Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (3.8.): Optimizmus u Bitcoinu pretrváva, spomína sa $100 000

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Rast Bitcoinu je zdravší, než v roku 2019. Naznačujú to tieto dôvody

Bitcoin, ktorý sa cez víkend dostal na svoje ročné maximum, no potom predviedol prudký flash crash o vyše tisíc dolárov, je zdá sa poháňaný silnými fundamentálnymi základmi. Dôkazom toho je aj rast aktivity na jeho sieti. Portál CrytpoSlate upozornil, že súčasný rast hodnoty Bitcoinu, ktorý zatiaľ vyvrcholil okolo úrovne 12 tisíc dolárov, má omnoho  lepšie základy než minuloročný prudký rast z ceny 4000 USD na 14 800 USD. Alstair Milne následne uviedol niekoľko ďalších dôvodov, prečo bude Bitcoin v nasledujúcom období poháňaný vpred. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Prudký prepad ceny Bitcoinu a Ethereum nemusia znamenať koniec rastového trendu

Ekonóm Alex Kruger, ktorý je známy aj svojim pozitívnym názorom na kryptomeny, upozornil, že víkendový prudký prepad ceny, ktorý sme videli u Bitcoinu a Ethereum keď BTC dosiahol cenu 12 tisíc dolárov a ETH 415 dolárov, nemusia znamenať, že ich rast sa definitívne zastavil. Odvodzuje to od toho, že zlato a striebro zažili niečo podobné a ich stúpajúci trend to nezastavilo.  Viac sa dozviete v tomto článku.

Goldman Sachs predpokladá ďalší rast ceny zlata

Významná investičná banková spoločnosť Goldman Sachs predpokladá, ž cena zlata do konca roka 2022 stúpne o ďalších 20% k cene okolo 2300 dolárov. Predpokladá, že súčasnému trendu rastu hodnoty najznámejšej komodity prispievajú obavy investorov zo znehodnocovania dolára, čo môže byť vedľajším efektom tlačenia nových peňazí v rámci boja proti ekonomickým dôsledkom pandémie koronavírusu. Goldman Sanchs v rámci svojej správy teda naznačil, že znehodnocovanie dolára v dôsledku krokov FEDu je naozaj reálnou hrozbou. Zaujímavé však je, že nespomenul Bitcoin, ktorý má podobné protiinflačné vlastnosti ako zlato, čiže jeho nízka ponuka a obmedzené množstvo.

Keiser si myslí, že $20 000 nebude pre Bitcoin tentokrát problém

Zakladateľ Heisenberg Capital Max Keiser sa domnieva, že Bitcoin môže čoskoro vyletieť na cenu 28 tisíc dolárov, čím by s prehľadom prekonal svoje doterajšie maximá 20 tisíc USD, ktoré dosiahol koncom roka 2017. Keiser si myslí, že cenovka 20 000 USD za jeden Bitcoin tentokrát nebude predstavovať žiadny odpor a zároveň je presvedčený, že Bitcoin napokon bude smerovať až k cene okolo 100 000 dolárov.

Bitcoin na ceste k $100 000. S2F model sedí, tvrdí PlanB

PlanB, ktorý je autorom populárneho Stock-to-flow modelu (S2F model), verí, že Bitcoin je na dobrej ceste k tomu, aby naplnil predpoveď a dosiahol cenu 100 000 dolárov. Uviedol to v čase, kedy Bitcoin dosiahol cenovku 12 tisíc dolárov, čím vytvoril svoj nový tohtoročný rekord. Podľa stock-to-flow modelu, ktorého aktuálny vývoj môžete sledovať na stránke digitalik.net/btc/ by mohol Bitcoin dosiahnuť cenu 100 000 USD niekedy okolo leta 2021. Zaujímavé je, že tento graf funguje zatiaľ veľmi presne a preto si získava čoraz väčšiu popularitu. Má však aj mnoho kritikov, nakoľko zohľadňuje len ponuku, ale neodzrkadľuje samotný dopyt.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.  

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne