Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (30.7.): Pozitívne správy o Bitcoine, Ethereum aj Cardano

Článok

Správy Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Cardano má za sebou úspešný prechod do fázy Shelley

Avizované nočné spustenie mainnetu Shelley kryptomeny Cardano (ADA) prebehlo bez akýchkoľvek problémov a od dnes je možné mince ADA delegovať na staking pooly. Spustením tejto fázy sa z Cardano stáva plnohodnotný blockchain a pravdepodobne bude možné čoskoro skonštatovať, že aj decentralizovanejší než Bitcoin. Už po pár hodinách od spustenia mainnetu totiž vzniklo viac než 200 poolov a ich počet bude v najbližších hodinách a dňoch pravdepodobne výrazne narastať. ,,Práve sme dosiahli orbit. Shelley hardfork prebehol úspešne. Kedy Shelley? Práve teraz! Shelley je funkčne spustená,” oznámil v noci radostnú novinu o tomto významnom pokroku Cardano jej líder a zakladateľ Chalres Hoskinson. My dopĺňame, že Cardano vzniklo už v roku 2015 a na tomto významnom momente pracovali vývojárske tímy dlhých 5 rokov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin sa stáva voči doláru lepším zabezpečením než zlato

Od takzvaného čierneho štvrtka, ako sa často označuje deň, kedy sa v marci po globálnom vypuknutí pandémie koronavírusu prudko prepadol celý akciový trh a so sebou stiahol aj Bitcoin, je Bitcoin voči americkému doláru lepším zabezpečením (hedgeom) než zlato. Vyplýva to z analytických dát, ktoré publikoval portál Cointelegraph. Podrobnosti sa dozviete tu.

Existuje viac Ethereum adries, ktoré sú v pluse, než celkový počet BTC adries

Vďaka nedávnemu nárastu hodnoty kryptomeny Ethereum (ETH) nad 300 dolárov aktuálne existuje viac ETH adries, ktoré sú v zisku voči americkému doláru, než celkové množstvo adries, na ktorých sa nachádzajú nejaké bitcoiny. Tejto zaujímavej štatistike sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.

Fidelity označilo Bitcoin ako poistku pred problémovým finančným systémom

Dcérska spoločnosť finančného giganta Fidelity Investments, ktorý má pod správou viac ako 8 biliónov dolárov, čo je viac než približne 32-násobok celkovej trhovej kapitalizácie kryptomien, firma Fidelity Digital Assets si myslí, že Bitcoin ašpiruje na to, aby bol bezpečným úložiskom hodnoty, respektíve akousi poistkou pred problematickým finančným systémom. Bitcoin údajne splnil základný test, aby bol označovaný ako úložisko hodnoty a tým je jeho potvrdená decentralizovaná sieť a obmedzené množstvo. Fidelity sa zároveň domnieva, ž jeho nestálosť ceny je prínosná pre prijatie, pretože priťahuje pozornosť, rozvoj a inovácie. Na margo toho uviedol John Pfeffer z Pfeffer Capital LP, že zatiaľ mnoho ľudí ešte nevníma Bitcoin ako digitálne zlato, no v budúcnosti sa tak stane a cena tomu bude zodpovedať. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.