Téma bezpečnosti kryptomenových búrz je po hacku burzy KuCoin, z ktorej zmizli kryptomeny v hodnote vyše 150 miliónov dolárov, opäť viac než aktuálna.
Generálny riaditeľ firmy ByBit Ben Zhou, ktorý patrí aj medzi spoluzakladateľov burzy Binance, v v rozhovore pre Cointelegraph zopakoval, že každá centralizovaná aplikácia, kde patria aj burzy s kryptomenami, je už vo svojej podstate náchylná k hacknutiu. Ich zabezpečenie preto musí byť primárnym cieľom jej majiteľov.
Zhou upozornil, že drvivá väčšina búrz drží značnú časť svojich kryptomien (teda kryptomien ich používateľov) na horúcich peňaženkách, čo vytvára priestor pre ich krádež. Horúce peňaženky sú totiž omnoho náchylnejšie na hacknutie. “Studené peňaženky” sú omnoho bezpečnejšie, pretože nie sú pripojené k internetu, avšak keďže nie sú pripojené k internetu, nemožno kryptomeny okamžite prevádzať, čo je vec, ktorú užívatelia búrz potrebujú.
Investície do bezpečnosti by mali byť preto prioritou každého prevádzkovateľa burzy. Primárny fokus musí mieriť na neustále odhaľovanie zraniteľných miest. ,,Akýkoľvek bezpečnostný systém by mal chrániť informácie vo všetkych bodoch interakcie. To znamená, že (burzy) musia chrániť aj dáta užívateľov od procesu ich registrácie, prihlásenie, obchodovanie, až po akékoľvek iné výmeny informácií medzi užívateľom a burzou.”
Zhou odporúča burzám, aby najímali najlepších a renomovaných bezpečnostných konzultantov, ktorí budú neustále realizovať penetračné testovanie. Taktiež odporúča bounty programy za odhaľovanie chýb pre tzv. bielych hackerov, ktorí testujú bezpečnosť systémov bez nekalých úmyslov.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Riziko hacku centralizovaných búrz bude však existovať vždy. Preto na našom webe neustále opakujeme, aby ste na burzách nedržali kryptomeny, s ktorými aktuálne neobchodujete. Vystavujete sa tým neprimeranému riziku.
Pozrite si video o tom, ako správne držať kryptomeny:
Zdroj: cointelegraph