Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bakkt v prvý deň zobchodoval 71 Bitcoin Futures kontraktov. Je to sklamanie?

Článok

Bakkt - Bitcoin do something
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dlho očakávané spustenie Bakkt, ktoré bolo pôvodne plánované už na 12. decembra 2018, no napokon sme sa ho dočkali až 23. septembra 2019, zatiaľ výrazné pohyby ceny bitcoinu nespôsobilo.

Platforma, ktorá ako prvá ponúka možnosť obchodova americkým regulátorom CFTC schválené  Bitcoin futures kontrakty viazané na reálne bitcoiny, zobchodovala v prvých 24 hodinách od spustenia 71 BTC, čo je považované za prekvapujúco nízky objem.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Rakesh Upadhyay v analýze pre Cointelegraph pripísal vlažný záujem investorov v prvý deň obchodovania bitcoinu za dôsledok aktuálnej nudy na bitcoinovom trhu, ktorý už dlhšiu dobu výraznejšie nemení svoju cenu a stále sa pohybuje okolo úrovne 10 tisíc dolárov. To môže mať podľa neho za dôsledok, že investori sa aktuálne zbŕklo do trhu nehrnú.

Kelly Loefflerová, ktorá je generálnou riaditeľkou Bakkt, tvrdí, že platforma poskytuje spoľahlivú a regulovanú infraštruktúru pre obchodovanie bitcoinu a zároveň presadzuje prijatie novej technológie a finančných nástrojov založených na digitálnej mene. Za Bakktom stojí spoločnosť Intercontinental Exchange, ktorej patrí aj najväčšia burza cenných papierov v New Yorku. To dodáva celej platforme potrebnú prestíž.

Tom Lee z Fundstrat Advisors je presvedčený, že Bakkt zvýši dôveru inštitúcii v investovanie do kryptomien. Anthony Pompliano z Morgan Creek zas uviedol, že bitcoin časom skončí v portfóliu každého inštitucionálneho investora. ,,Čím viac infraštruktúry sa vybuduje okolo bitcoinu, tým je väčšia pravdepodobnosť, že nikdy neodíde. Teraz sme v bode zvratu. Nakoniec bude mať bitcoin každý inštitucionálny investor.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.