Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Počet ľudí v USA bez práce rekordne stúpa, no Bitcoin vytvoril 7-dňové maximum

Článok

Bitcoin nezamestnanosť
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin spravil ďalší pomerne nečakaný cenový pohyb, keď z hodnoty okolo  6200 dolárov vypálil nad 7000 USD a následne sa stabilizoval okolo ceny 6800 USD (v čase písania článku), čím vytvoril svoje sedemdňové cenové maximum.

Zaujímavé je (hoci to nechceme dávať do priameho súvisu, pretože na to neexistujú žiadne dôkazy), že sa tak stalo v rovnaký deň ako USA potvrdilo, že za minulý týždeň prišlo v tejto krajine o zamestnanie 6,65 milióna ľudí, čo je zhruba dvojnásobok toho, ako počet z predchádzajúceho týždňa (3,3 milióna ľudí). Ten bol mimochodom tiež rekordný. Dokonca až štvornásobne vyšší, než rekord z roku 1982, kedy na začiatku marca žiadalo o podporu menej ako 300 tisíc ľudí. Okrem Bitcoinu, ktorý v tento deň posilnil, sa darilo aj štátnym dlhopisom. Dolár zostal bez výraznejších zmien, no akcie zareagovali oslabením.

Pokiaľ ide o vyhliadky pre Bitcoin, známy trader Filb Filb po zvýšení ceny na 6800 USD uviedol, že prvým krokom bude udržať dennú sviečku nad touto úrovňou. Upozornil, že zlou správou je pokles volume, naopak sľubne sa javí fakt, že sa vytvára na grafe už štvrté vyššie minimum, čo môže byť náznak sily býkov. Napriek tomu skonštatoval, že stále neexistuje dosť ukazovateľov na to, aby veril v dlhodobejší cenový rast.

Max Keizer, ktorý je známy svojimi šokujúcimi bitcoinovými predpoveďami, vyjadril myšlienku, že kým v súčasnej kríze sa budú bohatí orientovať na investície do zlatých rezerv, laickí malí investori, ktorí sa k zlatu neodstanú, pôjdu hromadne do Bitcoinu: ,,Pamätajte si: Miliardári myslia na zlato a striebro tak, ako nezamestnaní myslia na toaletný papier!“

Twitter kanál @Bitcoin s miliónom followerov upozornil: ,,Bitcoin je nevyhnutnosť, pretože peniaze sú nevyhnutnosťou a fiat meny sú rozbité.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.