Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (29.6.): Zbankrotujú altcoiny? Forbes radí Zuckerbergovi

Článok

Kryptomeny novinky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

Peter Brandt varuje: Altcoinovi investori môžu zostať sklamaní

Bitcoin bude pokračovať v raste svojej hodnoty, no altcoiny z toho nepocítia žiadne benefity. Tvrdí to rešpektovaný obchodník Peter Brandt, ktorý predpovedal príchod bitcoinovej rally už pred niekoľkými mesiacmi. Brandt tvrdí, že na rozdiel od roku 2017 popri raste ceny Bitcoinu neočakáva, že nastane altcoinova sezóna. Príbeh altocinov zároveň prirovnal k Dot.com bubline zo začiatku tohto storočia. Viac sa dočítate v tomto článku.  

Peter Brandt varuje: Altcoinovi investori môžu zostať sklamaní

Wright nedokáže naplniť súdny príkaz

Craig Wright tvrdí, že nemôže splniť súdny príkaz, podľa ktorého mu bolo nariadene predložiť zoznam všetkých jeho skorých bitocinovych adries z doby, kedy spolupracoval s nebohým Davidom Kleimanom. Wright od februára 2018 čelí žalobe zo strany Kleimanovej rodiny, ktorá tvrdí, že Wright pred smrťou Kleimana sfalšoval zmluvy a okradol ho tak o stovky tisíc Bitcoinov v súčasnej hodnote miliárd dolárov. Kontroverzný austrálsky podnikateľ medzitým trvá na tom, že je záhadný tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto. V súčasnosti je hlavným predstaviteľom kryptomeny Bitcoin SV, ktorá vznikla  minulý rok po hardforku Bitcoin Cash. (cointelegraph.com)

CEO JPMorgan: Kryptomeny nie sú riziko pre bankový systém

Generálny riaditeľ JPMorgan Chase Jamie Dimon vyhlásil, že kryptomeny nepredstavujú existenčnú hrozbu pre jeho spoločnosť. Dimon, ktorý bol najmä v minulosti hlasným kritikom Bitcoinu, to uviedol v rozhovore pre Yahoo Finance, v rámci ktorého skonštatoval, že bankový systém má v súčasnosti mnohé skvelé vlastnosti a je schopný realizovať platby v reálnom čase. Viac sa dočítate v tomto článku.

CEO JPMorgan: Kryptomeny nie sú riziko pre bankový systém

Centrálne banky časom vydajú vlastné digitálne meny

Medzinárodný menový fond (MMF) sa domnieva, že centrálne banky v budúcnosti pristúpia k vytváraniu vlastných digitálnych mien. MMF a Svetová banka uskutočnili prieskum u finančných inštitúcii všetkých členských krajín. Podľa jeho výsledkov niekoľko centrálnych bank intenzívne rozmýšľa nad implementáciou určitej formy digitálnej meny. Uruguaj úž údajne spustil pilotný program, zatiaľ čo Bahamy, Čína, Východokaribská menová únia, Švédsko a Ukrajina sú na začiatku testovania svojich systémov. Hoci rôzne krajiny majú rôzne motívy založenia národnej digitálnej meny pod správou centrálnej banky, zhodujú sa v tom, že žiadna z nich nechce, aby išlo o anonymu digitálnu menu. Inštitúcie sa totiž zhodujú vtom, že potrebujú mať nad ňou kontrolu, pokiaľ ide o sledovanie jej transakcií. (cointelegraph.com)

Iba 30% stablecoinov “žije” a funguje

Iba 66 stablecoinov, teda 30% všetkých, ktoré vznikli, je v skutočnosti funkčných a používaných. Zostávajúcich 70% je buď vo fáze vývoja, alebo prerušili svoju činnosť. Uviedla to spoločnosť Blockdata na základe svojej štúdie. Zaujímavé je, že väčšina zo stablecoinov, ktoré nedokázali uspieť, boli viazané na cenné komodity, predovšetkým zlato (až dve tretiny z neúspešných projektov). Medzi dôvody ich neúspechu možno zaradiť aj vysokú volatilitu trhu, fyzické komplikácie s ukladaním hodnoty, na ktorú je stablecoin viazaný, či rôzne podvody. (cointelegraph.com)

Forbes odporúča, aby bola Libra viazaná na zlato

Steve Forbes, predseda  a šéfredaktor Forbes Media, publikoval článok, ktorý adresoval priamo Markovi Zuckerbergovi. Jeho obsah sa týkal hlavne kryptomeny Libra, ktorú plánuje Facebook priviesť na trh v budúcom roku. Autor v ňom odporúča šéfovi najväčšej sociálnej siete, aby bola Libra viazaná na hodnotu zlata, pretože zlato podľa neho dokáže držať svoju hodnotu lepšie než čokoľvek iné. ,,Znamenalo by to, že Libra by mala to, čo žiadna iná mená, pevnú hodnotu,” skonštatoval. V rámci článku taktiež odporučil, aby bola Libra premenovaná, pretože slovo Libra je údajne spojené s mnohými historickými zlyhaniami, pričom odporučil, aby ju premenoval na “Mark”. Jednak kvôli jeho krstnému menu a tiež pre úspech bývalej meny Nemecka marky.  (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.