Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (24.9.): Binance.US, Bakkt, Nemecko, Čína & EOS

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Binance.US spustená: Ako láka zákazníkov?

Burza Binance.US, ktorá je americkou verziou najväčšej svetovej burzy Binance, spustila 24. septembra možnosť obchodovania pre svojich registrovaných zákazníkov z USA. Tí môžu dočasne využiť trading s nulovými poplatkami a taktiež získať zaujímavý bonus. Obchodovať sa dá zatiaľ 13 obchodných párov, no čoskoro pribudnú ďalšie. Podrobnosti sa dozviete tu.

Binance.US spustená: Aké kryptomeny ponúka a na čo láka Američanov?

Bakkt v prvých 24 hodinách zobchodoval 71 BTC

Dlho očakávané spustenie Bakkt, ktoré bolo pôvodne plánované už na 12. decembra 2018, no napokon sme sa ho dočkali až 23. septembra 2019, zatiaľ výrazné pohyby ceny bitcoinu nespôsobilo. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v osobitnom článku.

Bakkt v prvý deň zobchodoval 71 Bitcoin Futures kontraktov. Je to sklamanie?

Kik v ohrození pre spor so SEC

Kanadská sociálna sieť Kik zvažuje, že zruší svoju populárnu aplikáciu na zasielanie správ. Uvádzajú to anonymné zdroje zo zákulisia firmy, ktoré hovoria o tom, že Kik bude pravdepodobne nútený pristúpiť k tomuto kroku z dôvodu právnych sporov s Americkou komisiou pre cenné papiere a burzy (SEC). Tá tvrdí, že Kik v roku 2017 realizoval skrz ICO neregistrovaný predaj cenných papierov v rámci ktorého získal 100 miliónov dolárov. Kik medzitým plánuje aj prepúšťanie zamestnancov.

Čína nemá dátum spustenia svojej kryptomeny

Čína zatiaľ nemá konkrétny dátum, kedy uvedie do prevádzky svoju národnú digitálnu menu, za ktorou stojí Centrálna banka Číny (PBoC). Informoval o tom guvernér PboC Yi Gang. ,,Čínsky výskum a vývoj digitálnej meny dosiahol pozitívny pokrok, ale krajina zatiaľ nemá harmonogram zavedenia digitálnej meny. Potrebujeme ju skúmať, testovať, hodnotiť a predísť tým rizikám,” uviedol pre média. Tie častokrát poukazujú na kryptomenu Číny v súvislosti s pripravovaným spustením kryptomeny Libra, za ktorou stojí Facebook. Prioritou ázijského giganta je vraj uviesť svoju digitálnu menu na trh skôr, než tak urobí Facebokk, v ktorého projekte vidí vážnu konkurenciu a potenciálne riziko pre čínske hospodárstvo. (cointelegraph.com)

V Nemecku vzniká plne regulovaná kryptoburza

Druhá najväčšia nemecká burza Boerse Stuttgart Group spustila pre vybraných používateľov regulovanú burzu s digitálnymi aktívami s názvom Boerse Stuttgart Digital Exchange (BSDEX).  Nová burza postupne otvorí svoje dvere všetkým retailovým aj inštitucionálnym investorom z Nemecka a následne by mala byť prístupná na obchodovanie aj občanom Európskej únie. ,,Trh s kryptomenami má hodnotu miliárd a na základe blockchainu sa objaví čoraz viac digitálnych aktív. Našim cieľom je vybudovať popredné európske obchodné miesto pre tieto aktíva,” informovala spoločnosť.

EOS má za sebou prvý úspešný hardfork

Kryptomena EOS, ktorá je podľa trhovej kapitalizácie aktuálne siedmou najväčšou na trhu, má za sebou prvý úspešný hardfork. Najväčšia aktualizácia, ktorú si projekt doteraz vyžadoval, podporilo 29 z 30 najväčších výrobcov blokov v sieti EOS. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne