Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (25.9.): Hrozby pre Bitcoin či rokovania o Bitcoin ETF

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

SEC začala rokovať o schválení Bitcoin ETF

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) začala rokovať o návrhu na schválenie Bitcoin ETF od spoločnosti Wilshire Phoenix. Nakoľko vyjadrenie k žiadosti bolo zo strany SEC už dvakrát odložené, tentokrát musí zaujať definitívne stanovisko a to najneskôr 29. septembra. Medzitým sa v priebehu niekoľkých mesiacov mohla k návrhu vyjadriť verejnosť, no túto príležitosť využilo celkovo len 6 osôb. Ak by SEC náhodou schválila návrh Wilshire Phoenix, išlo by o historicky prvé schválené Bitcoin ETF americkým regulátorom, čo by mohlo mať zásadný vplyv na cenu bitcoinu. SEC musí v polovici októbra rozhodnúť aj o žiadosti Bitwise Asset Management. Pred pár dňami svoju žiadosť o schválenie Bitcoin ETF stiahla CBOE, ktorá ju predložila v spolupráci s VanEck a SolidX. (cointelegraph.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Britská FCA navrhuje zákaz kryptomenových ETN

Úrad pre finančné správanie Spojeného kráľovstva (FCA) navrhuje zákaz obchodovania kryptomenových exchange-traded notes známych pod skratkou ETN. V Británii ich prevádzkuje spoločnosť Coinshares, ktorá sa obraňuje tým, že FCA neposkytla dostatok dôkazov, ktoré zdôvodňujú oprávnenosť jej návrhu. Coinshares svojich zákazníkov preto žiada, aby sa zapojili do petície proti tomuto návrhu a apelovali protestnými listami priamo na FCA. Správa vyvolala v médiách pomerne veľký rozruch a obavy kryptokomunity, pretože prípadný zákaz ETN by mohol byť spúšťačom ďalších pokusov regulátorov o obmedzenie obchodovania kryptomien a to nielen v Británii, ale aj vo zvyšku sveta. (cointelegraph.com)

Hashrate bitcoinu výrazne spadol. Nikto nevie prečo

Hashrate bitcoinu, teda výpočtová sila, ktorá je použitá pri ťažbe bitcoinu, dosahovala v posledných mesiacoch neustále nové rekordné hodnoty. Len 7 dní dozadu,  18. septembra, dosiahla ten najnovší, keď prvýkrát v histórii prekročil hashrate magických 100 miliónov terahashov za sekundu.O to prekvapujúcejšie bolo sledovanie včerajšieho hashrate, ktorý sa výrazne prepadol z 98 000 000 TH/s na 57 700 000 TH/s, čo predstavuje náhly prepad o vyše 40%.  Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.

Hashrate bitcoinu výrazne spadol. Nikto nevie prečo

Binance Coin je na 6-mesačnom minime

Kryptomenou, ktorej sa počas minuloročného bearmarketu darilo azda najvýraznejšie, bol natívny token burzy Binance s názvom Binance Coin (BNB), ktorému sa dokonca podarilo v medveďom trhu vytvoriť svoje nové all-time-high s cenou 40 dolárov za jedno BNB k 22. júnu 2019. Odvtedy však cena BNB oslabuje a zdá sa, že k jej rastu nepomáhajú ani silné fundamenty zo strany Binance, či už ide o spustenie margin tradingu, americkej verzie Binance.US, alebo iných zaujímavých noviniek, s ktorými prichádza v pravidelných intervaloch. 8 najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie sa aktuálne obchoduje za 15,50 USD, čo je najnižšia hodnota za posledných 6 mesiacov. (cointelegraph.com)

Ohrozí pokrok v kvantovom výpočte bezpečnosť bitcoinu?

Špekulácia o tom, že spoločnosť Google má k dispozícii zariadenie, ktoré možno považovať aj za počiatočný kvantový počítač so schopnosťou vyriešiť rovnicu, ktorej výpočet by inak trval 10 000 rokov len za 3 minúty a 20 sekúnd, sa začala rýchlo šíriť aj v kryptomenovej komunite v súvislosti s tým, či by kryptografia bitcoinu bola schopná odolať tejto sile. K tejto téme sa vyjadril rešpektovaný kryptograf a ex-bitcoin developer Peter Todd, ktorý uviedol, že kvantové počítače, hoci ich existencia je stále len špekulatívna, nepredstavujú zatiaľ pre bitcoin žiadne riziko. ,,Nič to neznamená, pretože kvantový prielom spoločnosť Google je určený pre primitívny druh kvantovej práce s počítačom, ktorá nie je nikde blízko toho, aby mohla rozbiť kryptografiu. Stále nevieme, či je možné škálovať kvantové počítače. Je celkom možné, že pridanie qbitov bude predstavovať exponenciálne náklady,” uviedol v sérii tweetov na túto tému. (cointelegraph.com)

Schiff čaká, že bitcoin môže padnúť až na 4 000 USD

Peter Schiff, ktorý je známym kritikom bitcoinu a popri tom hlása výhodnosť investícii do zlata, si myslí, že súčasný prepad ceny bitcoinu je len potenciálnym začiatkom jeho ďalšieho možného oslabovania. ,,Bitcoin sa konečne zlomil pod support veľkého zostupného trojuholníka, ktorý vyrezával mesiace. Je to veľmi medvedí technický pattern, ktorý potvrdzuje, že hlavný vrchol bol dosiahnutý,” uviedol a následne dodal: ,,Riziko pre rýchly pád k 4 000 dolárom alebo aj menej je veľké.“

Schiff nedávno povedal, že očakáva cenu zlata nad 5000 dolárov a taktiež skonštatoval, že Bitcoin sa nikdy nedostane nad hranicu 50 000 USD. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.