Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (25.3.): Iba blázni uprednostnia Bitcoin pred zlatom?

Článok

Bitcoin zlato
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Čína urýchľuje proces spustenia vlastnej kryptomeny. Cíti príležitosť

Popri tom ako sa svetové centrálne banky uchyľujú ku agresívnym krokom v boji proti následkom koronavírusu na svetové hospodárstvo, Čínska centrálna banka (PBoC) urýchľuje proces zavedenia digitálnej meny centrálnej banky (CBDC). Cíti totiž veľkú príležitosť. Viac sa dozviete tu.

Michael Novogratz: Tento rok musí byť rokom Bitcoinu

Obrovský prepad svetových trhov súvisiaci s pandémiou koronavírusu tvrdo zasiahol aj kryptosektor. Miliardár Michael Novogratz, ktorý stojí na čele digitálnej banky Galaxy Digital, v tom však vidí aj príležitosť. Viac sa dozviete v tomto článku.

Stablecoiny dosahovali počas prepadu rekordné hodnoty

Analytická spoločnosť Coin Metrics zverejnila štúdiu, v ktorej referovala o úspechu stablecoinov v období najväčšieho denného prepadu ceny Bitcoinu za posledných 7 rokov. Kým cely trh výrazne krvácal, mnohí ľudia sa uchyľovali k tomu, aby zachránili svoju investíciu predajom kryptomien za stablecoiny, teda meny, ktoré kopírujú ceny amerického dolára či inej svetovej meny. Napríklad USDC coin, za ktorým stoja Coinbase a Circle, dosiahol pri poklese ceny BTC svoju historicky najvyššiu trhovú kapitalizáciu s denným rastom kapitalizácie až o 57%. Ako uviedol Coin Metrics, 13. marca sstablecoiny realizovali prevody v hodnote 442,21 milióna dolárov. Najvyššie kapitalizovaným stablecoinom je Tether, ktorý je aktuálne štvrtou najväčšou kryptomenou s kapitalizáciou 4,6 miliardy dolárov.  (cointelegraph.com)

Schiff: Iba blázni by uprednostnili Bitcoin pred zlatom

Známy propagátor investícii do zlata a zároveň kritik Bitcoinu Peter Schiff si opäť kopol do najznámejšej kryptomeny. Vo svojom tweete z 24. marca uviedol: ,,Iba blázni si vyberajú Bitcoin. Zatiaľ čo zlato je v tomto roku v pluse 7%, Bitcoin je v mínuse 3%. Zlato je len 2% od svojho maxima v tomto roku, kým Bitcoin je o 35% nižšie, než jeho tohtoročné maximum.” Shiff popri tom zdôraznil, že zlato počas finančnej krízy v roku 2008 kleslo asi o 25%, no potom za sedem mesiacov dosiahlo nové maximum. ,,Tentokrát zlato padlo iba o 15% a nové maximum by mohlo dosiahnuť o menej ako mesiac,” dodal veľmi optimisticky. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

BLOCKCHAIN: Platy zamestnancov v oblasti technológie blockchain sa v Číne v roku 2019 v porovnaní s rokom 2018 prepadli až o 37%. Uviedla to správa 2020 China Blockchain Professional Development Report, ktorú zverejnil čínsky výskumný inštitút z univerzity Tsinghua.

BINANCE & HUOBI: Burza Binance drží v ERC-20 stablecoinoch viac ako miliardu dolárov, pričom za posledných 7 dní sa navýšil o zhruba 10%. Burza Huobi okolo 0,7 miliardy USD s rastom za posledných sedem dní o 165 miliónov USD.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne