Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Fraška skončila: McAfee sa vyhovoril, že nemôže prezradiť totožnosť Satoshiho Nakamota

Článok

Satoshi Nakamoto McAfee John
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Aj vy ste netrpezlivo preklikávali na Twitteri Johna McAfeeho, aby ste sa konečne dozvedeli kto je Satoshi Nakamoto? Samozrejme, že nie. Každý príčetný človek tušil, že McAfee skôr či neskôr svoj sľúb, s ktorým prišiel len pred necelým týždňom, odvolá.

Všetko začalo minulý štvrtok sériou štyroch “tweetov” v rámci ktorých McAfee vysvetlil svojim followerom, že sa rozhodol odhaliť skutočnú totožnosť záhadného tvorcu Bitcoinu, pretože Bitcoinu škodí, keď sa za jeho tvorcu vydávajú rôzni podvodníci (napr. Craig Wright). McAfee zároveň prisľúbil, že bude na Twitteri postupne prezrádzať o skutočnom Nakamotovi viac a viac, až kým sa Satoshi sám neodhalí (alebo to urobí zaňho). Viac sme o tejto téme písali minulý týždeň v tomto článku.

Rozprávka sa však končí. McAfee včera večer zverejnil na Twitteri príspevok, v ktorom vysvetľuje, prečo napokon nemôže Nakamota odhaliť. ,,Žiadosť o (moje) vydanie z Bahám sa blíži. Stretom som sa s Mariom Grayom, mojim právnikom (jeho list si prečítajte na priloženom obrázku), ktorý ma upozornil, že prezradenie identity Satoshiho by v tomto čase mohlo ovplyvniť môj proces a riskovať moje vydanie (do USA). Nemôžem to riskovať. Musím počkať.”

Vtipný rozhovor pre Bloomberg

Skôr, než sa John McAfee (mimochodom človek, ktorý chce kandidovať z azylu na prezidenta USA) rozhodol tuto frašku ukončiť, ešte stihol absolvovať zvláštny rozhovor pre Bloomberg, v rámci ktorého povedal niekoľko naozaj úsmevných viet:

,,Ľudia zabúdajú, že som technológ, jeden z najlepších. Celý môj život som pátral po ľuďoch, ktorí sú najlepší v tom, aby skryli svoju identitu. Nájsť Satoshiho bol pre mňa veľmi jednoduché. Rozprával som sa s ním a nebol vôbec nadšený z toho, že ho chcem odhaliť.”

Sľúb McAfeeho o odhalení totožnosti Nakamota je teda minimálne na nejakú dobu pasé. Stále však platí jeho tvrdenie, že do konca roka 2020 dosiahne Bitcoin hodnotu 1 000 000 dolárov. Ak sa tak nestane, vraj zje vlastný penis v celonárodnom vysielaní. Aktuálne ho delí od tohto utrpenia 584 dní, za ktoré musí cena Bitcoinu narásť o 994 389 dolárov (v čase písania článku).

Zdroj: ccn.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne