Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (24.9.): Binance.US, Bakkt, Nemecko, Čína & EOS

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Binance.US spustená: Ako láka zákazníkov?

Burza Binance.US, ktorá je americkou verziou najväčšej svetovej burzy Binance, spustila 24. septembra možnosť obchodovania pre svojich registrovaných zákazníkov z USA. Tí môžu dočasne využiť trading s nulovými poplatkami a taktiež získať zaujímavý bonus. Obchodovať sa dá zatiaľ 13 obchodných párov, no čoskoro pribudnú ďalšie. Podrobnosti sa dozviete tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Binance.US spustená: Aké kryptomeny ponúka a na čo láka Američanov?

Bakkt v prvých 24 hodinách zobchodoval 71 BTC

Dlho očakávané spustenie Bakkt, ktoré bolo pôvodne plánované už na 12. decembra 2018, no napokon sme sa ho dočkali až 23. septembra 2019, zatiaľ výrazné pohyby ceny bitcoinu nespôsobilo. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v osobitnom článku.

Bakkt v prvý deň zobchodoval 71 Bitcoin Futures kontraktov. Je to sklamanie?

Kik v ohrození pre spor so SEC

Kanadská sociálna sieť Kik zvažuje, že zruší svoju populárnu aplikáciu na zasielanie správ. Uvádzajú to anonymné zdroje zo zákulisia firmy, ktoré hovoria o tom, že Kik bude pravdepodobne nútený pristúpiť k tomuto kroku z dôvodu právnych sporov s Americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC). Tá tvrdí, že Kik v roku 2017 realizoval skrz ICO neregistrovaný predaj cenných papierov v rámci ktorého získal 100 miliónov dolárov. Kik medzitým plánuje aj prepúšťanie zamestnancov.

Čína nemá dátum spustenia svojej kryptomeny

Čína zatiaľ nemá konkrétny dátum, kedy uvedie do prevádzky svoju národnú digitálnu menu, za ktorou stojí Centrálna banka Číny (PBoC). Informoval o tom guvernér PboC Yi Gang. ,,Čínsky výskum a vývoj digitálnej meny dosiahol pozitívny pokrok, ale krajina zatiaľ nemá harmonogram zavedenia digitálnej meny. Potrebujeme ju skúmať, testovať, hodnotiť a predísť tým rizikám,” uviedol pre média. Tie častokrát poukazujú na kryptomenu Číny v súvislosti s pripravovaným spustením kryptomeny Libra, za ktorou stojí Facebook. Prioritou ázijského giganta je vraj uviesť svoju digitálnu menu na trh skôr, než tak urobí Facebokk, v ktorého projekte vidí vážnu konkurenciu a potenciálne riziko pre čínske hospodárstvo. (cointelegraph.com)

V Nemecku vzniká plne regulovaná kryptoburza

Druhá najväčšia nemecká burza Boerse Stuttgart Group spustila pre vybraných používateľov regulovanú burzu s digitálnymi aktívami s názvom Boerse Stuttgart Digital Exchange (BSDEX).  Nová burza postupne otvorí svoje dvere všetkým retailovým aj inštitucionálnym investorom z Nemecka a následne by mala byť prístupná na obchodovanie aj občanom Európskej únie. ,,Trh s kryptomenami má hodnotu miliárd a na základe blockchainu sa objaví čoraz viac digitálnych aktív. Našim cieľom je vybudovať popredné európske obchodné miesto pre tieto aktíva,” informovala spoločnosť.

EOS má za sebou prvý úspešný hardfork

Kryptomena EOS, ktorá je podľa trhovej kapitalizácie aktuálne siedmou najväčšou na trhu, má za sebou prvý úspešný hardfork. Najväčšia aktualizácia, ktorú si projekt doteraz vyžadoval, podporilo 29 z 30 najväčších výrobcov blokov v sieti EOS. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.