Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (30.11.): Čína, Rusko, Brave, IoT & Blockchain

Článok

blockchain
blockchain

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Prehliadač Brave dosiahol ďalší významný míľnik

Populárny blockchain prehliadač Brave, ktorý sa sústredí na anonymitu užívateľov, prekonal 40 miliónov stiahnutí, čím dosiahol ďalší významný míľnik. Prehliadač, ktorý je úzko spätý s kryptomenou Basic Attention Token (BAT), je zďaleka najúspešnejšou kryptomenovou Android aplikáciou na trhu. Viac sme napísali o tejto téme tu.

Prehliadač Brave dosiahol ďalší významný míľnik

Rusi chcú schváliť zákon, ktorý zakáže platiť kryptomenami

Ruský spravodajský kanál Izvestia odvolávajúci sa na niekoľko overených zdrojov informoval, že Rusko zvažuje zákaz používania kryptomien na platbu za tovary a služby. Viac sa dočítate v tomto článku.

Rusi chcú schváliť zákon, ktorý zakáže platby kryptomenami

Výskum: Blockchain a IoT môžu ušetriť za 5 rokov 31 miliárd dolárov

Spoločnosť Juniper Research zverejnila výsledky svojej štúdie, podľa ktorej by mohol potravinársky priemysel ušetriť v priebehu 5 rokov 31 miliárd dolárov skrz sledovanie dodávateľského reťazca potravín od fariem až k spotrebiteľom a to vďaka využití technológie blockchain v kombinácii s IoT sledovacími zariadeniami (Internet of Things).  ,,Blockchain a IoT poskytujú nemennú spoločnú platformu pre všetkých aktérov v dodávateľskom reťazci: šetria čas, zdroje a znižujú možnosť podvodov,” uviedol autor výskumu Dr. Morgane Kimmich. (cointelegraph.com)

Fúzia Coinbase a Tagomi za $150 miliónov sa nekoná

Špekulácie, podľa ktorých americká burza Coinbase získala pod svoje krídla maklérsku firmu Tagomi, sú nepravdivé. Vyvrátil to to viceprezident firmy pre komunikáciu Rachael Howritz, ktorý povedal, že v žiadnom prípade sa nič také nestalo. S fámou prišiel portál TheBlock, ktorý tvrdil, že fúziou Coinbase a Tagami by americká zmenáreň mohla zvýšiť svoj podiel na trhu s kryptomenami. Tagomi nedávno uzavrela spoluprácu s americkou pobočkou burzy Binance (Binance.US).

5 čínskych búrz pozastavilo prevádzku

Portál Cointelegraph informoval, že najmenej 5 čínskych búrz pozastavilo svoju prevádzku po tom, ako čínska vláda tento mesiac zintenzívnila boj proti kryptomenovým burzám na jej území. Má ísť o burzy Bitsoda, Idax, Btuex, Biss a Akdex. Analytická spoločnosť Chainalysis uviedla, že 20 z 50 najvýznamnejších globálnych kryptoserverov sídli v ázijsko-tichomorskom regióne, čo predstavovalo v prvej polovica roka 2019 približne 40% všetkych BTC transakcii. Údaje naznačujú, že najväčší podiel na týchto transakciách mali práve burzy v Číne. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.