Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (3.4.): Bitcoin dopadol lepšie než S&P, Čína a nezamestnaní

Článok

Bitcoin dolár
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Počet ľudí v USA bez práce rekordne stúpa, no Bitcoin vytvoril 7-dňové maximum

Bitcoin spravil ďalší pomerne nečakaný cenový pohyb, keď z hodnoty okolo  6200 dolárov vypálil nad 7000 USD a následne sa stabilizoval okolo ceny 6800 USD (v čase písania článku), čím vytvoril svoje sedemdňové cenové maximum. Stalo sa tak v deň, kedy USA potvrdilo ďalší rekordný nárast počtu nezamestnaných. Viac sa dočítate v tomto článku.

Bitcoin koreloval s akciami, no dopadol lepšie než oni

Nová štúdia analytickej odnože burzy Biance – Binance Research, informovala, že Bitcoin zaznamenal v prvom štvrťroku 2020 miernu pozitívnu koloráciu s americkými akciami. V preklade to znamená, že kým Bitcoin klesol v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom, teda 4. štvrťrokom 2019, o zhruba 10%, akcie S&P sa prepadli až o 19%. Najlepšie však dopadli zlato a štátne dlhopisy, ktoré nepreukázali žiadny vzťah, čiže koreláciu s inými trhmi. Rástli o 8 a 23%.  Binance Research tvrdí, že hoci Bitcoin koreloval s  akciami, jeho vysoký korelačný koeficient zostáva v strednodobom až dlhodobom horizonte veľmi nepravdepodobný. (cointelegraph.com)

Tron uzavrel partnerstvo s Refereum. Odmení ľudí za streamovanie hier

Blockchain platforma Refereum, ktorá odmeňuje používateľov za zapojenie sa do streamovania hier, uzavrela partnerstvo s Tron. Prostredníctvom nej bude vyplácať svojim používateľom odmeny v podobe kryptomien Tron (TRX) a BitTorrent (BTT). Viac sa dočítate tu.

Nadácia Stellar venuje 2 500 000 XLM charitatívnym organizáciám

Nadácia Stellar Develomplent Foundation sa zaviazala, že poskytne 2,5 milióna tokenov XLM, ktoré venuje šiestim neziskovým organizáciám na boj proti koronavírusu. V prepočte na doláre ide o vyše 100 000 USD. Túto iniciatívu odštartuje darovaním 100 000 XML každej jednej z nich. ,,Sme v dobrom postavení, pretože sme v tomto období v stabilnej situácii, máme silnú súvahu a máme aj rezervy XLM, preto chceme podporiť čo najviac iniciatív počas tohto neľahkého obdobia, ktoré je pre veľa ľudí veľmi náročné,” uviedla nadácia stojaca za vývojom kryptomeny XLM. Medzi 6 podporovaných organizácii, ktoré dostanú tieto dotácie, patria UNICEF, Tor Project, Heifer International, Watsi, Freedom of Press a Women Who Code. (cointelegraph.com)

Aké reálne je číslo o počte blockchain firiem v Číne?

V Číne vraj existuje viac než 35 tisíc spoločností, ktoré majú v popise svojej činnosti uvedené aj slovo blockchain. Podľa spoločnosti Tianyacha, ktorá sa zaoberá obchodnými údajmi čínskych firiem, ich existuje len v provincii Guangdong viac než 20 000. Zároveň sa však domnieva, že približne 70% z nich už s blokchainom nepracuje, alebo dokonca nikdy vôbec nepracovalo. Verí sa totiž, že mnohé spoločnosti sa rozhodli zakomponovať toto slovo do svojho podnikania bez toho, aby naozaj vyvíjali veci súvisiace s touto technológiou. Ich motivácia mohla byť čisto marketingového charakteru. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne