Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (23.7.): Prieskumy, Bakkt, Bitcoin a trading

Článok

Správy dňa
Správy dňa

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Obed s Buffettom musel byť preložený, Sun má problémy

Očakávaný obed Justina Suna (tron) s Warrenom Buffetom v Silicon Valley, ktorého sa mali zúčastniť aj ďalší zastupitelia kryptopriemyslu, musel byť odložený na iný nešpecifikovaný dátum. Oficiálnym dôvodom sú zdravotné problémy Justina Suna s obličkovými kameňmi, za neoficiálny, hoci ide len o neoverenú špekuláciu, sa považujú údajne obvinenia Suna z prania špinavých peňazí. Práve Sun zaplatil za príležitosť obedovať s tretím najbohatším mužom sveta formou víťazstva v charitatívnej aukcii na Ebay-i 4,6 milióna dolárov. Stretnutia sa majú zúčastniť aj Jeremy Allaire z Circle, Charlie Lee z Litecoinu či zakladateľ platfomy eToro.

Aktualizácia: Podľa najnovších informácií portálu CoinDesk, ktorý sa odvoláva na informácie čínskeho média Caixin Global, je študent zakladateľa Albibaby Jacka Ma, Justin Sun vyšetrovaný čínskou vládou a hoci voči nemu zatiaľ neboli vznesené žiadne konkrétne obvinenia, má zákaz vycestovať z krajiny a to je vraj skutočný dôvod, prečo sa nezúčastní obedu s Warrenom Buffettom. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

Justin Sun (Tron) je údajne vyšetrovaný a má zákaz opustiť Čínu

Bakkt odštartoval testovacie obchodovanie BTC futures

Dlho očakávaná platforma Bakkt, za ktorou stojí konglomerát Intercontintencal Exchange, spustila testovaciu prevádzku obchodovania Bitcoin futures viazaných na reálne BTC. Spustenie prevádzky bolo avizované už niekoľko týždňov dozadu, kedy COO Bakktu Adam White uviedol, že 22. júla, dva dní po 50. výročí pristania Apollo 11 na mesiaci, začne Bakkt ponúkať v rámci testovacej verzia bitcoin futures kótované a obchodované na ICE Futures U.S. Bakkt medzitým stále čaká na oficiálne povolenie tohoto produktu od CFTC. Sam Doctor z Fundstrat Advisors uviedol, že na spustenie platformy čaká množstvo veľkých inštitucionálnych klientov. (https://cointelegraph.com)

Changpeng Zhao: ,,Tweety” Trumpa o bitcoine sú vlastne dobrá vec

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao si myslí, že “tweety“ Donalda Trumpa o bitcoine a kryptomenách môžu byť napokon pre celý kryptomenový priemysel dobrou správou. Zhao to uviedol počas rozhovoru pre televíziu CNBC, kde skonštatoval, že Trump napriek kritike bitcoinu zatiaľ neurobil nič, čo by sa ukázalo byť pre trh ako negatívne. Naopak jeho tweety priniesli kryptomenám väčšiu publicitu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Changpeng Zhao: ,,Tweety” Trumpa o bitcoine sú vlastne dobrá vec

Prieskum: Polovica Američanov a Britov Libre neverí

Takmer polovica Američanov a Britov neverí Faceboku a jeho kryptomene Libra. Vyplýva to z prieskumu, s ktorým prišla spoločnosť Telecoms.com. 49% respondentov uviedlo, že Facebooku neveria, pričom hlavným dôvodom, prečo ich neláka kryptomena Libra majú byť pochybnosti týkajúce sa ochrany ich súkromných informácií. Vo Veľkej Británii okrem toho 28% respondentov odpovedalo, že sa nerozhodlo, či Libru vyskúšajú a 4% otvorene priznali, že budú Facebooku a jeho projektu dôverovať. V USA je toto číslo ešte nižšie – kryptomene Libra zatiaľ verí len 2,5% opýtaných ľudí. (cointelegraph.com)

Téma: Obchodovanie pomocou harmonických patternov

Ten to týždeň sa budeme na kryptonovinkách venovať technike obchodovania pomocou harmonických patternov. Oslovili sme preto odborníka na túto tému a autora kvalitného kurzu o harminických patternoch Michala Majzlíka z Crypto Kingdom, aby našich čitateľov do tejto problematiky zasvätil. Úvodný článok o harmonických patternoch nájdete tu.

Obchodovanie pomocou hamornických patternov: Predstavenie a ochutnávka Gartley

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.