Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (24.10.): Prečo padol Bitcoin, Libra, hashrate & prieskum

Článok

Pád Bitcoinu
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Zuckerberg varoval amerických zákonodarcov pred rizikom z Číny

Šéf a zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg má za sebou avizované vypočutie v Snemovni reprezentantov USA pred Výborom pre finančné služby. Témou rozhovoru bola pripravovaná kryptomena Libra, ktorú chce Facebook so svojimi partnermi uviesť na trh v budúcom roku. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento náš článok.

Zuckerberg varoval amerických zákonodarcov pred rizikom z Číny

3 možné dôvody pádu Bitcoinu?

Populárny kryptoportál Cointelegraph publikoval článok, v ktorom vymenoval 3 možné dôvody, prečo sa za posledný deň cena Bitcoinu prepadla o zhruba 7 percent na súčasných necelých 7 500 USD (v čase písania článku). Prvý súvisí s jednoduchým pohľadom na technickú analýzu – support bitcoinu na úrovni 7 800 dolárov už jednoducho neodolal tlaku medveďov a na deviaty pokus bol zdolaný. Druhým dôvodom môže byť svedectvo šéfa Facebooku Marka Zuckerberga pred americkými zákonodarcami, na ktorom naznačil, že budúcnosť kryptomeny Libra nie je istá, ak ich Facebook nedokáže presvedčiť o potrebe tohto projektu, čo by mohlo viesť k tomu, že vedúcu pozíciu v tomto sektore prevezme Čína. Tretím, pravdepodobne najmenej reálnym dôvodom, sú dohady o bezpečnosti Bitcoinu kvôli údajným pokrokom v oblasti kvantových počítačov, ktoré vraj dosiahol Google. (cointelegraph.com)

Mineri veria Bitcoinu: Hashrate vytvoril ďalší rekord

Bitcoin napriek svojmu cenovému oslabovaniu dosahuje nové rekordy pokiaľ ide o hashrate, čo naznačuje, že z dlhodobého hľadiska sú ťažiari najznámejšej kryptomeny pozitívne naladení. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali tu.

Mineri veria Bitcoinu: Hashrate vytvoril ďalší rekord

Hlasovanie o budúcnosti TON vraj dopadlo dobre

Kryptomenový projekt Telegram Open Network (TON), ktorý mal byť spustený už koncom tohto mesiaca, musel byť pre problémy s Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) odložený na neurčito, pretože SEC tvrdí, že jeho financovanie v podobe predaja tokenov GRAM bolo neregistrovaným predajom cenných papierov, čiže protizákonné. Telegram z tohto dôvodu musel požiadať investorov, od ktorých získal 1,7 miliardy dolárov, o odsúhlasenie odloženia spustenia siete do 30. Apríla 2019, až kým túto záležitosť neposúdi súd. Väčšina hlasov napokon (zatiaľ len podľa neoficiálnych zdrojov) s týmto návrhom súhlasila a nepožadovala vrátenie  investície vo vopred dohodnutej výške 77%. (cointelegraph.com)

Kryptomeny vraj potrebujú pomoc centralizovaných subjektov

Aby získali kryptomeny širšiu adopciu, potrebujú, aby sa do tohto sektora zapojili významné centralizované subjekty. Myslí si to generálny riaditeľ Coinbase pre Veľkú Britániu Zeeshan Feroz, ktorý uviedol, že takými subjektmi by mohli byť buď centrálne banky, ktoré vydajú digitalizované verzie svojich národných fiatových mien, alebo napríklad Facebook s jeho kryptomenou Libra. Tieto kryptomeny by  mohli podľa jeho slov “katalyzovať adopciu kryptomien spôsob,, aký by nezvládli ani geekovia zo Sillicon Valley.” Osobitne sa vyjadril k Libre, ktorá má podľa neho potenciál  byť formou platidla, ktoré sa stane univerzálnym. Zaujímavé je, že ani raz pritom nezmienil pripravovanú čínsku kryptomenu, ktorá je zatiaľ jedinou oficiálne potvrdenou digitálnou menou hospodárskeho svetového giganta. (cointelegraph.com)

Prieskum: Takmer polovica ľudí v blockchain sektore pracuje pre burzy

Takmer polovica všetkých ľudí, ktorí pracujú v blockchain priemysle, sú zamestnaní v kryptomenových zmenárňach alebo burzách. Uvádza to nový prieskum, ktorý vypracovala spoločnosť The Block. Presnejšie ide o 42% ľudí, respektíve celkovo 7700 ľudí zo 158 analyzovaných firiem. Na druhom mieste sa umiestnili výrobcovia rôznych krypto-zariadení (11%) a 10% opýtaných respondentov pracuje pre rôzne nadácie, medzi ktorými sú najväčšími zamestnávateľmi Ripple, Tron, Block.one a IOHK (Cardano). Najväčšími zamestnávateľmi v blockchain sektore sú Bitmain (1500) ľudí, Huobi (1300), Coinbase (1000), OKEx (950), Binance (650) a Ripple (450). (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne