Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (3.8.): Padne ešte niekedy bitcoin pod $5000?

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kryptomeny na čele s bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bývalá pravá ruka Trumpa vyjadruje obdiv k bitcoinu

Spoluzakladateľ Breitbart News a bývalý hlavný stratég administratívy prezidenta USA Donalda Trumpa, Stephen Bannon, vyjadril obdiv ku bitcoinu. V rozhovore pre CNBC uviedol, že bitcoin vníma ako súčasť globálneho populistického povstania, respektíve revolúcie. Popri tom uviedol, že kryptomeny majú podľa neho pred sebou veľkú budúcnosť. Ako prvé budú podľa Bannona využívať kryptomeny rozvojové krajiny, aby unikli závislosti od amerického doláru. (cointelegraph.com)  

Facebook posunul kryptomeny o tri roky dopredu, tvrdí Bitwise

Spoločnosť Bitwise Asset Investments tvrdí, že Libra urýchlila progres kryptomien o tri roky a domnieva sa, že zvýšená pozornosť médií o kryptomeny, ktorá súvisí so šialenstvom okolo tohto projektu Facebooku, urýchli ich ďalší rozvoj.  Jeden z prvých investičných fondov, ktorý žiada u SEC o schválenie vlastného Bitcoin ETF, si dokonca myslí, že Libra je významnejšou novinkou pre tento priemysel, než očakávaný prísun inštitucionálneho kapitálu vďaka spoločnostiam ako Fidelity, NYSE (Bakkt) či TD Ameritrade.  (cryptoslate.com)

Bitcoin podľa Novogratza už pod 5000 dolárov nespadne

Mike Novogratz z Galaxy Digital povedal v rozhovore pre CNBC, že bitcoin sa už nikdy neprepadne pod 5000 dolárov. Popri tom poukázal aj na dve dôležité cenové hladiny, pri ktorých by bol nervózny, keby sa pod ne bitcoin prepadol. ,,Myslím si, že ak klesneme pod 8500 dolárov, budem nervózny. Ak padneme pod 6000 USD, budem skutočne veľmi nervózny,” priznal. Okrem toho zopakoval svoje dlhodobejšie predikcie, podľa ktorých bude bitcoin čoskoro smerovať k svojim novým maximám a nevylúčil, že raz môže stáť aj milión dolárov.

Prieskum: Tretina amerických investorov zvažuje bitcoin

Spoločnosť Grayscale vypracovala v spolupráci s firmnou Q8 Research na americkom trhu nový prieskum, podľa ktorého až tretina amerických investorov zvažuje investíciu do bitcoinu. O výsledkoch prieskumu informoval portál Cryptoslate.com, ktorý v úvode článku upozorňuje na to, že popularita bitcoinu neustále rastie. Viac sa dočítate v tomto článku.

Prieskum: Tretina amerických investorov zvažuje bitcoin

Rekordná transakcia medzi Grayscale a Coinbase

Fond pre správy digitálnych aktív Grayscale Investments dnes realizuje transakciu v hodnote takmer 3 miliárd dolárov na zmenárňou Coinbase v kryptomenách Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin a XRP. Následne by mali byť tieto kryptomeny uložené v rámci služby Coinbase Custody. Je pravdepodobné, že pôjde o jednu z najväčších jednodňových transakcií v histórii kryptomien, pokiaľ ide o ich hodnotu vyjadrenú v dolároch. (cointelegraph.com)

Bitcoin a Google Trends

Záujem o vyhľadávanie bitcoinu na Google rastie. Podľa správy, ktorú reportovali viaceré média zamerané na kryptomeny, predbehol v tomto smere klasické akcie, čo sa mu podarilo prvýkrát od konca roku 2017, kedy vrcholil bitcoinový bullrun. K tejto správe však treba poznamenať, že bitcoin bol porovnávaný v rámci Google Trends s kľúčovým slovom “stocks” a je veľmi pravdepodobné, že investori do akcii vyhľadávajú skôr konkrétne názvy akcií, než slovo stocks. Preto treba brať túto správu s rezervou, hoci je potešujúce, že záujem o jeho vyhľadávanie rastie. (coincodex.com)

Rýchle správy

ZAMBIA: Šéf zambijskej komisie pre cenné papiere a burzu Philip Cihtalu varoval verejnosť pred investíciou do kryptomeny OnyxCoin, ktorá má viaceré črty podvodnej schémy.

BITCOIN.COM: Portál Bitcoin.Com má nového šéfa v podobe Stefana Rusta. Z pozície CEO potichu odišiel Roger Ver, pričom sa špekuluje, že odchod z vedúcej pozície firmy môže súvisieť s jeho prepojeniami na Marka Karpelesa, šéfa skrachovanej burzy Mt. Gox. Bitcoin.com totiž plánuje spustenie vlastnej kryptozmenárne a pravdepodobne nechce byť spájaný s Karpelesom.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne