Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (23.9.): Bitcoin, Bakkt, fake volume, štúdie & Tron

Článok

Bitcoin trading
Bitcoin trading

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitwise argumentuje SEC: Bitcoin je regulovaný trh s veľkým rozmerom!

V priebehu minulého týždňa sem vás informovali o tom, že Jay Clayton, ktorý predsedá Americkej komisii pre cenné papiere a burzu (SEC), má stále pochybnosti o tvorbe ceny bitcoinu, ktorá je podľa neho ľahko manipulovateľná. Clayton sa k tejto téme vyjadril v rámci diskusie o pravdepodobnosti schválenia prvého Bitcoin ETF. Nuž a práve nádejný žiadateľ o Bitcoin ETF – americká spoločnosť Bitwise Asset Management, ktorá by sa ohľadom svojej žiadosti mala dočkať verdiktu v polovici októbra, ukázala komisii novú prezentáciu, ktorá má demonštrovať, že obavy regulačných orgánov ohľadom manipulácie ceny bitcoinu sú prehnané, respektíve zbytočné. Viac sa dočítate tu.  

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitwise argumentuje SEC: Bitcoin je regulovaný trh s veľkým rozmerom!

Bakkt bol oficiálne spustený. Žiadne zázraky sa zatiaľ nedejú

Dlho očakávaná platforma Bakkt, ktorá prináša na trh prvé Bitcoin Futures kontrakty viazané na reálne bitcoiny, spustila pred niekoľkými hodinami svoju prevádzku. V čase písania tohto článku sa však zobchodovalo zatiaľ len 18 bitcoinov s priemernou cenou 10 042,50 USD. Kryptomenový investor Ari Paul si myslí, že bude nejaký čas trvať, kým sa tento trh naplno rozbehne, pretože na rozdiel od Bitcoin Futures obchodovaných na CME ide o reálne bitcoiny, čo môže spomaliť adopciu tohto produktu. Známy analytik Tom Lee je však presvedčený, že spustenie BAKKT priláka do trhu nových inštitucionálnych investorov, pretože stúpne dôvera v samotný bitcoin. (cointelegraph.com)

Štúdia: 50% obchodov s Bitcoinom je fake. Ktoré burzy sú “najčistejšie?”         

Wash trading, čiže činnosť, ktorá vedie k realizácii falošných obchodov, kedy investor súčasne predáva a nakupuje rovnaké finančné zdroje, aby umelo zvýšil aktivitu na trhu (volume), je dlhodobým problémom obchodovania s kryptomenami. Najnovšia štúdia Blockchain Transparency Institute (BTI) však naznačuje, že situácia sa mierne zlepšuje. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku, v ktorom zistíte aj to, ktoré zmenárne respektíve burzy sú najdôveryhodnejšie.  

Štúdia: 50% obchodov s Bitcoinom je fake. Ktoré burzy sú “najčistejšie?”         

Sun chce povzbudiť komunitu do stakingu TRX

Kontroverzný šéf Tron (TRX) Justin Sun v sérii tweetov informoval komunitu o novom pláne na podporu proof-of-stake mechanizmu. Vývoj projektu sa podľa neho bude od teraz sústrediť na distribúciu odmien zo stakingu a väčšie zapojenie komunity. Sun skonštatoval, že jeho cieľom je dosiahnuť spravodlivé a decentralizované rozdelenie výnosov z vkladov do TRX a povzbudiť komunitu, aby bola aktívnejšia a snažila sa získať väčší podiel v tomto ekosystéme. (cointelegraph.com)

Elon Musk opäť zneužitý

Meno podnikateľa, vedca a vizionára Elona Muska bolo opäť zneužite v súvislosti s kryptomenami. Podvodníci sa snažili presvedčiť svoje potenciálne obete, že Elon Musk stojí na čele projektu, ktorý im môže priniesť rýchle zisky až v tisícoch percent z investície do bitocinovej investičnej platformy. Musk pritom nebol jediný, kto bol do tohto podvodu zahrnutý. V kampani sa objavili bez toho, aby o tom vedeli, aj herečka Kate Winslet či Bill Gates. (cointelegraph.com)

Facebook kúpil pre Libru startup Servicefriends

Facebook kúpil spoločnosť Servicefriends, ktorá vyvinula chatbota založeného na umelej inteligencii. Tento chatbot by mal pomôcť Facebooku pri adopcii kryptomeny Libra v rámci zákazníckeho centra Calibra. Robot údajne dokáže porozumieť empatii človeka do takej miery, že zákazník si ani neuvedomí, že nehovorí s človekom, ale s robotom. (cointelegraph.com)

Štúdia: Hodnota blockchain trhu bude výrazne rásť

Spoločnosť Global Market Insights, Inc. vypracovala novú štúdiu, ktorej záverom je, že globálny trh s technológiou blockchain môže do roku 2024 prekonať hodnotu 16 miliárd dolárov. Prispieť k tomu má najmä zvyšujúce sa prijatie blockchainu vo finančnom sektore, pretože vraj vedie k efektívnosti vnútorných procesov a znižuje prevádzkové náklady v odvetviach ako sú obchodné financovanie, dokumentácia či kontrola zákazníkov. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.