Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.
Weiss Ratings: Existuje viac než 21 miliónov bitcoinov
Ratingová agentúra, ktorá sa v úvode roka 2018 ako vôbec prvá odvážila vstúpiť do sektora kryptomien a udeľovať ratingy digitálnym menám, zopakovala svoj dávnejší nepopulárny názor, v rámci ktorého tvrdí, že “existuje” viac než 21 miliónov bitcoinov. Ako to vôbec myslí a ktoré krptomeny sú podľa Weiss Ratings aktuálne najlepšie? Dozviete sa v tomto článku.
Tether zosadil XRP z tretieho miesta TOP kryptomien
Pri pohľade na rebríček najhodnotnejších kryptomien na trhu nastala výrazná zmena. Kryptomena XRP prišla o svoju dlhodobú tretiu pozíciu, na ktorej ju nahradil stablecoin Tether (USDT). Celkové poradie určuje dolárové vyjadrenie hodnoty držanej v daných kryptomenách. Kým v prípade prvého Bitcoinu je to v prepočte na doláre aktuálne 164 miliárd a u druhého Ethereum 22,7 miliardy, tretie XRP má aktuálne kapitalizáciu “len” 8,61 miliardy dolárov, čo je o dvesto miliónov menej, než nová trojka na trhu stablecoin Tether (USDT). Viac o dôvodoch tejto zmeny sa dočítate v článku.
Analytičku prekvapuje, že nedošlo k 51% útoku na Bitcoin Cash
Yassine Elmandjra, analytička zo spoločnosti ARK Invest, vo svojom tweete, ktorý publikovala 24. mája, priznala, že ju prekvapuje skutočnosť, že doteraz nedošlo k pokusu o útok na Bitcoin Cash v podobe takzvaného 51% útoku, po tom ako sa udial jeho halving. Po delení odmeny pre ťažiarov Bitocin Cash (podobne ako sa tak stalo nedávno u Bitcoinu), totiž výrazne klesol celkový hashrate, teda výpočtová sila vynaložená na ťažbu tejto kryptomeny, čo znamená, že pre potenciálnych útočníkov by bolo jednoduchšie ovládnuť v daný čas 51% celkového hashrate. Po halvingu dokonca nakrátko klesol o 61% a dlhšiu dobu sa pohyboval pokles hashrate medzi 25 až 40%. Hayden Otto, ktorý stojí na čele developerskej firmy orientujúcej sa na Bitcoin Cash však upozornil, že ťažiari jednoducho k niečomu takému nemajú motiváciu. Poháňa ich totiž vidina zisku, ktorá tkvie v ťažbe tejto kryptomeny a nie jej napádaní. Taktiež poukázal na to, že hashrate Bitcoin Cash sa dlhodobo pohybuje len na 3,5% hashrate Bitcoinu a napriek tomu nedošlo k žiadnemu útoku. (cointelegraph.com)f
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
VISA schválila platobnú kartu s DeFi technológiou na Ethereum
Kryptomeny ako Bitcoin majú problem s adopciou u bežných obchodníkov najmä pre volatilitu, teda pomerne výrazne zmeny ich hodnoty aj v krátkodobom horizonte. Spoločnosti preto hľadajú spôsoby, ako prepojiť tradičný finančný svet s týmito novými technológiami a vybudovať medzi nimi mosty. Švajčiarsky startup s názvom Eidoo teraz prišiel s novou debetnou kartou schválenou gigantom VISA, ktorá používa regulované stablecoiny na konverziu medzi kryptomenami a fiatovými menami za pomoci decentralizovaného financovania (DeFi) postaveného na blockchaine Ethereum. Nikola Tchouparov, ktorý stojí na čele firmy Moneyfold, ktorá na Ethereum spúšťa stablecoiny pre euro a britskú libru povedal, že sa stane vôbec prvýkrát, kedy bude backend platobnej karty uskutočňovať transakcie prostredníctvom stablecoinov a decentralizovanej zmenárne. (cointelegraph.com)
Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.