Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bakkt v prvý deň zobchodoval 71 Bitcoin Futures kontraktov. Je to sklamanie?

Článok

Bakkt - Bitcoin do something
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dlho očakávané spustenie Bakkt, ktoré bolo pôvodne plánované už na 12. decembra 2018, no napokon sme sa ho dočkali až 23. septembra 2019, zatiaľ výrazné pohyby ceny bitcoinu nespôsobilo.

Platforma, ktorá ako prvá ponúka možnosť obchodova americkým regulátorom CFTC schválené  Bitcoin futures kontrakty viazané na reálne bitcoiny, zobchodovala v prvých 24 hodinách od spustenia 71 BTC, čo je považované za prekvapujúco nízky objem.

Rakesh Upadhyay v analýze pre Cointelegraph pripísal vlažný záujem investorov v prvý deň obchodovania bitcoinu za dôsledok aktuálnej nudy na bitcoinovom trhu, ktorý už dlhšiu dobu výraznejšie nemení svoju cenu a stále sa pohybuje okolo úrovne 10 tisíc dolárov. To môže mať podľa neho za dôsledok, že investori sa aktuálne zbŕklo do trhu nehrnú.

Kelly Loefflerová, ktorá je generálnou riaditeľkou Bakkt, tvrdí, že platforma poskytuje spoľahlivú a regulovanú infraštruktúru pre obchodovanie bitcoinu a zároveň presadzuje prijatie novej technológie a finančných nástrojov založených na digitálnej mene. Za Bakktom stojí spoločnosť Intercontinental Exchange, ktorej patrí aj najväčšia burza cenných papierov v New Yorku. To dodáva celej platforme potrebnú prestíž.

Tom Lee z Fundstrat Advisors je presvedčený, že Bakkt zvýši dôveru inštitúcii v investovanie do kryptomien. Anthony Pompliano z Morgan Creek zas uviedol, že bitcoin časom skončí v portfóliu každého inštitucionálneho investora. ,,Čím viac infraštruktúry sa vybuduje okolo bitcoinu, tým je väčšia pravdepodobnosť, že nikdy neodíde. Teraz sme v bode zvratu. Nakoniec bude mať bitcoin každý inštitucionálny investor.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne