Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Libra napreduje. Aktualizovala svoju roadmapu

Článok

libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Vývojári kryptomeny Libra, za ktorou stojí najväčšia sociálna sieť Facebook, aktualizovali roadmapu, ktorá ilustruje postupnosť krokov až do uvedeniu produktu na trh.

V roadmape je uvedené, že vývojári úspešne spustili Testnet, ktorý uľahčuje diagnostikovanie problémov a ich riešenia. Popri tom úspešne demonštruje funkčnosť celej siete a poskytuje rýchly prístup.

Spustený je taktiež takzvaný “Pre-mainnet”, ktorý je aktuálne dostupný iba pre partnerské uzly za účelom ich vzájomného prepojenia. Niektorí partneri už nasadili svoje nody a nechali ich medzi sebou komunikovať. ,,Očakávame, že čoskoro sa pridáva viacero partnerov. Chceme zabezpečiť, aby sieť Libra mohla splniť prísne kritéria výkonnosti a celkovej stability systému ešte pred jej oficiálnym spustením,” uvádza projekt.

Kým vývoj projektu po technologickej stránke zjavne napreduje, z pohľadu získania prístupu na trh to vyzerá oveľa horšie. Regulátori sa čoraz intenzívnejšie stavajú voči Libre negatívne, pretože sa obávajú jej možného negatívneho vplyvu na súčasný finančný systém.

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg a tiež hlavný šéf projektu Libra David Marcus zákonodarcov opakovane presviedčajú, že kryptomenu neuvedú na trh skôr, než upokoja všetky ich obavy. Budúcnosť Libry pritom nie je otázna len v USA, ale aj na iných trhoch. Pozitívne sa k nej stavia azda len Švajčiarsko. Naopak veľmi negatívne postoje prichádzajú z Nemecka či Francúzska.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne