Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.
Kryptoburzy sú vo svojej podstate zraniteľné. Treba s tým rátať
Téma bezpečnosti kryptomenových búrz je po hacku burzy KuCoin, z ktorej zmizli kryptomeny v hodnote vyše 150 miliónov dolárov, opäť viac než aktuálna. Generálny riaditeľ firmy ByBit Ben Zhou, ktorý patrí aj medzi spoluzakladateľov burzy Binance, v v rozhovore pre Cointelegraph zopakoval, že každá centralizovaná aplikácia, kde patria aj burzy s kryptomenami, je už vo svojej podstate náchylná k hacknutiu. Ako sa chrániť sa dozviete v tomto článku.
VIDEO: Čaká nás obrovský presun bohatstva. Viete, do ktorej generácie patríte?
Ste mileniál, Baby Boomer, alebo patríte ku Generácii Y či X? Každá z týchto generácii má svoje typické charakteristické vlastnosti a tiež vlastní určitú časť svetového bohatstva. Pozrite si zaujímavé video z dielne YouTube kanálu Zaujalo ma, z ktorého sa dozviete nielen to, do ktorej generácie patríte, ale aj to, že už v najbližších rokoch dôjde medzi dvomi mimoriadne dôležitými generáciami k veľkému presunu bohatstva a dotkne sa to prakticky každého z nás. Nuž a zásadný vplyv to môže mať aj na Bitcoin, ktorý možno bude napríklad pre generáciu Alpha v jej dospelosti už absolútne prirodzenou záležitosťou.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Vyťažiť treba už len 2,5 milióna bitcoinov
Spoločnosť ChartBTC upozornila, že koncom týždňa sa bitcoinovým ťažiarom podarilo prekonať hranicu 18 500 000 vyťažených BTC. To znamená, že do ukončenia ťažby najznámejšej kryptomeny zostáva vyťažiť už “len” 2,5 milióna BTC. Proces ich uvedenia do obehu až po posledný bitcoin však bude trvať ešte viac než 100 rokov. ChartBTC zároveň upozornil, že polovica zo zostávajúcich 2,5 milióna BTC, bude vyťažená v nasledujúcich štyroch rokoch. Viac sa dozviete v tomto článku.
Humbug okolo DeFi ešte len začne, tvrdí zakladateľ NEO
Zakladateľ kryptomeny NEO, Da Hongfei, sa domnieva, že ošiaľ okolo decentralizovaného financovania (DeFi) je len na začiatku. DeFi podľa neho prináša na trh úplne nové typy aktív, ktoré umožňujú ľudom prístup k financiám prakticky kedykoľvek a z kadiaľkoľvek. Verí, že tento nový sektor bude mať preto na budúcu ekonomiku významný dopad. Predpovedá, že ľudia vďaka tomu v budúcnosti nebudú už nutne potrebovať banky, pretože sa budú môcť obrániť na DeFi. Poukázal taktiež na to, že ľudia sú k možnostiam získavať financie aj z iných zdrojov, než bánk, prirodzene otvorení. Ako príklad použil finančné služby, ktoré ponúkajú firmy ako Alipay či WeChat v Číne, ktoré sú veľmi populárne.
Ethereum nie je pripravené na DeFi šialenstvo
Matematik Martin Foehler, ktorý je bývalým manažérom hedgeových fondov a zakladateľom rakúskej kryptomenovej platformy Morpher, upozornil, že hoci je Ethereum v súčasnosti to najlepšie, čo má blockchain priemysel, nemusí to stačiť pre rastúci ošiaľ okolo DeFi projektov. Téme sme sa viac venovali tu.