Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Hashrate bitcoinu výrazne spadol. Nikto nevie prečo

Článok

pad-hashrate-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hashrate bitcoinu, teda výpočtová sila, ktorá je použitá pri ťažbe bitcoinu, dosahovala v posledných mesiacoch neustále nové rekordné hodnoty. Len 7 dní dozadu,  18. septembra, dosiahla ten najnovší, keď prvýkrát v histórii prekročil hashrate magických 100 miliónov terahashov za sekundu.

O to prekvapujúcejšie bolo sledovanie včerajšieho hashrate, ktorý sa výrazne prepadol z 98 000 000 TH/s na 57 700 000 TH/s, čo predstavuje náhly prepad o vyše 40%.  V čase písania tohto článku to však opäť neplatí, keďže hashrate sa opäť vyšplhal nad 90 000 000 TH/s.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

hashrate-bitcoin

Čím vyšší hashrate, tým bezpečnejší Bitcoin

Vo všeobecnosti platí, že čím je hashrate vyšší, tým je bitcoinovy blockchain bezpečnejší nakoľko pravdepodobnosť vykonania úspešného 51% útoku je menšia. Analytici sa taktiež domnievajú, že rastúci hashrate z historického pohľadu naznačuje potenciál pre ďalší rast ceny bitcoinu. Nárast hashrate je taktiež signálom, že do ťažby bitcoinu sa zapája viac ľudí respektíve inštitúcii, čo znamená, že väčšinovo predpokladajú nárast ceny BTC.

Včerajší náhly prepad hashrate prišiel len krátko predtým, ako sa cena Bitcoinu prepadla o vyše 20%. Priama súvislosť s oslabením ceny bitcoinu sa však zatiaľ nijakým spôsobom nepotvrdila.  Nárast hashrate v poslednom období je taktiež predmetom rôznych špekulácií. Jednou z nich je pravdepodobnosť, že výrobca ASIC minerov Bitman vytvoril nové výkonnejšie zariadenia na ťažbu bitcoinu, ktoré používal skôr, než ich uviedol to komerčného predaja.

Ako funguje ťažba Bitcoinu? Nody, mining difficulty, ekonomická stránka

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.