Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (27.12.): Bitcoin & YouTube, Ethereum & centrálne banky

Článok

Bitcoin Európska centrálna banka
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Chystá sa Buterin predať Ethereum za $25 miliónov? 

Spoluzakladateľ a jeden z hlavných vývojárov kryptomeny Ethereum Jeffrey Wilcke sa rozhodol poslať na burzu Kraken 92 000 ETH, čo predstavuje okolo 11,5 milióna dolárov, s úmyslom predať ich. Predaj ETH v hodnote 25 miliónov vraj zvažuje aj Vitalik Buterin. Podobné kroky u fanúšikov daných projektov vždy vzbudzujú obavy, pretože keď “kapitán” alebo “posádka” opúšťajú loď, nikdy to neveští nič dobré. Viac sa o tejto téme dočítate tu.

Chystá sa Buterin predať ETH za $25 miliónov? Wilcke z predaja financuje iný projekt

Situácia kryptomenových YouTuberov sa dostáva do normálu

Včera sme vás v informovali o tom, že mnoho Youtuberov zaoberajúcich sa Bitcoinom a inými kryptomenami, sa stalo od 23. decembra obeťou samotného YouTube, ktoré im začalo mazať a blokovať ich video obsah.  YouTube teraz oficiálne tvrdí, že tento zásah nebol úmyselný a išlo o nedorozumenie. YouTuber Carl The Moon, jeden z tých, ktorých sa zásah YouTube osobne dotkol, sa dočkal na Twitteri od tímu YouTube vysvetlenia. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Situácia kryptomenových Youtuberov sa dostáva do normálu

Google zablokoval aplikáciu Metamask v Google Play

Oficiálny Twitter decentralizovanej aplikácie a krypto peňaženky Metamask oznámil, že Google zablokoval jej podporu vo svojom obchode Google Play. Spoločnosť Google následne prakticky okamžite zamietla aj odvolanie voči svojmu rozhodnutiu, pričom argumentuje tým, že razí politiku zakazujúcu ťažbu kryptomien na mobilných zariadeniach. ,,Veľmi dúfame, že išlo o chybu zo strany recenzentov Google, ale v kombinácii so všetkými zákazmi, napríklad tým, čo sa deje na YouTube, sme veľmi znepokojení ako Google aktuálne pristupuje k decentralizovaným technológiám,” uviedol hlavný vývojár MetaMask Dan Findlay. (cointelegraph.com)

Ruská centrálna banka začala s testovaním stablecoinov

Ruská centrálna banka začala s interným s testovaním stablecoinov, ktoré sú naviazané na skutočné aktíva. ,,Testujeme stablecoiny v našej regulovanej „karanténe”. Vidíme, že existujú spoločnosti, ktoré sú ochotné vydávať tokeny viazané na skutočné aktíva. V našej karanténe sa učíme, ako ich možno použiť, nepredpokladáme však, že budú fungovať ako platobný prostriedok a stanú sa náhradou za peniaze,” prezradila Elvira Nabuillina. Ruská centrálna banka medzitým skúma aj možnosť vydania svojej digitálnej meny (CBDC), teda digitálneho rubľa. Najprv však chce pochopiť jej potenciálne výhody na základe skúsenosti z iných jurisdikcií po celom svete. (cointelegraph.com)

Južná Kórea sa bude zaoberať vytvorením vlastnej kryptomeny

Centrálna banka Južnej Kórey plánuje v novom roku zorganizovať pracovnú skupinu, ktorej cieľom bude výskum týkajúci sa vytvorenia digitálnej meny miestnej centrálnej banky (CBDC). Táto informácia bola prezentovaná počas predstavenia plánu krajiny v oblasti menovej politiky pre rok 2020. Južná Kórea sa taktiež zaviazala k pokračovaniu v existujúcom výskume v oblasti technológie distribuovaných kníh a kryptomien, pričom chce zamestnať ešte viac odborníkov z tejto oblasti. (cointelegraph.com)

TOP10 najziskovejších kryptomien roka 2019

Rok 2019 patril Bitcoinu, ktorý ho podľa všetkého ukončí voči doláru v peknom zisku vyše 80%. Väčšina altcoinov tak dobre zďaleka nedopadla. Pozreli sme sa na štatistiky portálu coincodex.com, ktoré k 26. decembru 2019 menujú kryptomeny, ktoré dosiahli najvýraznejší zisk v porovnaní s ich stavom pred rokom. Viac sa dozviete v tomto článku.

TOP 10 najziskovejších kryptomien roka 2019. Ktorý skončil Bitcoin?

NASAA: Kryptomeny patria medzi TOP investičné hrozby roku 2020

NASAA označila vo svojej správe pre budúci rok kryptomeny za jednu z 5 najväčších hrozieb pre investorov.  Najstaršia medzinárodná organizácia zaoberajúca sa ochranou investorov vymenovala 5 produktov, u ktorých môžu investorom hroziť v budúcom roku výrazne straty. Okrem digitálnych mien upozornila aj na zmenky, investície do nehnuteľnosti, Ponzi schemy a investičné schémy objavujúce sa na sociálnych sieťach. Ak vás táto téma zaujala, viac sa dozviete tu.

NASAA: Kryptomeny patria medzi TOP investičné hrozby roku 2020

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.