Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (24.6.): PayPal a kryptomeny, špekulácia ktorá obehla internet

Článok

paypal
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

PayPal zrejme začne podporovať platby kryptomenami!

Globálna platobná platforma PayPal, ktorá má vyše 305 miliónov užívateľov, podľa všetkého začne v budúcnosti podporovať platby kryptomenami. Naznačujú to jej kroky na trhu práce – spoločnosť totiž hľadá zamestnanca na pozíciu “technický vedúci – kryptoinžinier”, pričom náplňou tohto zamestnanca by mal byť zjednodušene povedané dohľad nad správnou funkčnosťou podporovaných kryptomien v službách PayPalu. Medzi požiadavkami na tohto zamestnanca sú uvedené skúsenosti s developmentom Bitcoinu, s programovacím jazykom C++ či asymetrickou kryptografiou. Novinky o tom, že PayPal plánuje spustiť podporu pre kryptomeny sa rýchlo šíria internetom a mnohé denníky naznačujú, že stať by sa tak mohlo už v najbližšom štvrťroku, čo vám ale samozrejme negarantujeme. Ide však o jednoznačný signál, že kryptomeny si naďalej budujú cestu k masovej adopcii a  ani tie najväčšie spoločnosti ich už nedokážu ignorovať. (cointelegraph.com)

1% od inštitúcii môže Bitcoin odpáliť na $50 000, naznačuje Messari

Analytická spoločnosť orientujúca sa na kryptomeny Messari odhaduje, že ak by inštitúcie vložili len jedno percento svojho investičného portfólia do Bitcoinu, jeho cena by vyletela na 50 tisíc dolárov. Uviedol to Ryan Watkins, ktorý po analýze dostupných čísel dospel k záveru, že takáto alokácia bitcoinov u inštitúcii by spravila z Bitcoinu kryptomenu s kapitalizáciou viac než bilión dolárov. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Cardano sa môže zaradiť medzi TOP5 kryptomien, tvrdí Ryan Selkis

Generálny manažér spoločnosti Messari Ryan Selkis vyjadril presvedčenie, že kryptomena Cardano (ADA) sa v dohľadnej dobe zaradí medzi najväčšie kryptoprojekty na trhu a veľmi reálne môže byť v roku 2021 aj súčasťou prvej päťky podľa trhovej kapitalizácie. Cardano je aktuálne na zozname najväčších kryptomien na 11. mieste s podobnou kapitalizáciou ako má desiaty Crypto.com Coin (CRO). Jeho súčasná hodnota je však na míle vzdialená rekordu z úvodu roka 2018. Viac sa o tejto téme dozviete tu.

Kryptomeny od ATH: Chainlink blízko, väčšina stále v hlbokom mínuse!

Jeden z najčastejšie zmieňovaných altcoinov posledného roka Chainlink (LINK) je blízko k tomu, aby vytvoril svoje nové cenové maximum. V čase písania tohto textu ho od rekordnej ceny 4,94 USD delí len menej než percento. Chainlink (LINK) je novšou kryptomenou, ktorá si neprešla bullrunom z roku 2017 a aj preto má oproti starším kryptomenám výhodu v tom, že nemusí naháňať straty, ktoré nadobudli kryptomeny počas poslednej veľkej bubliny. Dôkazom toho, že mnohé iné kvalitné kryptomeny sú od svojich ATH omnoho ďalej, sú nasledovné čísla: Dozviete sa ich v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne