Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (3.11.): Začal už bullrun? Plány PayPalu či pochybnosti okolo Huobi

Článok

bitcoin-halving
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.   

5 ukazovateľov, podľa ktorých reálny bullrun ešte ani nezačal

Portál Cointelegraph vo svojom článku vymenoval 5 dôvodov, prečo sme len v počiatočnej fáze bullrunu a  že nás skutočný rast ceny najznámejšej kryptomeny Bitcoin ešte len čaká. Medzi hlavné dôvody patrí rastúci počet hodlerov, nízky retailový záujem, prekonanie vyššieho časového rámca a technické ukazovatele. Poďme sa na to pozrieť podobnejšie. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

PayPal odhalil svoje ďalšie veľké plány v sektore kryptomien

Generálny riaditeľ spoločnosti PayPal Dan Shulman počas správy o výsledkoch tejto firmy za tretí kvartál 2020 informoval o ďalších plánoch firmy súvisiacich s príchodom na trh kryptomien v roku 2021. ,,Je zrejme, že svet sa rýchlo pohybuje od fyzického k digitálnemu. Niet pochýb o tom, že digitálne meny budú mať čoraz väčší význam a budú mať čoraz väčšiu funkčnosť a vyššie postavenie. Je len otázkou času, kedy na trh prídu CBDC. Nejde o to či, ale len kedy.“  Ďalším významným míľnikom pre sektor kryptomien bude podľa neho vznik kryptomien krytých centrálnymi bankami (tzv. CBDC = Central bank digital currency), ktoré bude PayPal pravdepodobne tiež povoľovať. V článku sa dočítate aj o tom, že časť Američanov už teraz môže nakupovať kryptomeny cez PayPal a to, kedy príde táto služba na európsky trh. Viac sa dozviete v tomto článku.

Pochybnosti okolo burzy Huobi. Dejú sa veľké prevody USDT a BTC

Na jednej z najväčších krysptoburz sveta Huobi sa diali v priebehu včerajšia zvláštne transakcie, v rámci ktorých na túto burzu prišlo významné množstvo Tetherov (USDT) a zároveň z nej odišlo mnoho bitcoinov. Singapurská burza však vo svojom oficiálnom vyhlásení na Twitteri uviedla, že funguje bez problémov a všetky zostatky užívateľov sú v bezpečí. Rovnako tak neboli prerušené ani možnosti výberov z burzy a iných tradičných operácii, ktoré platforma umožňuje. Špekulácie o vývoji na burze, v rámci ktorých sa hovorilo aj o zatknutí jedného z predstaviteľov jej vedenia (burza to popiera) sa však negatívne odzrkadlili na cene natívneho tokenu Huobi token, ktorý voči USDT pomerne výrazne oslabil. Podľa Twitter účtu Whale Alert malo na Huobi včera prísť okolo 400 miliónov USDT, zväčša z burzy Bitfinex, no ešte predtým malo z Huobi prísť na Bitfinex 100 miliónov USDT. Pokiaľ ide o prevody Bitcoinov, Whale Alert upozornil na tisícky bitcoinov, ktoré v týchto hodinách odchádzajú na neznáme peňaženky nielen z burzy Huobi ale aj burzy Binance. (cointelegraph.com)

Prehliadač Brave dosiahol ďalší významný míľnik

Decentralizovaný prehliadač Brave, v rámci ktorého je možné využívať aj natívny token Basic Attention Token (BAT), dosiahol ďalší významný míľnik v podobe 20 miliónov aktívnych používateľov mesačne. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku ide o významný nárast, keďže koncom októbra 2019 využívalo Brave v priemere len okolo 8,7  milióna užívateľov. Zároveň výrazne stúpol počet denne aktívnych používateľov, ktorý stúpol za rok z troch miliónov na 7 miliónov. Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne