Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (28.6.): Bitcoin, altcoiny, Netflix či krypto Facebooku

Článok

Bitcoin poplatky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

Netflix natočí dokument o altcoinoch. Máme sa na čo tešiť

Posledné týždne sú pre altcoinových investorov pomerne ťažké. Napriek tomu, že Bitcoin výrazne posilnil, altcoiny voči nemu strácajú a aj pokiaľ ide o nárast ich hodnoty v dolároch, nie je to žiadna sláva. Pomôcť by im mohla nielen očakávaná korekcia na Bitcoine a takzvané prelievanie kapitálu, ale aj  novinka, s ktorou prichádza americká spoločnosť Netflix. Viac sa dozviete v tomto článku.

Netflix pripravuje dokument o altcoinoch. Bude to „game changer“?

Lee si myslí, že volatilita je dobrá. Redaktor Washington Post ľudi varuje

Tom Lee z Fundstrat Advisors si myslí, že vysoká volatilita Bitcoinu pomôže k tomu, že sa oň bude zaujímať čoraz viac obchodníkov a považuje to vo všeobecnosti za dobrú vec. Priznáva však, že pre mnohých môže byť najlepšou stratégiou zvoliť dlhodobejší prístup k investícií.

Michelle Singletary z Washington Post s jeho názorom nesúhlasil a upozornil vo svojom stĺpčeku čitateľov, aby mali na pamäti ako skončili iné investičné bubliny – poukázal napríklad na tulipánovú mániu. ,,Súčasný nárast ceny Bitcoinu motivuje veľa ľudí vstúpiť do investície, aby im neušiel vlak a zarobili veľa peňazí. Avšak nákup Bitcoinu je stále podobný hazardu.” (cointelegraph.com)

Novogratz časť Bitcoinov v stredu predal

Zakladateľ krypto investičnej banky Galaxy Digital Mike Novogratz očakáva, že cena Bitcoinu sa v najbližšom období stabilizuje niekde medzi 10 až 14 tisíc dolármi. Povedal to v rozhovore pre CNBC. Novogratz počas interview naznačil, že rast ceny Bitcoinu v posledných týždňoch môže byť podmienený aj správami o kryptomene Facebooku. Viac sa dozviete v tomto článku.

Novogratz časť Bitcoinov predal, očakáva stabilizáciu medzi $10 000 až $14 000

Regulované obchodovanie kryptomien prístupne ďalším 5 miliónom

Americká spoločnosť Apex Clearing a jej dcérska spoločnosť Apex Crypto spustili novú obchodnú platformu pre jej maklérskych predajcov a finančných poradcov, na ktorej môžu svojim klientom ponúknuť obchodovanie s kryptomenami. APEX Clearing je spoločnosť s registráciou u Americkej komisie pre cenné papiere (SEC) s približne 5 miliónmi zákazníkov. Na novej platforme bude možné obchodovanie s Bitcoinom, Bitcoin Cash, Ethereum a Litecoin. (cointelegraph.com)

Riaditeľ FinCEN upozorňuje na kryptomenu Facebooku

Riaditeľ FinCenu Kenneth Blanco poukázal na riziká, ktoré so sebou môže priniesť kryptomena Facebooku Libra v súvislosti s trestnou činnosťou prania špinavých peňazí. ,,Teraz v čase, kedy vidíme obrovskú korporáciu ako je Facebook, ktorá už v minulosti ukázala svoju neschopnosť identifikovať a brániť takýmto neduhom (kryptomenám), že vytvára vlastnú virtuálnu menu, ktorú volá Libra, nemôže byť podceňovaná dôležitosť amerického kongresu a finančných regulátorov, aby boli proaktívni pri využívaní najnovších a najvýkonnejších technológii na to, aby zabezpečili, že sa tento finančný systém sa bude používať správne,” skonštatoval vo svojej správe.

Európske banky sa musia vyvíjať rýchlejšie, motiváciou aj Libra

Banky Európskej únie zbroja proti kryptomene Faceboku Libra. Aspoň tak sa javí ich iniciatíva, podľa ktorej by mali mať zavedený okamžitý platobný systém už do roku 2020. Urýchlenie tohto procesu podporuje aj generálny riaditeľ Európskej platobnej rady (EPC) Etienne Goosse, ktorý údajne povedal, že bez ohľadu na úspech Libry sa musia banky vyvíjať rýchlejšie. ,,Prichádzajú (Facebook) s globálnym riešením pod globálnou značkou, ktorá ponúka veľa vecí, ktoré sa spotrebiteľom zdajú byť úžasné… takže nemáme veľa času,” skonštatoval. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

WANCHAIN: Wanchain (WAN) oznámil, že o 3 mesiace skôr to bolo plánované spúšťa testnet, v rámci ktorého sa bude prechádzať na konsenzus Proof of Stake. V rámci testnetu je blockchain WAN schopný zvládnuť 1000 až 3000 transakcií za sekundu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.