Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Novogratz časť Bitcoinov predal, očakáva stabilizáciu medzi $10 000 až $14 000

Článok

Michael Novogratz
Michael Novogratz

Zakladateľ krypto investičnej banky Galaxy Digital Mike Novogratz očakáva, že cena Bitcoinu sa v najbližšom období stabilizuje niekde medzi 10 až 14 tisíc dolármi. Povedal to v rozhovore pre CNBC.

Novogratz počas interview naznačil, že rast ceny Bitcoinu v posledných týždňoch môže byť podmienený aj správami o kryptomene Facebooku. ,,Jedna z najväčších spoločnosti hovorí, že verí v kryptomeny. Ak ste inštitucionálny investor, ktorý sa zaujíma o kryptomeny, ale stále máte pochybnosti ohľadom investície, toto vás urobí omnoho istejšími,” naznačil súvislosti.

Počas rozhovoru sa vyjadril aj k decentralizovanosti Libry. Poukázal na to, že bude mať 100 koordinátorov, čiže rozhodovanie bude distribuované. Nepôjde však o jednoznačne decentralizovaný projekt, hoci Facebook tvrdí, že sa k tomu chce v budúcnosti dopracovať.

Novogratz zároveň priznal, že v stredu časť Bitcoinov predali, pretože vo firme očakávali, že rast k 14 tisíc dolárom je neudržateľný a musí prísť korekcia. ,,Keby sme boli perfektní, predali by sme všetko, čo sme mali,” priznal. ,,Keď trh rastie parabolicky, musíte to (občas) spraviť.”

S názorom, že rast Bitcoinu podporila informácia o kryptomene Facebooku súhlasí aj Craig Erlam, analytik investičnej spoločnosti Oanda. ,,Bitcoin pomaly, podľa vlastných štandardov, postupne rástol, ale spustenie Libry bolo jednoznačne katalyzátorom nedávneho prudkého rastu.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne