Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (24.4.): Nasdaq a Bitcoin, McAfeeho fraška či katastrofálna investícia miliardára

Článok

medveď vs. býk Bitcoin
medveď vs. býk Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Špekulácia: Testuje Nasdaq potichu nový BTC produkt?

Druhá najväčšia burza na svete Nasdaq údajne testuje obchodovanie s produktom založeným na Bitcoine (BTC). Naznačuje to analytik spoločnosti StrongMarket vystupujúci pod prezývkou Cryptopolis. Viac podrobností sa dočítate v tomto našom článku.

Špekulácia: Testuje Nasdaq potichu nový produkt založený na Bitcoine?

Koniec frašky: McAfee neprezradí, kto je Satoshi Nakamoto

Aj vy ste netrpezlivo preklikávali na Twitteri Johna McAfeeho, aby ste sa konečne dozvedeli kto je Satoshi Nakamoto? Samozrejme, že nie. Každý príčetný človek tušil, že McAfee skôr či neskôr svoj sľúb, s ktorým prišiel len pred necelým týždňom, odvolá. Napokon sa tak stalo extrémne rýchlo. O dôvodoch tohto “rozhodnutia” McAfeeho píšeme v tomto článku.

Fraška skončila: McAfee sa vyhovoril, že nemôže prezradiť totožnosť Satoshiho Nakamota

BlockFi spravuje majetok v hodnote 53 mil. dolárov

Spoločnosť BlockFi, ktorá sa orientuje na riadenie krypto majetku a pôžičiek informovala vo svojom blogu z 23. apríla, že aktuálne spravuje svojim klientom viac než 53 miliónov dolárov. BlockFi zároveň uviedla, že od 1. mája 2018 urobí niekoľko zmien v rámci svojej internej politiky. Napríklad minimálny vklad, z ktorého bude možné získať úroky, bol znížený. Zostatky Bitcoinu s hodnotou 0,5 BTC a viac začnú získavať úroky z vkladov, zatiaľ čo vklady Ethereum nad 250 ETH zarobia 6,2% ročného percentuálneho zisku (APY). (cointelegraph)

Credit Suisse: “status quo” bánk spomaľuje prijatie blockchainu

Vedúci oddelenia digitálneho trhu v banke Credit Suisse Emmanuel Aidoo vyhlásil, že túžba finančných inštitúcii udržať „status quo“ spomaľuje prijatie blockchain technológie. Viac o tejto téme sme napísali v tomto článku.

Predstaviteľ Credit Suisse: Bankové “status quo” spomaľuje prijatie blockchain technológie

Coinbase zatvorila pobočku v Chicagu

Americká kryptozmenáreň Coinbase zatvorila svoju pobočku v Chciagu, ktorá sa sústredila na vývoj softvérových a hardvérových komponentov pre obchodovanie. Coinbase prepustila približne 30 zamestnancov, pričom niektorí z nich môžu byť prevelení do iných pobočiek spoločnosti alebo budú pracovať na diaľku. Minulý týždeň Cointelegraph uviedol, že zisky Coinbase dosiahli v minulom roku 520 miliónov dolárov, čo bolo o 60% menej, než očakávali niektorí analytici. Či toto prepúšťanie súvisí s horšou finančnou situáciou Coinbase však nie je známe. Coinbase totiž pokračuje v nábore nových ľudí na iných pobočkách. Najpravdepodobnejším dôvodom je, že Coinbase už nemá záujem pokračovať v činnosti, ktorú mala pobočka v Chicagu na starosti.  (cointelegraph)

Miliardár prerobil na Bitcoine 130 miliónov dolárov

Japonský miliardár a zakladateľ nadnárodného konglomerátu SoftBank Group Masayoshi Son údajne prišiel o viac než 130 miliónov dolárov z dôvodu, že investoval do Bitcoinu. Informoval o to Wall Street Journal v rámci svojho článku publikovaného 23. apríla. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

Japonský miliardár prerobil na Bitcoine 130 miliónov dolárov

Rýchle správy

IBM: Technologický gigant IBM získal patent na mobilnú metódu zdieľania dát za pomoci distribuovanej technológie (DLT). Platforma má fungovať na základe zhromažďovania špecifických informácií a doručovania ich do blízkych počítačových uzlov s následným publikovaním na distribuovanej knihe. Údaje sú zdieľané medzi viacerými mobilnými zariadeniami bez toho, aby boli poskytnuté dôveryhodnej tretej strane.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne