Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (30.8.): 9 zaujímavosti na piatok

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Wals z OSN: Kryptomeny komplikujú boj proti praniu špinavých peňazí

Neil Wals, ktorý je vedúcim globálneho programu boja proti počítačovej kriminalite Úradu OSN pre drogy a kriminalitu, varoval, že kryptomeny komplikujú boj proti praniu špinavých peňazí. Potvrdil to v rozhovore pre austrálsky kanál ABC, v ktorom skonštatoval, že zločinci častokrát používajú kryptomeny na činnosti súvisiace so sexuálnym zneužívaním detí, čo je problém, ktorý je oveľa rozšírenejší a vážnejší, než to chápe väčšina verejnosti. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Wals z OSN: Kryptomeny komplikujú boj proti praniu špinavých peňazí

Čína svoju kryptomenu v novembri neuvedie

Čínska centrálna banka (PBoC) vyvrátila nedávne správy o tom, že má v pláne už v novembri priniesť na trh svoju digitálnu národnú čínsku menu. Informoval o tom The Global Times, anglický denník, ktorý patrí pod oficiálne štátne novinky komunistickej strany Číny (CPC). Jeho šéfredaktor Hi Xijin má blízke vzťahy s čínskymi orgánmi a jeho vyjadrenia pozorne sledujú účastníci finančných trhov po celom svete. V úvode tohto týždňa sme vás informovali o neoficiálnej správe, podľa ktorej PBoC najprv distribuuje čínsku kryptomenu medzi 8 veľkých čínskych inštitúcii vrátane online gigantov Tencent a Alibaba. (cointelegraph.com)

Obchodovanie s kryptomenami sa v Portugalsku nebude daniť

Portugalský daňový úrad informoval, že obchodovanie s kryptomenami a tiež kryptomenové platby sa v Portugalsku nebudú zdaňovať. Túto pre portugalskú kryptokomunitu skvelú správu ako prvé publikovali miestne noviny Jornal de Negócios, ktoré sa odvolali na oficiálne vyjadrenie z daňového a colného úradu, ktorý potvrdil, že obchodovanie s kryptomemami alebo samotné platby sú oslobodené od dane a po výmene kryptomien za fiatové peniaze nebude nutné zaplatiť žiadnu daň z príjmu. (cointelegraph.com)

Binance spustila nový projekt Binance X

Najväčšia kryptomenová burza na svete Binance včera predstavila svoj nový projekt s názvom Binance X, ktorého cieľom je poskytnúť blockchainovým vývojárom všetky potrebné zdroje na riadenie nových riešení u Binance projektov, ako aj v celom blockchainovom ekosystéme. Platforma má údajne podporovať vývojárov a ich iniciatívy tým, že im bude pomáhať pri vzdelávaní a spolupráci a prepojí ich s príslušnými vnútornými programami, ktoré im pomôžu napredovať v rôznych fázach ich profesionálneho rastu. Vývojári sa taktiež budú môcť podieľať na projektoch Binacne ako sú blockchain Binance Chain, rozhranie Binance.com API, SDK sadyTrust Wallet či Binance Charity. (cointelegraph.com)

Japonská spoločnosť ponúka dividenty v XRP

Spoločnosť MortningStar Japan, ktorá je dcérskou firmou SBI Holdings, oznámila, že svojim akcionárom bude ponúkať dividendy vo forme tokenov kryptomeny XRP (Ripple). Podľa vyjadrenia japonskej firmy ponúkne akcionárom 30 XRP, ak budú vlastniť minimálne 100 podielov akcii. V súčasnosti má 30 tokenov XRP hodnotu okolo 7,50 USD, keďže cena jedného XRP s pohybuje okolo 0,25 USD. Ak budú mať akcionári záujem o tento druh dividedty, budú si musieť otvoriť účet v krypotmenovej zmenárni SBI VC Trade. (cointelegraph.com)

Miliardár plánuje miliardovú investíciu do kryptofondu

Elwood Asset Management – spoločnosť, ktorú vlastní britský miliardár Alan Howar, plánuje investíciu do kryptomenového hedžového fondu v hodnote miliardy dolárov. Informoval o tom Financial Times, ktorý uviedol, že spoločnosť vyvíja platformu, ktorá by prispôsobovala portfólia kryptomenových fondov pre inštitucionálnych investorov. Cieľom podniku má byť nasmerovanie investorov k výberu overených fondov, ktoré prešli rozsiahlou povinnou kontrolou, aby sa účastníci trhu vyhli rizikám spojeným s rozvíjajúcim sa sektorom. (cointelegraph.com)

Seychelská burza plánuje prvé IPO security tokenov

Seychelská burza cenných papierov MERJ, ktorá zalistovala prvý regulovaný security token na národnom akciovom trhu, má v pláne distribuovať svoj kapitál do Európy prostredníctvom partnerstva s blockchainovým providerom Globascap. MERJ okrem toho plánuje počiatočnú verejnú ponuku (IPO) na distribúciu vlastného imania spoločnosti vo forme tokenov majetkových cenných papierov. IPO, ktoré je plánované na budúci mesiac, ponúkne 16% základného imania spoločnosti. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

NEDAVA: Bitcoinove automaty v americkom štáte Nevada budú musieť získať licenciu, aby mohli byť naďalej prevádzkované. Ich prevádzkovatelia sa musia čím skôr obrátiť na miestne Ministerstvo priemyslu a obchodu.

COINCHECK: Japonská kryptomenová burza Coincheck oznámila, že obmedzí možnosť obchodovania na páku (margin trading), tak aby bol v súlade s miestnymi pravidlami. Pákový efekt bude pravdepodobne zredukovaný z 5-násoboku na 4-násobok, teda o 20%.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.