Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (29.11.): Dôvera v skorý rast Bitcoinu & rekordný Bakkt

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Nemecké banky budú pravdepodobne môcť držať a obchodovať kryptomeny

Nemecký spolkový parlament vypracoval návrh zákona, ktorý v prípade schválenia umožní nemeckým bankám, aby od budúceho roku mohli spravovať a obchodovať kryptomeny. Čo to môže priniesť kryptomenám? Podrobnosti o tejto horúcej téme sme zhrnuli v tomto článku.

Nemecké banky budú pravdepodobne môcť držať a obchodovať kryptomeny

Volume na Bakkt rastie rýchlym tempom. Padol ďalší rekord

Obchodovanie na platforme Bakkt, ktorá od 23. septembra ako prvá ponúka možnosť obchodovania Bitcoin futures kontraktov viazaných priamo na Bitcoin, rastie výrazným tempom. Po nesmelých začiatkoch, ktoré sa stretli so sklamaním investorov, dosahuje Bakkt v posledných týždňoch neustále nové rekordy. Platforma včera informovala, že v stredu bolo zobchodovaných na Bakkt rekordných 4443 kontraktov, čo je o 60% viac, než predchádzajúci rekord, ktorý padol len pár dni dozadu. Ide o 6250% nárast oproti prvému dňu spustenia obchodovania. Bakkt okrem toho 9. decembra spúšťa ajBitcoin futures vysporiadené v dolároch. (cryptoslate.com)

eToro radí Facebooku: Neriešte Libru, využite stablecoiny tretích strán

Jeden z najväčších brokerov na svete a zároveň zrejme najviac crypto-friendly broker eToro má vlastný tím, ktorý sa zaoberá študovaním potenciálu blockchain technológii a kryptomien. Tento tím sa najnovšie vyjadril na adresu pripravovanej kryptomeny Facebooku Libra. Myslí si, že Facebook by mal prehodnotiť svoj postup a stratégiu, hoci vidí v jeho projekte veľký potenciál. Viac sa dočítate tu.

eToro radí Facebooku: Neriešte Libru, využite stablecoiny tretích strán

4% veria, že Bitcoin dosiahne v júni $20 000

V posledných mesiacoch sa Bitcoinu príliš nedarí. Od tohtoročného vrcholu, ktorým bolo cca 14 000 dolárov, ho delí takmer 50%. Táto skutočnosť zmenila sentiment mnohých bitcoinových investorov, ktorí v radoch ustupujú od predikcii o skorom útoku na nové historické rekordy. Analytická platforma pre obchodovanie kryptomenových derivátov Skew informovala, že na trhu s opciami predstavuje aktuálna dôvera, že Bitcoin dosiahne cenu 20 tisíc dolárov do júna 2020, teda o sedem mesiacov, len štyri percentá.  (cryptoslate.com)

VIDEO: Cardano Foundation spustilo platobnú bránu AdaPay

Nadácia Cardano Foundation, ktorá je jednou zo spoločnosti, ktoré stoja za vývojom aktuálne dvanástej najväčšej kryptomeny na trhu Cardano (ADA), oznámila úspešne spustenie platobnej brány AdaPay. Podrobnosti a tiež video prezentáciu nájdete tu.  

VIDEO: Cardano Foundation spustilo platobnú bránu AdaPay!

Klaytn je ďalej než Libra, tvrdí CEO Kakao

Generálny riaditeľ internetového gigantu Kakao Yeo Min-soo vyhlásil, že blockchain Klaytn, na ktorom sa spolupodieľa, je v mnohých ohľadoch podobný projektu kryptomeny Libra od Facebooku až na to, že  v mnohých ohľadoch je vo vývoji o krok vpred. ,,Libra of Facebooku začala s cieľom získať 100 partnerov. Libra sa chová podobne ako my, avšak musí ešte zažiť míľniky, ktoré sme my už prekročili. Na budúci rok sa stane Klaytn najväčším ázijským blockchain konzorciom,” vyhlásil odvážne. (cointelegraph.com)

VIDEO: Zaujímavé pohyby na veľkých BTC peňaženkách. Čo chystajú inštitúcie?

Jakub Kraľovanský, ktorý stojí za projektom Trader 2.0, sa vo svojom novom videu venoval zaujímavým pohybom na veľkých bitconových peňaženkách. Poukázal napríklad na existenciu 80 peňaženiek, ktoré disponujú zhodne po 8000 BTC. Indície naznačujú, že podľa všetkého patria jednej entite, ktorej sa podarilo počas medvedieho trhu nazhromaždiť 640 000 BTC (v súčasnosti takmer 5 miliárd dolárov) v čase, kedy bola ideálna príležitosť na nákup po predchádzajúcom bullrune. Vedela táto inštitúcia viac, než my, alebo mala len obrovské šťastie? A čo naznačujú najnovšie pohyby na peňaženkách takzvaných veľrýb? Pozrite si video, ktoré nájdete tu.

https://www.kryptonovinky.sk/video-zaujimave-pohyby-na-velkych-bitcoin-penazenkach-co-chystaju-institucie/

Rýchle správy

COINBASE: Americká burza Coinbase získala patent na systém, ktorý by mal vedieť automaticky identifikovať účty, ktoré môžu byť využívané na nelegálnu činnosť. Systém skúma transakcie a určuje strany, ktoré sa zúčastňujú na nezákonných činnostiach.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.