Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zuckerberg varoval amerických zákonodarcov pred rizikom z Číny

Článok

Mark Zuckerberg - Libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Šéf a zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg má za sebou avizované vypočutie v Snemovni reprezentantov USA pred Výborom pre finančné služby. Témou rozhovoru bola pripravovaná kryptomena Libra, ktorú chce Facebook so svojimi partnermi uviesť na trh v budúcom roku.

Už pred pojednávaním sme vás informovali o tom, že Zuckerberg nechce uviesť Libru na trh skôr, než celý projekt odsúhlasia americkí zákonodarcovia a kým nesplní všetky prísne regulačné podmienky v rámci amerických predpisov.

Zuckerberg počas pojednávania zdôraznil, že projekt Libra zabezpečí, aby USA ostali svetovým finančným lídrom. ,,Čína sa v týchto mesiacoch rýchlo posúva vpred so svojim podobným nápadom (podobným Libre). Nemôžete tu len tak sedieť a predpokladať, pretože Amerika je dnes lídrom, že ak my v tejto inovácii neuspejeme, vždy budeme prví. Libra bude krytá v najväčšej miere americkými dolármi a to podporí vedúcu pozíciu USA vo finančnom sektore a taktiež v demokratických hodnotách, ktoré zastupuje. Ak sa Spojené štáty neinovujú, naše líderstvo v tejto oblasti nie je isté…” upozornil prítomných zástupcov amerických občanov.

Na tému Číny sa podrobnejšie pýtal Zuckerberga Patrick McHenry, na čo autor najväčšej sociálnej siete reagoval ďalším varovaním: ,,Už dnes pochádza z Číny 6 z 10 špičkových technologických spoločností, ktoré určite nezdieľajú naše hodnoty.“

K tejto téme sa následne vyjadrila aj Maxine Watersová, azda najhlasnejšia kritička projektu Facebooku Libra. Upozornila Zuckerberga, že USA si tieto hrozby uvedomuje a podniká patričné kroky: ,,Sme presvedčení o tom, že sme dosť veľkí, silní a inteligentní na to, aby sme vyhoveli našim potrebám a boli konkurencie schopní …”

Zuckerberg počas rozhovorov naznačil aj to, že ak sa nepodarí vyhovieť požiadavkám regulátorov, Libra napokon nemusí byť vôbec spustená. Toto vyhlásenie je jedným z možných dôvodov súčasného prepadu ceny Bitcoinu, nakoľko mnohí analytici sa domnievajú, že práve správy o chystanom projekte Libra mohli v úvode roka pozitívne vplývať aj na cenu najznámejšej kryptomeny.

Analytici z RBC Capital Markets zhrnuli návštevu Zuckerbega vo Washingtone v tom zmysle, že potlačenie projektu Libra môže ponechať otvorené dvere čínskej digitálnej kryptomene CBDC, ktorá môže následne ovládnuť finančný svet. Jedinou známou americkou zbraňou proti tomuto projektu pritom môže byť práve Libra od Facebooku.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne