ktorá vznikla v roku 1906, teda pred 113 rokmi v americkom Bostone, začne využívať blockchain technológiu Cardana, aby svojim zákazníkom umožnila overiť pôvod ich produktov a teda overiť ich pravosť. Pilotný program Cardana s New Balance zatiaľ zahŕňať priame použitie ADA tokenu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.