Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (28.2.): Čaká nás úspešný rok? Vlády sa zaujímajú o krypto

Článok

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

5 dôvodov pre Bitcoin bullrun v roku 2020 podľa Toma Leeho

Tom Lee patrí medzi najčastejšie citovaných analytikov, pokiaľ ide o kryptomeny. Vďačí za to svojej povesti úspešného Wall Street stratéga, no zároveň aj dobrým vzťahom v televízii CNBC, ktorá si ho rada pozýva do diskusie, keď sa hovorí o kryptomenách. Pravdou je, že Tom Lee sa zviditeľnil v kryptokomunite niekoľkými úspešnými predikciami ceny, ale aj niekoľkými fatálnymi zlyhaniami. Najnoviše uviedol 5 dôvodov, prečo očakáva, že tento rok bude pre Bitcoin veľmi dobrý. Viac sa dozviete tu.

Snemovňa reprezentantov USA bude hovoriť o blockchaine

Technológia blockchain a kryptomeny čoraz viac ovplyvňujú spôsob, akým fungujú veľké korporácie, ale aj malé podniky. Tento nepopierateľný fakt si začínajú uvedomovať aj vlády. Budúci týždeň sa na pôde Snemovne reprezentantov USA uskutoční pojednávanie na tému “blockchain a jeho dopad na malé podniky”. Pojednávanie vo Washington D.C. sa bude konať 4 marca. Podľa vládnych webových stránok bude prebiehať pod vedením predsedníčky Nydie Velázquezovej. Téme sme sa viac venovali tu.  

Coinbase testuje umelú inteligenciu na rozpoznávanie tváre

Nie je vôbec vylúčené, že v budúcnosti sa budeme na kryptozmenárňach identifikovať aj pomocou rozprávanie tváre. Americká zmenáreň Coinbase už testuje túto technológiu v spolupráci si spoločnosťou Clearview, ktorá sa sústredí na problematiku rozpoznávania tváre za využitia umelej inteligencie. Táto novinka sa stretla s rozporuplnými reakciami ľudí. Kým jedna strana chce, aby sa bezpečnosť posunula ešte na vyššiu úroveň, druhá namieta, že tento systém by mohol ešte viac naštrbiť pôvodný cieľ kryptomien, ktorým je anonymita a nezávislosť. (cointelegraph.com)

Revoult mieri na americký trh. Hlavnou konkurenciou mu bude Square

Internetová banka Revoult je blízko toho, aby mohla začať ponúkať nákup a predaj kryptomien cez svoje služby zabudované v jednoduchej aplikácii v 50 štátoch USA. Po prieniku na americký trh by mala byť jej najväčším konkurentom platforma Square Cash app, za ktorou stojí zakladateľ Twitteru Jack Dorsey. Na rozdiel od Square, ktorý zatiaľ podporuje len Bitcoin, však Revoult umožňuje investíciu aj do Bitcoin Cash, Litecoin či XRP. Užívatelia služby tak môžu urobiť prostredníctvom 29 rôznych fiatových mien. (cointelegraph.com)

Regulátori hovorili na pôde CFTC o stablecoinoch

Americkí finanční regulutori sa stretli na pôde CFTC, aby spolu hovorilo o stablecoinoch, kryptomenovom poistení, spôsoboch custody úschovy kryptomien a tiež kybernetickej bezpečnosti. Stretnutia s regulátormi sa zúčastnili aj zástupcovia troch stablecoinov – bankového JPM Coinu od JP Morgan Case, MarkerDao a tiež PAxo. Kým zástupcovia JMP Morgan Case hovorili o tom, ako je ich stablecoin krytý financiami uloženými priamo v ich banke, zástupca nadácie MakerDao Steven Becker vysvetľoval, ako ich decentralizovaný stablecoin DAI môže podporiť napredovanie decentralizovaných financií (DeFi). Zástupca Americkej komisie pre komoditne futures (CFTC) Brian Quintenz po stretnutí skonštatoval, že stablecoiny majú potenciál slúžiť ako životaschopné médium výmeny, pričom spomenul aj ich potenciál v súvislosti so inteligentnými zmluvami (smart kontraktmi). (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne