Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (3.10.): CME nenapodobní Bakkt, plánuje FED americkú kryptomenu?

Článok

bitcoin-usa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

CME neplánuje napodobniť Bakkt

Chicagská burza Chicago Mercantile Exchange (CME) zatiaľ nemá v pláne ponúkať fyzicky kryté bitcoinove futures, ako to urobila spoločnosť Bakkt, ktorá spustila tento produkt 23. septembra po získaní povolenia od CFTC. CME ponúka klasické futures kontrakty na bitcoin od decembra 2017 a nedávno potvrdila, že chce začne ponúkať od prvého štvťroku 2020 aj opcie. Záujem o bitcoin futures na CME výrazne rastie a v tomto roku dosiahol niekoľko rekordov, kým o Bitcoin futures na Bakkte viazané na reálne bitcoiny zatiaľ veľký záujem nie je. (cointelegraph.com)

McAfee potvrdil, že stále platí jeho šialená predikcia Bitcoinu

Najslávnejšia a najúsmevnejšia cenová predpoveď pre Bitcoin zostáva naďalej v platnosti. Jej autor, kontroverzný programátor, ktorý stál pri vzniku antivírusu McAfee, John McAfee, potvrdil, že stále očakáva nárast ceny bitcoinu k 1 miliónu dolárov už do konca budúceho roka. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

McAfee potvrdil, že stále platí jeho šialená miliónová predikcia Bitcoinu

Zákonodarcov USA zaujíma, či FED plánuje národnú kryptomenu

Členovia Výboru pre finančné služby snemovne reprezentantov Spojených štátov French Hill a Bill Foster poslali šéfovi federálneho rezervného systému (FED) Jeromemu Powellovi list, v ktorom sa ho pýtajú, či existujú nejaké plány FEDu na vytvorenie národnej americkej digitálnej meny. V rámci jeho obsahu vyjadrili obavy z rizík, ktoré môžu priniesť americkému doláru novovytvárané digitálne meny, pričom poukázali na to, že v súčasnosti viac ako 40 krajín po celom svete skúma možnosti vytvorenia vlastnej digitálnej meny. Patrí medzi nich aj Čína, ktorá je v tomto smere k naplneniu ciela pravdepodobne najbližšie. (cointelegraph.com)

Libra napreduje. Aktualizovala svoju roadmapu

Vývojári kryptomeny Libra, za kterou stojí najväčšia sociálna sieť Facebook, zverejnili roadmapu, ktorá ilustruje postupnosť krokov až do uvedeniu produktu na trh. V roadmape je uvedené, že vývojári úspešne spustili testnet, ktorý uľahčuje diagnostikovanie problémov a ich riešenia. Testnet úspešne demonštruje funkčnosť celej siete a poskytuje rýchly prístup vývojárom. Tému sme detailnejšie rozobrali v tomto článku.

Libra napreduje. Aktualizovala svoju roadmapu

Rýchle správy

OHIO: Americký štát Ohio pozastavil možnosť platiť dane bitcoinom, ktore bola dostupná na stránke ohiocrypto.com za spolupráce so sprostredkovateľom BitPay.

BITHUMB & INDIA: Juhokórejská kryptomenová burza Bithumb má v pláne vytvoriť v Indii svoju pobočku, ktorá by spĺňala všetky regulačné pravidla miestnej vlády. Iniciatíva Bithumbu dostať sa na indický trh prichádza v období, kedy táto krajina zvažuje úplný zákaz používania a obchodovania kryptomien.

TELEGRAM: Spustenie dlhočakávaného Telegram Open Network (TON), na ktorého vývoj sa minulý rok vyzbierali takmer 2 miliardy dolárov, by sa malo udiať už koncom tohto mesiaca. Zdrojový kód TON je aktuálne cely dostupný na Githube.

COINBASE: Americká zmenáreň Coinbase motivuje svojich zákazníkov držať stablecoin USD Coin (USDC) tým, že im ponúka ročný percentuálny výnos 1,25%. Týkať by sa to malo amerických zákazníkov okrem obyvateľov štátu New York.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne