Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (27.6.): Bitwise ETP, Cardano, Tron, Coinbase či BitMEX

Článok

Bitcoin dole
Bitcoin dole

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

Rozhovor s Hoskinsom o Facebooku, adopcii Cardano aj neférovej kritike

Bývalý spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum a v súčasnosti hlavný predstaviteľ Cardano (ADA) Charles Hoskinson bol tento týždeň v Izraeli, kde poskytol veľmi zaujímavý rozhovor týkajúci sa pokrokov tohto nádejného projektu. Hoskinson hovoril o prechode na fázu Shelley, ktorá prinesie Cardano decentralizovanosť vyššiu, než má samotný Bitocin, ale aj o adopcii tejto kryptomeny na rozvojových trhoch, či o tom, ako nemôže byť kryptomena Facebooku Libra konkurenciou pre jeho projekt. Neváhajte a prečítajte si celý článok tu.

Charles Hoskinson: Facebook nie je pre Cardano konkurenciou (zaujímavý rozhovor)

Bitwise spúšťa ETP na 8 popredných kryptomien

Spoločnost Bitwise, ktorá u Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) žiada o schválenie Bitcoin ETF, oznámila spoluprácu so švajčiarskym startupom Amun AG, v rámci ktorého spustí ETP viazaný na balík viacerých popredných kryptomien. ETP je skratka Exchange Traded Products, pod čím si môžete predstaviť súbor troch finančných produktov – ETF, ETC a ETN. O aké kryptomeny ide, sa dozviete v tomto našom článku.

Bitwise spúšťa ETP na 8 TOP kryptomien, pribudnú ešte dve

Rýchle správy

COINBASE PRO: Burza Coinbase Pro patriaca pod zmenáreň Coinbase oznámila podporu pre kryptomenu Chainlink (LINK). Obchodovať ho bude možné v pármi USD a ETH všade, kde je Coinbase Pro dostupné s výnimkou amerického štátu New York.

TRON (TRX): Nadácia Tron Foundation 25. júna oznámila, že kúpi naspäť tokeny TRX v celkovej hodnote 20 miliónov dolárov. Spätný odkup je údajne súčasťou podpory iniciatívy  na podporu komunitnej aktivity a stability trhu.

SQUARE CASH APP: Platobná spoločnosť Square, ktorej zakladateľom je známy podporovateľ Bitcoinu a šéf Twitteru Jack Dorsey, spustila podporu pre depoziť Bitcoinu do svojej aplikácie Cash App. Vklady sú však obmedzené na hodnotu bitcoinu do 10 tisíc dolárov v priebehu siedmich dni. Pomocou aplikácie Cash App je možné platiť u mnohých predajcov a to fiatovými menami či bitcoinom.

BITREFILL  & LIGHTNING NETWORK: Spoločnosť Bitrefill informovala, že prostredníctvom jej Thor API je odteraz možné používať technológiu Lightning Network (LN) na zmenárni Coinbase bez toho, aby Coinbase priamo podporovala LN, ktorý je zameraný na riešenie problémov škálovateľnosti bitcoinu.

BITMEX: Jedna z najväčších kryptobúrz na svete a najväčšia, pokiaľ ide o kryptomenové derviáty, BitMEX, dosahuje rekordné hodnoty v objemoch obchodovania. V stredu spoločnosť oznámila, že eviduje viac ako miliardu dolárov otvorených obchodov a volume dosiahlo až 13 miliárd dolárov. Keď objemy obchodovania presiahli 10 miliárd dolárov, šéf spoločnosti Arthur Hayes nadšene vyhlásil, že kryptomeny vstúpili do býčieho trhu.

HACK BITRUE: Singapurská krypto burza Bitrue sa stala obeťou hackerského útoku, v rámci ktorého bolo ukradnutých 9,3 milióna tokenov XRP a 2,5 milióna mincí Cardano (ADA). Celková hodnota hacku je približne 5 miliónov dolárov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne