Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (25.10.): Míľnik Bitcoinu, Čína a Američania vlastniaci krypto

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Počet Američanov vlastniacich kryptomeny sa zdvojnásobil

Prieskum spoločnosti Finder zistil, že počet Američanov, ktorí v roku 2019 vlastnia kryptomeny, sa oproti minulému roku takmer zdvojnásobil zo 7,95% na 14,4%. Ak sú údaje tohto prieskumu pravdivé, predpokladá sa, že nejaké kryptomeny vlastní v USA až vyše 36 miliónov ľudí. Priemerná hodnota vlastnených kryptomien má mať hodnotu vyše 5400 dolárov, avšak tri štvrtiny respondentov vlastnili v kryptomenách zďaleka menej, než túto čiastku. Stredná hodnota, ktorá oddeľuje najmajoritnejšiu časť, uvádza, že priemerne držia Američania v kryptomenách okolo 360 USD. (cointelegraph.com)

Jack Dorsey poprel možnosť, že by sa Twitter pridal k Libre

Zakladateľ a CEO Twitteru Jack Dorsey dal jednoznačne najavo, že Twitteri a ani jeho druhá spoločnosť Square nemajú záujem stať sa členmi projektu Libra Association a teda podieľať sa na existencií kryptomeny Libra. Dorsey to vyhlásil počas rozhovoru s redaktorom Alexom Werpinom. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Jack Dorsey poprel možnosť, že by sa Twitter pridal k Libre

Bitcoin realizoval transakcie v hodnote vyše 11 biliónov USD

Bitcoinová sieť od svojho vzniku, aspoň podľa informácii, ktoré priniesol analytik PlanB, realizovala transakcie v celkovej hodnote presahujúcej 11 biliónov dolárov, pričom v súčasnej dobe sa priemerne denne prevedie pomocou bitcoinov hodnota okolo 9,6 miliardy dolárov. V tomto porovnaní sa Bitcoinu podarilo prekonať ročné objemy transakcií PayPalu z roku 2018 (578 miliárd $) len za dva mesiace. ,,Bitcoin sa 10 rokov svojej existencie dokázal konkurovať lídrom v oblasti platobných systémov. Jeho vývoj prebieha exponenciálne,” uviedla k tejto štatistike spoločnosť DataLight. Odhaduje sa, že pri tomto tempe by mohol do roka 2029 Bitcoin prekonať transakcie fiatových mien vrátane gigantov v oblasti platobných procesorov ako su VISA či Mastercard. (cointelegraph.com)

Kým USA “spí“, čínsky prezident označil blockchain za prioritu

Kým americkí zákonodarcovia výrazne spochybňujú projekt Libra, ktorý je podľa šéfa Facebooku Marka Zuckerberga v súčasnosti jediným americkým nástrojom, ktorý môže priviesť americký dolár do novej digitalizovanej doby a ustrážiť tak pre USA pozíciu technologického lídra, v Číne si zdá sa uvedomujú potenciál blockchainu omnoho výraznejšie. Viac sa dočítate v tomto článku.

Kým USA “spí“, čínsky prezident označil blockchain za prioritu

Novogratz oznámil, že zakladá dva nové bitcoinove fondy

Miliardár Michael Novogratz. ktorý je zakladateľom digitálnej banky Galaxy Digital, v ktorej vlastní väčšinu akcií, oznámil v televíznom štúdiu CNBC, že plánuje založenie nových bitcoinových fondov, pričom jeden bude zameraný na retail a druhý na inštitúcie. ,,Pôjde o fondy, ktorý sa bude starať o bitcoiny a jeho cenu. Umožní ľudom investovať do bitcoinu bez toho, aby si museli zakladať účet na Coinbase a obávať sa, že stratia svoj telefón,” skonštatoval počas relácie, v ktorej sa vyjadril aj k prepadu ceny Bitcoinu. K tejto téme dodal, že je ešte možný prepad BTC k cene 6500 dolárov, no dúfa, že sa tak nestane. Ak sa Bitcoin dostane nad 8 200 dolárov, predpokladá, že v hre bude následne boj o rozmedzie medzi 8 000 až 10 000 USD. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne