Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Hashrate bitcoinu výrazne spadol. Nikto nevie prečo

Článok

pad-hashrate-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hashrate bitcoinu, teda výpočtová sila, ktorá je použitá pri ťažbe bitcoinu, dosahovala v posledných mesiacoch neustále nové rekordné hodnoty. Len 7 dní dozadu,  18. septembra, dosiahla ten najnovší, keď prvýkrát v histórii prekročil hashrate magických 100 miliónov terahashov za sekundu.

O to prekvapujúcejšie bolo sledovanie včerajšieho hashrate, ktorý sa výrazne prepadol z 98 000 000 TH/s na 57 700 000 TH/s, čo predstavuje náhly prepad o vyše 40%.  V čase písania tohto článku to však opäť neplatí, keďže hashrate sa opäť vyšplhal nad 90 000 000 TH/s.

hashrate-bitcoin

Čím vyšší hashrate, tým bezpečnejší Bitcoin

Vo všeobecnosti platí, že čím je hashrate vyšší, tým je bitcoinovy blockchain bezpečnejší nakoľko pravdepodobnosť vykonania úspešného 51% útoku je menšia. Analytici sa taktiež domnievajú, že rastúci hashrate z historického pohľadu naznačuje potenciál pre ďalší rast ceny bitcoinu. Nárast hashrate je taktiež signálom, že do ťažby bitcoinu sa zapája viac ľudí respektíve inštitúcii, čo znamená, že väčšinovo predpokladajú nárast ceny BTC.

Včerajší náhly prepad hashrate prišiel len krátko predtým, ako sa cena Bitcoinu prepadla o vyše 20%. Priama súvislosť s oslabením ceny bitcoinu sa však zatiaľ nijakým spôsobom nepotvrdila.  Nárast hashrate v poslednom období je taktiež predmetom rôznych špekulácií. Jednou z nich je pravdepodobnosť, že výrobca ASIC minerov Bitman vytvoril nové výkonnejšie zariadenia na ťažbu bitcoinu, ktoré používal skôr, než ich uviedol to komerčného predaja.

Ako funguje ťažba Bitcoinu? Nody, mining difficulty, ekonomická stránka

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne